Chlapec v lese

Tommy Devereaux. Dnes úspěšný spisovatel. Jeho knihy se prodávají po milionech. Má opravdu obrovský dům, milující ženu, dvě děti… A jedno velké tajemství. A bude mít co dělat, aby kvůli němu neztratil úplně všechno. Ona se totiž vrátila. Je tady. Elizabeth. Skutečně se tehdy, ve čtrnácti letech, on a jeho dva kamarádi stali svědky tak brutální vraždy malého chlapce? A co z nich udělalo spolupachatele? Tommy se celý život snaží zpracovat to, co se tehdy v lese stalo. Píše hororové příběhy, jejichž hrdinkami jsou ženy. Nastudoval profily a motivy všech ženských vražedkyň. A snažil se i zapomenout. Jenže ona je tady. A Tommy pochopí, že čelit strachu se dá jedině tak, že konečně přestanete utíkat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356589/big_chlapec-v-lese-UWv-356589.jpg 3.366
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Boy in the Woods, 2014

Kniha Chlapec v lese

Atanone

Přemýšlela jsem, jestli můj vlažný přístup ke knize je daný tím, že jsem ji četla v pro mě docela turbulentní době, nebo tím, že mě to místy prostě jen nebavilo.
Na obhajobu hlavního antihrdiny musím říct, že je velmi těžké posuzovat jednání čtrnáctiletého kluka očima dospělého a životem obouchaného člověka. Na druhou stranu - pokud nechceme zabřednout do situací, kdy si namlouváme, že svým blízkým lžeme jen proto, abychom jim neublížili, žijme tak, abychom před touhle volbou vůbec nestáli.
Místy jsem měla snahu omlouvat. Ale pokud mi autor do středu dění postavil vzdělaného muže, spisovatele, který se kvůli svému traumatu dokonce roky zabývá rešeršemi z oblasti trestního práva, tak je dost těžké uvěřit, že by neměl dostatek informací o tom, jak by jeho "nečin" byl posuzován, pokud by ho oznámil a spolupracoval s policí. Místo toho nám po dalších dějových veletočích naservíruje typicky americký závěr.

Pavlína2019

Také, jak už někdo psal - jsem ráda, že mám dotčeno.

Čte se vlastně lehce, ale nesympatický hlavní hrdina nad jehož uvažováním jsem občas kroutila hlavou a vlastně víc podobných postav - ale spíš mi vadil odpudivý námět.

Nechutných a i o mnoho víc děsivých knih jsem četla hodně.
Tahle mě ale stejně jaksi znechucovala, čtenáři asi pochopí.

Takže - asi ne špatně napsáno, krátké, čtivé - ale obejdu se, takto pouze za mě, někomu se bude třeba líbit víc....

Angell328
27.09.2021odpad!

Kniha odložena v polovině. Začátek napovídal o psychologické a šílené podívané ale autor bohužel, ze solidního základu udělal naprostou slátaninu kterou jsem neměl ani sílu dočíst. Kdyby bylo hodnocení horšího odpadu, tak ho dám.

KateyArt
06.11.2020

Kniha ne nadchla..úplně mě to vtahlo do děje

Listonožka
03.11.2020

Další náhodný kup v Levných knihách a nezklamalo. Místy zrůdně morbidní scény, až i já co by toho milovník, jsem občas chtěla tyto reálně zpracované scény přeskočit. Jednu hvězdu ubírám za poněkud předvídatelný a až moc fantaskní konec. Jinak super čtení za pár korun ;-)

Luci-_-
31.10.2020

Po koupení knihy jsem si přečetla recenze, které mě odradily od knihy a dlouho jsem se k ní dokopávala a obávala se, že to bude další zdlouhavá a nudná detektivka. Při několika prvních stranách mě zaujala a četla se opravdu rychle (za dva dny dočteno). Ačkoliv jsem měla někdy chuť hlavní postavu umlátit kamenem tak mě kniha přesto bavila a nepustila. Líbilo se mi propojení jednotlivých událostí a lidí. Někomu to může připadat přitažené za vlasy, ale proč by to nemohlo být přitažené?

buldozer5
26.08.2020

To byla ale slátanina! Nápad dobrý, ale jak s ním autor poté naložil, to už dobré nebylo. Motivy postav byly nevěrohodné, hlavní postava naprosto tupá, už od začátku se příběh mohl vyvíjet úplně jinak a lépe, kdyby se nechovala jak idiot, tolik nelogických chyb jsem snad ještě nezažil. Autor se z toho snažil udělat pořádný psychothriller, jenže to překombinoval tak, že se ta kniha nedala brát vážně.

PetraBery
21.04.2020

Kniha je snadno čitelná, ale příliš odvázaná z ní nejsem. Anotace zněla slibně, dle mého názoru je ale příběh překombinovaný až moc. A v tomto případě je to na škodu. Nehledě na hlavního hrdinu Tommyho, to je zklamání asi největší, nemám ráda slabé postavy, které se důsledkům svých činů neumí postavit čelem.