Luci-_- Luci-_- komentáře u knih

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Kniha má zajímavý námět, je čtivá s jednodušším stylem psaní. Kdyby byly další díly v češtině ráda bych se do nich vrhla.

17.01.2023 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Za mě rozhodně nic, co bych chtěla číst znovu. Zpočátku zmatený příběh, který přejde do zdlouhavého vyprávění a přejde v poměrně dobrý konec. Rozhodně to není něco co by se nedalo dočíst, ale znovu se do toho pouštět také nebudu.

10.01.2023 2 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

(SPOILER) Počáteční básnění o úklidu mi drásalo nervy, ale velmi rychle kniha chytne napínavost děje a spád, kdy se vám nechce knihu odložit. Hlavní hrdinka sice má plnou hlavu šmouh na zrcadle, což může být pro spoustu lidí zcela nepochopitelné, pro mě alespoň ze začátku bylo, ale postupem času hrdinku chápu. Nedokáže rozpoznat co si ostatní myslí, jak má reagovat na svět i ve svých 25 letech. Hrdinka je svými nedostatky ohledně emocí a reakcí skvělá a osobitá a je vidět, že má zálibu a takový “celoživotní úděl” a to uklízení a čistotu. Je poměrně šťastná a nepotřebuje ke štěstí být charismatická a mít v hlavě malého detektiva, který na všechno přijde dříve než všichni ostatní, jak má spousta autorů v lásce popisovat. Skvělá detektivka přečtená za jeden den.

02.01.2023 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Spisovatelka věděla co čtenáři této knihy chtějí. Trochu napětí, šťastný konec, nahlédnutí do budoucnosti jak to s postavami dopadne. Bylo to poněkud pořád to samé, ale jako konec dostačující, i když první díl měl něco co ty dva další ne. Zajímavé bylo ovšem konečné nahlédnutí do autorčiny další knihy z pohledu Christiana.

01.01.2023 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Oddechové čtení

02.12.2022 4 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Krásné rozšíření ke komiksovým knížkám. I když na knížky v angličtině moc nejsem Alice Oseman si v češtině moc představit nedokážu. Za mě se četla kniha lépe než srdcerváči, protože to není komiks ale kniha s pár dodatkovými obrázky. Jako dodatek moc pěkné nahlédnutí do jejich životů.

28.11.2022 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Kniha se četla naprosto sama. Je na ní vidět na jakou cílovku je to mířeno, (YA) a možná proto mě bavila, očekávala jsem pubertální slaďárnu s dramatem mezi povinnostmi a láskou, takže za mě nadmíru spokojenost.

27.11.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Opět skvělé nahlédnutí do kouzelnického světa. Pro mě osobně byly Brumbálovy poznámky naprosto zbytečné a poněkud nudné, ale chápu, že si našly svoje fanoušky. Krásné příběhy.

27.11.2022 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Za mě osobně nejlepší doplňková publikace. Famfrpál je rozebrán opravdu podrobně od historie přes vývoj a vysvětlení, až po nynější dobu. Naprosto geniální zpracování knihy.

27.11.2022 5 z 5

Odepsaný Odepsaný Osamu Dazai (p)

Geniální kniha zaznamenávající vnitřní pocity do depresivní podobnosti. Autor už od počátku raného dětství je nepochopený a čím déle skrývá své já, tím více se do svých pocitů ponořuje a nenachází u nikoho pochopení.

27.11.2022 4 z 5

Odhalení mnoha zvířat, které nikdy nebyli zmíněny s nádhernými ilustracemi, jediné co že mi chybí více obrázků, ku příkladu u zvířat, která jsou popisována jako jedni z nejnebezpečnějších, ale jejich vzhled zobrazen není. Jinak skvělá kniha

Zvon Zvon Neal Shusterman

(SPOILER) Třetí a závěrečný díl skvělé série. Tento díl se rozhodně lišil od předchozích dvou, méně zaměřování na svět smrtek a více zaměřování na okolí a tónisty. Kniha se prvních 200 stran opravdu táhla, ale poté to chytilo spád předchozích dvou dílů a až do konce se nešlo odtrhnout. Za mě bylo zakončení uspokojivé, ale skvělým bych ho nenazvala, přesto je série něčím novým a za přečtení rozhodně stojí!

24.11.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nebyla jsem zklamaná ze příběhu či jeho promyšlenosti, protože jsem extra promyšlený příběh nečekala. Očekávala jsem popis brutálního prostředí, ve kterém bychom se nechtěli ocitnout a to přesně můžete od knihy očekávat. Popisování některých situací je až překvapivě promyšlené a vede nad lehce průhledným příběhem.

24.09.2022 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zatím nejvíce lišící se díl od filmu, který byl naprosto skvělý. Kdyby do filmu dali více z knihy rozhodně by mu to prospělo, protože od nijakého filmu je kniha naprosto geniální.

11.06.2022 5 z 5

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Skvělé duchařské povídky! Ačkoliv je kniha prezentována jako hororové povídky jsou to spíše duchařinky (hororové povídky ve své době). Ale kniha rozhodně stojí za přečtení.

01.05.2022 3 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Po delší době Kingovka kterou jsem nemohla odložit, děj byl skvělý a ani chvíli jste neměli pocit, že by se něco nedělo. Konec překvapivě pozitivního rázu co se Kinga týče.

26.03.2022 5 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Úžasná kniha psaná v podobě deníků a dopisů. Děj mě pohltil od začátku do konce a po dlouhé době jsem měla pocit, že knihu nedokážu odložit. Prostě skvělá a chytlavá kniha!

24.02.2022 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Kniha mě po druhém přečtení bavila ještě o něco více než poprvé. Kniha jistě není pro ty co si na Vánoce chtějí přečíst veselou pohádku s dobrým koncem, v knize je vyobrazená realita a některé povídky jsou více depresivní než jiné. Knize opravdu nemám co vytknout a pokud Vánoce nevidíte jako svátek, kdy by mělo být pouze veselo a ignorovat vše kolem, rozhodně doporučuji ji dát šanci.

21.12.2021 5 z 5

Ženy a moc: Manifest Ženy a moc: Manifest Mary Beard

Kniha zaměřená na utlačování a umlčování žen s pěknou řádkou příkladů z historie.

04.10.2021 5 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Horor s prvky fantasy/sci-fi, který na mě ze začátku působil jako slátanina, ale ke konci jsem se do něj zamilovala. Největší plus knize dodávají postavy se specifickým humorem, který budete buď milovat, a nebo nenávidět. Za mne skvělá kniha.

01.09.2021 5 z 5