Lokina Lokina komentáře u knih

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Strašně hezky napsaná kniha. Já vesmírnou tematiku mám ráda a tahle scifi pohodovka se špetkou romantiky, mě chytla a už nepustila. Do konce jsem netušila jak to dopadne a byla jsem překvapená. Teď čtu Milion sluncí a zatím mě to baví ;-)

05.03.2017 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nad touhle knihou jsem dlouho přemýšlela jestli si přečíst nebo ne. Nakonec jsem si ji vzala k maturitě a i když jsem z ní nebyla zkoušená, tak toho nelituji. Díky dojemnému, citlivému příběhu se kniha četla sama. Film jsem viděla až po knize, i ten se mi moc líbil :)

05.03.2017 5 z 5

Tolkien byl genius, když dokázal vymyslet a napsat jak Hobita i Pána prstenů. Už od puberty jsem byla fanouškem Tolkiena, ale zatím to byly jenom filmy. A jak jsem byla starší, přišly na řadu knihy. Hobit je krásný, laskavý, dobrodružný příběh s úžasně vymyšleným světem a postavami. Při jeho čtení jsem měla chuť do příběhu skočit a prožít s hrdiny Cestu tam a zase zpátky :-)

05.03.2017 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Musím žasnout nad fantazií autorky. Kde ti autoři na to berou inspiraci? Divoká píseň je propracovaný, úžasný a originálně zpracovaný příběh. Je to čtivé, krásně kruté, surové a podmanivé. Ve knize se mísí krása, zvláštnost, utrpení, strach a napětí. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, bojácní, ne vůbec ukňouraní a zralí na facku. A ten konec? Takový, který vás nenechá chladným a budete se těšit na další díl :-) Doufám, že takové young adultovky budou vycházet i nadále, a že autoři budou vymýšlet ty úžasné, fantastické světy a příběhy. Je radost, číst je. Strávení s těmito knihami určitě není plýtvání našim časem, který, jak už to bývá v této době, je drahocenný.

04.03.2017 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Pokud hledáte něco nenáročného, čtivého, tak tato krátká jednohubka, se vám bude líbit. Mě se líbila, hezky se četla a i kdyby byla o trochu delší, určitě by mi to nevadilo. Neuděláte chybu, když si knihu přečtete přes jedno odpoledne či večer, rozhodně to ztráta času nebude :-)

28.02.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Já se přiznám, mě se to líbilo. Nejen střídání stylů psaní, které bylo neobvyklé, ale i propracovaný děj, postavy, prostředí. Cyru i Akose jsem si oblíbila, byli jako oheň a voda, ale i přesto je to k sobě táhlo a vy jste věděli, že prostě k sobě patří. A s radostí budu očekávat další díl. Doufám. že autorka nás seznámí s dalšími světy i s jejich obyvateli, zvyky a libě zvučnými slovy, kterými popisovala Thuve.

23.02.2017 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Bombová kniha. Neuvěřitelně čtivá, zábavná, napínavá kniha s výborně propracovaným dějem a prostředím. Hlavní hrdina mi děsně přirostl k srdci. Už teď se těším na filmové zpracování a doufám, že to don Spielbergo natočí nejlépe, jak to umí. Protože to je zatraceně dobrá kniha.

17.02.2017 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

No jakože pecka největší! Na to že hry vůbec nehraju a nejsem technikou políbená, mě to děsně bavilo. Pařmenka nejsem, ale fanoušek "scifáren" ve stylu Star Wars, Star Trek ap. jsem od svého dětství, takže touhle cestou se mi kniha dostala pod kůži. Plusový body si připsala za cool vypalovačky, který jsem si během čtení pouštěla, to byl nářez. Teď s chutí se pouštím do Ready Player One :-)

11.02.2017 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Velice příjemná oddychovka jako první díl. Příběh je jednoduchý a srozumitelný. Jen mě trochu vadilo, jak Jacinda citově pořád přebíhala od Cassiena k Willovi. Jinak konec dobře navnadil na třetí díl.

08.02.2017 4 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Přečteno. A já jsem spokojená. Bylo to oddychové, nenáročné čtení propletené akcí a romancí. Konec byl přijatelný a já jsem byla smutná, že to končí. Jsem ráda, jak to dobře dopadlo pro Tamru a Cassiana mi bylo líto, ale asi to s ním takhle mělo dopadnout. Jinak celkově se mi série líbila a určitě si přečtu i doplňkovou knihu o Azurce :-)

08.02.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Spoiler. Bavilo mě to. Mělo to spád a takovou divnou atmosféru, kdy kniha byla tak realistická, že jste si říkali, ne takovou budoucnost bych tedy nechtěl. Jen co mi přišlo na škodu, byla smrt mužských postav, Lukase z osmnáctky a Darcyho z jedničky, u Donalda se to dalo čekat, ten už byl jednou nohou v hrobě.

03.02.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle kniha vás dostane, ať už chcete nebo ne, přímo citově vás vyždíme, abych byla upřímná. U některých pasáží jsem se smála nebo stěží zadržovala slzy nebo obojí najednou, takovou moc má ten příběh. Hlavní hrdiny si zamilujete a hned víte, že oni dva patří k sobě. Jsem ráda, že jsem nejprve přečetla knihu. Na film se podívám hned a udělám si na něj názor. Ale podle kladného hodnocení jenom potvrdí, že tento příběh je krásný, citlivý a nenechá jedno oko suché.

29.01.2017 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Hezké překvapení, nic jsem neočekávala, jelikož to bylo mé první setkání s autorkou, ale tahle kniha se mi velice líbila. K postavám nemám, co bych vytkla, strašně jsem si oblíbila Tamsin a doufám, že se v dalším díle určitě objeví :-) Prostředí připomínající Divoký západ ještě knize dodávalo tu správnou atmosféru. Kniha se takřka četla sama. Za mě palec hore ;-)

23.01.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha se četla dobře, byla napínavá, důmyslně vymyšlená. Nicka mi bylo líto, Amy jsem neměla ráda, pořád jsem v ním viděla tu mrchu, ale na druhou stranu, jsem ji obdivovala, jak to všechno zinscenovala a sehrála a se všemi manipulovala. Na takového člověka, bych nikdy nechtěla narazit.

17.01.2017 4 z 5

Dost jsem se toho bála, ale naštěstí z toho žádná hrůza nebyla. Díky tomu, že to je divadelní scénář, četlo se to rychle a dobře. Hlavní hrdiny - Albuse a Scorpiuse jsem si oblíbila, ikdyž někdy se chovali jako trubky, ale jsou to puberťáci, tak se není čemu divit. Tenhle návrat do Bradavic jsem si užila, až jsem cítila tu nostalgii.

03.01.2017 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Tak tohle jsem přesně potřebovala. Když člověk pořád čte jenom fantasy a scifi a chce si oddechnout, tahle kniha přijde vhod, zvlášť v tomto období, kdy je venku ošklivo a vy se zachumláte do dek s čajíkem a s cukrovím... dokonalá kombinace :-) Nenáročná, milá s předvídatelným koncem pohodová kniha.

31.12.2016 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

I po čtvrtém díle mě tato série nepřestává bavit a překvapovat. Akční, plné krve a zvratů. Konec byl tak přesycený akcí, že mi řádky mizely přímo před očima, jak dychtivě jsem to četla. Tento díl předčil i ten třetí. A Manon se stala jednou z mých nejoblíbenějších postav. Jsem zvědavá s čím se autorka vytasí v pátém díle, protože tam zůstává plno zvratů a dalších dějových linek, které potřebují pokračovat. Bože už aby tady byl další díl!

21.12.2016 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha roku! Dokonale propracované prostředí, postavy, situace dokonce i terorizující "ochranitelsky" smýšlející AI, ke které jsem i nakonec pocítila ždibec lítosti. Děj vás vcucne a na konci nechce nechat pustit. Po dočtení jsem jenom seděla na židli a hlavou mi prosvištělo jedno velké WAU i velká úleva z toho, jak to dopadlo a že tam jsou otevřená vrátka pro další díl. Nechť ať pokračující příběh je takovým skvostem jako tento. ;-)

12.12.2016 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Kniha má zvláštní styl psaní, který mě neustále nutil číst dál a dál. Měla jsem co dělat, abych se neustále neotáčela, jestli za mnou není hladovec. To britské ponuré prostředí dává knížce ještě víc strašidelnou atmosféru. Já jsem s knihou spokojená ;-)

07.12.2016 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tahle kniha se zaslouží víc než pět hvězd. Silný příběh a i díky tomu, že kapitoly byly krátké, příběh rychle ubíhal. Kniha, která určitě by měla patřit do povinné četby. Při dočtení posledních stránek jsem měla slzy na krajíčku. Víc dodat nemohu.

26.11.2016 5 z 5