Lucie_1986 Lucie_1986 komentáře u knih

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kdo uz nejakou z predeslych autorcinych knih cetl, vi co ocekavat. Detailne popsane prostredi romanu, krajina, horska chata, pokrmy... To ze jsou zapletky predvidatelne a predem dany konec-jasne... Ale proste...ten konec v tehle knize - zklamani. Jak kdyby mela autorka posledni list papiru, na ktery se muselo vse vejit a ani o pismenko navic. Hrozne useknute, tak nejak i trapne. Skoda.

Oprava: namisto 3* davam nakonec 4*. Protoze tato kniha pro me mela jeden velky prinos. A to zamysleni se nad vlastnim zivotem a nad jeho prozivanim.

03.01.2022 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Co napsat.... Pana Honzaka samozrejme znam, ale tato kniha byla prvni, kterou jsem od neho cetla a wow - uz jen pri predstave, ze bych se s timto clovekem mela setkat a vest s nim nejakou debatu, se citim ponekud hloupe :-D P. Honzak je opravdu nesmirne vzdelany a sectely clovek. Pri cteni obcas cloveku do sebe zapadnou kostky, ktere drive sestavene nebyly...

23.10.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krasny roman :-) Hledala jsem nejakou "hrejivou" odpocinkovou knizku, zaroven ale ne uplne preslazenou, a tohle byla trefa do cerneho. Uplne se mi vybavily me roky mladi a obcas jsem se do role hlavni hrdinky uplne vcitila :-D Autorka dokaze bajecne vystihnout slovy napeti mezi muzem a zenou. Jdu objednavat dalsi autorcinu knizku.

23.10.2020 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Bavila od zacatku do konce. V jedne pasazi mi i trapne ukapla slza dojetim :-D Nenarocne ctivo.

25.03.2020 5 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Me kniha bohuzel nezaujal, jsem rada, ze uz jsem ji docetla. Asi jsem cekala neco jineho. Neda se autorce odeprit skvely styl psani, barvite popisy prostredi, ale ten obsah... smutny popis zivota nekolika lidi, nic vice jsem si z ni neodnesla.

13.10.2023 3 z 5

Rytmus roku s Hankou Zemanovou Rytmus roku s Hankou Zemanovou Hana Zemanová

Ocekavala jsem top knihu a dostalo se mi top knihy :) Je asi jeste lepsi, nez jsem ocekavala a autorce musela dat opravdu spoustu prace. Nepreberne mnozstvi informaci jak z Hanciny domacnosti, tak ze strany lekarek a hlavne Matky prirody. Obsahuje velke mnozstvi doporuceni pro kazdou cast/mesic roku, abychom se citili co nejlepe.

18.12.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Knizka me mile prekvapila. Vlastne jsem nemela zadna ocekavani, ale prijemne se cetla a vtahla do deje. Zpocatku mi vypraveni pribehu dvou osob napreskacku prislo zbytecne zmatecne, trvalo pomerne dlouho nez se zivotni pribehy hl. postav protnuly, ale pak uz to bylo ok.

07.02.2022 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem si uz dlouho chtela precist a konecne se mi dostalo prilezitosti. Krasny romanticky pribeh z pocatku 19.stoleti v Anglii. Cetla se mi lepe jak kdejake soucasne knihy. Az budu chtit sahnout po nejake "vznesene romantice", vim kde hledat.

01.11.2021 5 z 5

Pověsti staré Prahy Pověsti staré Prahy Magdalena Wagnerová

Krasna knizka. Kdo miluje Prahu, nesahne s vyberem vedle. Vybrane tri desitky mist Stare Prahy a k nim pojici se historicka udalost, popripade povest.

07.06.2020 5 z 5

Na knihu jsem byla moc zvedava, zvlaste po precteni nekterych komentaru tady, jak je vtipna apod. Ja nevim... Cekala jsem asi vic. Shrnula bych to tak, ze kniha byla vcelku blbost, ale kupodivu jsem ji docetla :-D Coz se mi u knizek, ktere me nezaujmou, nestava. Pribeh byl vtipny, to ano, ale casto pritazeny za vlasy. Ale bavilo me dovidat se, jak dej bude pokracovat. Co me ale velmi rusilo byly kapitoly na preskacku. Tedy to, ze jedna kapitola byla ze soucasneho zivota, druha z minulosti hl. hrdiny. Jak kdybych cetla dve ruzne knihy a to me hodne nebavilo. Takze celkem se dalo, ale do dalsi autorovy knihy se nepustim.

21.06.2019

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Prijemne cteni, takove lehke pohlazeni po dusi, a mne kniha osobne posunula blize k tematu buddhismu a zakoupeni si vice "tematove" publikace.

06.03.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Plny pocet jako u prvniho dilu. Knihy teto autorky se tak hezky ctou :-) Od zacatku sice vite, jaky bude zaver knihy (to uz proste u tohoto typu knih casto byva), nicmene se tesite na kazdou chvili, kdy ke knize zasednete.

27.11.2020 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Moc prijemne oddechove cteni vypravejici o spisovatelcine zivote na samote v prirode, se vsemi radostmi i starostmi vsednich dni.

30.04.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se vazne cetla jednim dechem. Domaci prace sly stranou, dokud jsem knihu nedocetla :-D Pro me konec prekvapivy, ale kdo cte knihy tohoto zanru casto, vraha jiste odhalit dokaze. Za me tedy kniha super, jen si myslim, ze prace policie byla dosti nedostatecna pri hledani vraha.

30.03.2020 5 z 5

Zdraví z Boží lékárny Zdraví z Boží lékárny Maria Treben

Pokud bych mela z knihovny vybrat jedinou knihu, ktera je mi nejprinosnejsi, byla by to prave tato.

26.02.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jako predesle knihy P. Hartla - cte se temer sama, je zabavna, s zivotnimi pribehy nekolika hlavnich postav. Pro me skvela oddychovka. A velmi jsem uvitala, ze konec knihy je vcelku pozitivni, nikdo nezemre :-)

23.03.2019 5 z 5

Jak jiz bylo uvedeno, i ja jsem si musela zvyknout na styl psani pana Sebka. Ale psat to za neho nekdo jiny, pribehy by ztratily na autenticnosti. Velice zajimava knizka, velice silna a obdivuhodna osobnost. Bavilo me, jak dokazal psat o prihodach s lehkosti.

09.04.2024 5 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Nemam moc rada pribehy, kde se misi pritomnost s minulosti, ale na tento styl jsem si zde rychle navykla. Povedene dilko a tesim se na dalsi.

18.09.2023 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Za me bohuzel slabe. Druha kniha od autorky, hezky ctive napsana, nicmene bez vyrazneho deje.

23.07.2023 3 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Za me kniha uplne o nicem. Bez deje, bez nejake vetsi zapletky. Kdybych vedela ze dve tretiny knihy budou pribehy 11ti letych deti, ani ji nectu.

01.07.2023 2 z 5