lucie5078 lucie5078 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Že si po přečtení knihy čtu komentáře ostatních, na to jsem zvyklá. Že zkouknu film, pokud je zfilmovaná, následně se rozčiluji, že kniha je stejně lepší, fajn. Debatovat o knihách s dalšími nadšenci, normálka. Ale abych seděla u googlu a četla jeden článek za druhým, přemýšlela nad knihou horem i dolem, měla kvůli ní vícero nočních můr, to se mi ještě nestalo. Až teď. Jsem z Trhliny totálně hotová, nevím co si myslet, uklidňuji se tím, že moc faktů podložených není. Kolik jich na tu výpravu šlo? Proč si fotky nezálohovali? A co ta emailová komunikace s Kerčelem? Lékařská zpráva? Co se stalo Andrejovi? A co Mia?

Jsem opravdu velký strašpytel, ale neodolala jsem... teď už se jen mohu uklidňovat tím, že to všechno byl jen výplod zfetované mysli jednoho chlápka...

25.06.2018 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Taky mě trošku mrzí, že autorka nevyřešila ten starý případ... jinak kniha zajímavá, líbilo se mi proplétání různých sfér vyšetřování a rozuzlení parádní, klidně bych ho ale ještě víc propracovala. Určitě zkusím autorčiny další knihy.

06.08.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Opět skvělá zápletka, nápad, zpracování.. kniha napínavá, poučná, líbí se mi, jak popisem uměleckých děl, historie a míst mě dokáže vtáhnout do děje.

19.05.2019 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

A z nebe budou padat vrány. Skvělý to bylo. Strhující děj, střídání vyprávění tří postav, zápletka. Tleskám.

11.03.2024 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Úžasná krimi. Hlavní myšlenka (SPOILER: že existuje člověk, jehož obličej si nemůžeme vybavit), mě naprosto dostala, je to vůbec možné?

Detailně provedené vraždy, děj má spád, s postavami člověk sympatizuje. Těším se na další knihy od autora.

17.07.2019 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Velmi zajímavý námět, který by zasloužil i filmové zpracování. Celkově bych ale myšlenky více popsala do hloubky, z knížky by měl čtenář pak ještě větší zážitek.

01.11.2018 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Výborné, už od začátku mě kniha vtáhla do děje, díky střídání záblesků z nemocnice a z rozlučky. Napínavé, promyšlené. Doporučuji.

16.07.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha, která mě na konci rozbrečela.. silný příběh, krásně napsané.

19.02.2016 5 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Srdcovka z dětství :)

18.01.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha mě mile překvapila. Dostala jsem se k ní jen díky čtenářské výzvě a jsem za to velice ráda. Zajímavě zpracované téma a vedlejší účinek je jasný - chci se do vily podívat. Moc se i těším na filmové zpracování. Jen chápu trochu rodinu, že s knihou měla problém, vzhledem k tomu, v jakém světle jsou vylíčeni oba dva rodiče.

02.05.2018 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Kniha se mi četla velice dobře. Šla bych víc do hloubky u hlavních postav - Edovo kamarádů, alespoň Audrey bych dala větší prostor. Závěr mi taky přišel trošku ochuzený, strašně rychle vyřešená zápletka. Celkově ale super námět, nespisovný jazyk mi nevadil, naopak to dotváří charakter hlavního hrdiny.

12.04.2018 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Zvláštní. Čtenářská výzva. Ne můj šálek kávy. Tak ne.

10.07.2017 2 z 5

Bezejmenná Bezejmenná Elizabeth Kim

Silný příběh, surově podaný.. je zajímavé sledovat postupný vývoj autorčin myšlenek a její téměř apatii vůči všemu, co se jí v životě děje. Až ke konci lze vidět náznaky přetvoření jejího pohledu na svět a hlavně na sebe samu - začíná si sama sebe vážit. Knihu bych určitě doporučila týraným ženám a také pesimisticky založeným lidem - aby je trošku "nakopla". Jen bych ráda věděla, jak se autorce daří teď...

15.02.2017 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Mám z této knihy rozporuplné pocity... Kdyby to byla samostatná kniha, hodnotila bych ji asi lépe, ale jako součást Milénia není dostatečně dobrá. Některé postavy autor podle mě nedokázal vystihnout tak, jak se objevovali v předchozích dílech. Největší zklamání pro mě byly dvě hlavní postavy, Lisbeth a Mikael....

Na druhou stranu zápletka knihy byla zajímavá, líbilo se mi, že do děje zapojil Lisbethinu sestru. Trošku se ale bojím pokračování, už prosím ne... Trojka byla skvělá a tato kniha na ní svou propracovaností děje a postav neměla.

03.02.2017 3 z 5

Pro milovníky HP skvělá volba. Čte se jedním dechem!

01.01.2017 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Velice čtivé, napínavé od začátku do konce. Drsná realita.

16.03.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Výborné! Dostala jsem na tuto knihu tip od kamarádek a v prvních chvílích jsem nechápala, proč jsou z ní tak nadšené. Ale poté, co se děj "rozjede", jsem nelitovala. Těch indicií a člověk stejně neočekává takovýhle konec. Přečteno téměř jedním dechem.

31.01.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Vtipné vyjadřování postav, zábavné situace, náměty k zamyšlení... vyvedené dílko.

24.06.2019 4 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

"Lidi jsou zvědaví, budou chtít vědět, co s tebou bylo." Přesně proto jsem po knížce sáhla i já. Depresivní deníček, dle mého i jistá forma terapie pro samotného autora.

25.11.2018 3 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Kniha mě zasáhla, díky ní si chci přečíst další knížky týkající se duševních chorob. Nenásilný náhled do duše nemocného člověka, kniha je pro mě ještě cennější v tom, že sama autorka si nemocí prošla. Mohu jen doporučit, emotivní čtení.

26.10.2018 5 z 5