Luci-_- Luci-_- komentáře u knih

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Tato kniha pro mě navždy zůstane něčím výjimečným, protože to byla kniha, která mě dovedla ke čtení.

19.08.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Myslela jsem, že si přečtu oddechovou knihu s trochou horšího humoru. Z knihy se vyklubala kniha, která mě donutila zamyslet se více než knihy k tomu určené. Opravdu povedená "pohádková" kniha u které se člověk nepřestává usmívat nad hloupým humorem.

"Lidé totiž potřebují i pohádky, alespoň občas"

19.08.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

po dlouhé době jsem se konečně vrhla si Harryho Pottera i přečíst a nelituji toho, knihy jsou naprosto skvělé a čtivé!

16.08.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Opět skvělý, zajímavý a napínavý díl. Máme možnost přečíst si Nimbovy "myšlenky" což přidává nový zajímavý aspekt, stejně jako vyskytující se nové postavy.

16.08.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Od knihy jsem očekávala něco jiného, ale příjemně mě překvapila. Byl to pro mne osobně úplně nový formát a už se těším na další pokračování.

02.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Čekání na tuto knihu se vyplatilo a byla skvělá. Je tu velký prostor pro poznání nejen Edwarda, ale celé jeho rodiny, což pro mě byl vždy ten nejzajímavější aspekt z celé ságy. Myslím, že pro spoustu lidí tato kniha nebyla tak skvělá jako předchozí z důvodu velkého věkového rozestupu mezi knihami a že z toho jednoduše vyrostli. V knize bylo spoustu překlepů a gramatických chyb, ale to bude spíše ze strany českého překladu, takže to do hodnocení nezahrnuji. Ale myslím, že i přesto kniha stojí za přečtení, pokud máte zájem poznat Cullenovi více.

26.06.2021 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Kniha se rychle a zajímavě vyvíjela i přes větší počet stran. Opět skvělé a napínavé pokračování série.

02.04.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Ze začátku kniha působila zmateně, když člověk nevěděl kdo příběh vypráví, ale po brzkém zorientování, byla kniha úžasná.

08.01.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátká kniha se silným příběhem, který nechce pustit čtenáře od knihy, opravdu zasloužených 5 hvězd.

29.12.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ačkoli začátek se malinko táhl, tak kniha byla i přes to úžasná a posledních 200 stran se nešlo odtrhnout.

29.12.2020 5 z 5

Nikdy jsem knihu podobného žánru nečetla, ale příjemně mě překvapila. Všechny povídky až na Čarodějnou kolébku byli úžasné.

15.12.2020 5 z 5

Fantasy příběh s prvky hororu a cestovaní časem. Příběh se v první knize vyvíjí dobře a napínavě, těším se na další knihy

05.11.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Když jsem dočetla knihu, řekla jsem si co to sakra bylo. V knize je spoustu pěkných částí, ale jako celek nic moc.

03.11.2020 2 z 5

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Po koupení knihy jsem si přečetla recenze, které mě odradily od knihy a dlouho jsem se k ní dokopávala a obávala se, že to bude další zdlouhavá a nudná detektivka. Při několika prvních stranách mě zaujala a četla se opravdu rychle (za dva dny dočteno). Ačkoliv jsem měla někdy chuť hlavní postavu umlátit kamenem tak mě kniha přesto bavila a nepustila. Líbilo se mi propojení jednotlivých událostí a lidí. Někomu to může připadat přitažené za vlasy, ale proč by to nemohlo být přitažené?

31.10.2020 5 z 5

To To Stephen King

Kniha byla zajímavá a napínavá (v mnohém úplně jiná než film,) ale některé detailní kapitoly byly dle mého zbytečné a kniha by šla zkrátit. Ze začátku jsem měla problém se zorietovat v knize, protože King přeskakoval z jednoho časového úseku do druhého. Kniha byla nejvíce napínavá posledních 200 stran (jak už to bývá) jinak jsem se někdy musela přemáhat a nutit se do knihy, hlavně kvůli její délce. Ale pokud má někdo spoustu času tak knihu rozhodně doporučuji přečíst.

30.08.2020 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Kniha nemá moc stran, ale přesto zde bylo spoustu zdlouhavých pasáží a konec nic moc neočekávaného. Vyobrazení postav a jejich postupné změny jsou, ale věc k zamyšlení a byla to asi jediná věc, kvůli které jsem chtěla knihu dokončit.

11.08.2020 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Série skleněný trůn je úžasná fantasy série. Fantasy se dle mého názoru stupňuje s dalšími knihami. Klišé se zde rozhodně objevovalo, ale nepřekrylo úžasnost této knihy.

11.08.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

S. K. mám ráda a jeho ostatní knihy také, ale Řbitov zvířátek mi nijak nesedl.

11.08.2020 2 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Kniha je pro mne samozřejmostí v období Vánoc, stejně jako stejnojmenný animovaný film. Pohádková kniha se spoustou věcí k ponaučení.

11.08.2020 5 z 5

Kyberbouře Kyberbouře Matthew Mather

Téma knihy je poměrně aktuální a většina knihy nemá daleko k realitě. Kniha byla napínavá a konec za mě uspokojující, bylo zde pár dlouhých a nudných pasáží, ale to se dá lehce překousnout. Kniha je za mě dobrá a vzhledem k aktuálnímu dění by si ji mělo přečíst více lidí.

11.08.2020 4 z 5