lucie2371 lucie2371 komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Tak tohle byla opravdu moc krásná pohádka o chlapci Kubovi a Vánočním prasátku.
Konec byl opravdu nečekaný a i malá slzička ukápla.
Určitě doporučuji všem dětským milovníkům krásných pohádek ale i vám dospělákům, kteří se, tak jako já, rádi vracíte do dětských let.

J.K.Rowlingová nám dokázala, že umí napsat nejen neskutečně úžasné fantasy jako byla má srdcovka Harry Potter ale i nádhernou pohádku ️

05.01.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha svižně ubíhala díky jejím krátkým kapitolám ale pro mě bylo toto čtení velmi náročné . Téma knihy se mě momentálně v mém životě bohužel dotýká víc než bych chtěla a nejednou se mi chtělo u knihy brečet.

Nicméně jí moc doporučuji. Kniha jako taková byla opravdu dobrá a příběh byl originální.

19.05.2023 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Tak tohle byla asi ta nejsmutnější kniha s tím nejsilnějším příběhem, jakou jsem kdy četla :'( Při čtení mi ukápla nejedna slzička. Nedokážu si vůbec představit tu hrůzu, kterou děti v Teneseenském spolku pro umisťování dětí prožívali. Ten kdo se rozhodne pro čtení této knihy, určitě si připravte spoustu kapesníčků. Budete je potřebovat...

05.11.2019 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný ale i smutný a hodně emotivní příběh jednoho pejska, který běžel životem za svým štěstím a láskou lidí.
Určitě doporučuji mít při čtení po ruce hodně kapesníčků

28.07.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jedním slovem BOMBA! Kdyby to šlo, dám 10 hvězdiček!

Kniha je napínavá od začátku až do konce. U některých částí mi běhal mráz po zádech a často jsem měla husinu po celém těle.
Knihu určitě doporučuji všem kteří mají rádi dobré detektivky!

19.10.2018 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další skvělý díl! Není, co víc k tomu dodat.

27.10.2021 5 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Po přečtení této knihy jsem plná emocí. Rozhodně nesouhlasím s tím, že to byla nuda! Kniha je hodně dobře a poutavě napsaná. Nutí vás číst neustále dál aby jste zjistili jak se daná situace bude vyvíjet.
Určitě bych tuhle situaci nechtěla a ani nepřála nikomu zažít! Jak vysvětlit sedmiletému dítěti, co se děje s jeho maminkou?
Určitě si knihu přečtěte ale dopředu upozorňuji, že jeden kapesník vám stačit nebude. Probrečíte totiž skoro celou knihu a najednou jí nedáte! Já si musela dělat přestávky abych to vůbec dočetla.
Jen ten název bych asi změnila. Dopisy jsou zmíněné jen dvakrát a ani si je čtenář nemůže přečíst, protože do knihy je autorka nenapsala.

13.02.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Opět skvělý díl o Kim! Avšak konec tohoto dílu jsem probrečela, jak malá holka.

07.06.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další úžasný, napínavý díl! Těším se na další!

18.11.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Detektivka patří mezi ty lepší. Moc se mi líbí krátké kapitolky, svižný děj a vtipné pasáže!

18.05.2019 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Bylo mi ctí si tuto knihu přečíst. Chtěla jsem se do ní pustit již dávno ale nějak na no došlo až teď díky letošní vyzvě.
A jsem za to ráda neboť bych se k ní možná ani vůbec nedostala.

Pasáže s textem co psal Charlie jakožto negramotný se četli hodně těžko a některá slova jsem musela číst i několikrát aby mi dávali smysl.

Určitě doporučuji si knihu přečíst. Je zajímavá.

09.04.2024 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Kniha nebyla špatná. Byla i napínavá. Druhá část knihy byla trochu zamotaná ale vše bylo k pochopení. Co jsem moc nepochopila byl Epilog. I když jednu teorii jsem měla. Zda správnou, čert ví. To je už asi na každém z nás jak si konec domyslí.

09.01.2023 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět super díl! Plný napětí a občasných vtipných hlášek.

28.07.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Napínavá od začátku, do konce!

27.06.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Bravurně napsaný krimithriller! Jeden z těch, co vás vtáhne do děje a za každou cenu chcete vědět co a jak.
Kniha je zajímavá hned po prologu a dobře se čte.
Občas proběhnou i nějaké vtipné nebo sarkastické dialogy, které mě v knihách baví.
Trochu mi vadil přístup ostatních kolegů k nováčkovi, kterého mi bylo líto ale to nemění nic na tom, že knize dávám plný počet hvězdiček, neboť si to opravdu zaslouží!
Určitě stojí za přečtení!

02.07.2022 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Toto byla moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu i její další knihy!
Děj plynule ubíhal, nebyla tu žádná nezajímavá „omáčka" okolo a autorka šla přímo k věci!
Moc pěkně to bylo napsáno.

11.01.2022 5 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Upřímně jsem si tuto knihu vybrala proto abych splnila jedno z témat letošní výzvy. Trochu jsem se toho obávala neboť je to již starší kniha a naposledy jsem jí měla v ruce na ZŠ, kdy jsem jí asi po prvních 30 stranách vzdala.
Ale jsem nakonec ráda že jsem po ní sáhla. Chvíli sice trvalo než se kniha trochu rozjela ale pak už měla krásné ubíhající děj a zamilovala jsem si jí ️
Takže kdo váha, určitě doporučuji přečíst. Jedna z nejlepších knih o dobrodružství.

06.11.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Neměla jsem tušení, zda se mi kniha bude líbit. Psychologické thrillery mi většinou nesednou ale tento byl dobrý. Čtenáře příběh nutí číst stále dál a dál aby se dozvěděl co se ve skutečnosti vlastně stalo.

28.07.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Po přečtení prologu čekáte, že kniha bude naprostá bomba. Bohužel, tahle bomba za celou dobu čtení nevybuchla.
Co tím chci říct? Že kniha postrádala jakékoli napětí a akci. Byla to spíš taková oddechová detektivka a ty já moc nemusím.

21.01.2021 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásný romantický, tragický příběh. Určitě doporučuji! Zítra zkouknu i film!

30.10.2020 5 z 5