Lofda Lofda komentáře u knih

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kdysi jsem v Mladé frontě četla rozhovor s jedním režisérem (jméno už samozřejmě dávno nevím), který pocházel z Řecka a v dětství přišel jako spoustu jiných dětí do Československa.. Takže toto téma pro mě nebylo úplně neznámé, ale.. Klobouk dolů před autorkou, i když svým způsobem většinu knihy smutný příběh, neuvěřitelně čtivý. Je to příběh zasazený do českého prostředí a přitom tolik jiný a zvláštní. Budu doporučovat všem!
Zase jsem si uvědomila, jaké mám štěstí, protože jsem se narodila do "obyčejné" milující rodiny, nikdy jsem nemusela pochybovat o tom, kam vlastně patřím. A to bohužel zdaleka není běžná věc - v minulém století se událo tolik převratných změn (kdo z vás např. slyšel o požáru ve Smyrně v roce 1922?) a tolik rodin bylo poznamenáno.. Krásný příběh, poučný, za mě nejspíš nejlepší knížka letošního roku.

PS: Řecko miluji, navštívili jsme několik ostrovů a neustále vzpomínáme na Samos, protože zdejší lidé byli ti nejmilejší z nejmilejších. A teď si říkám, že by za to stálo vyrazit i někam dál, do hor, protože je přeci nejpitomější ze všeho si myslet, že Řecko je jen moře..

23.12.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tahle knížka čekala na přečtení už hodně dlouho, tak trochu jsem si ji "šetřila", dle vysokého hodnocení jsem od ní i hodně čekala. A rozhodně nezklamala! Děkuji za takové knihy, protože i když dávno nejsem YA čtenář, tady si to své najde asi každý. Donutí vás přemýšlet i jako rodiče a rozhodně by měla být návodem i pro mnohé pedagogy.. Někdy prostě dospělí ublíží dětem víc než by je vůbec mohlo napadnout a aniž by si to uvědomili. Krásný příběh, krásně zpracovaný, doporučuji k přečtení a já se půjdu podívat po dalších knihách této autorky ;-)

31.10.2021 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Upřímně? Víc než do poloviny knihy jsem si párkrát řekla "to si teda Claire pomohla, vždyť ona si pořídila ke svým třem klukům další dítě?!" ;-) .. Ale páni, tahle autorka mě vážně baví, její knihy rozhodně nejsou tuctovky a mmch. souhlasím s většinou, druhý díl byl ještě o něco lepší než první. Jo, vážně už se těším na další díly. Tušíme asi všichni, kdo bude Elliotova tajemná umělkyně ;-)

27.09.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Asi mám poslední dobou štěstí při výběru knih, opět hodnotím vysoko. Není to úplně Top, ale plný počet si nakonec zaslouží.. Na to kolik měla knížka stránek, ubíhaly samy. Možná bych měla výtku k uvěřitelnosti "detektivní" zápletky (to jako fakt tak dlouho trvalo všechno vyřešit v takové společnosti kde peníze "tečou proudem"? Nechci prozrazovat, už mlčím.. ) Ale co, pohádka pro velký holky a když k tomu tak budete přistupovat, rozhodně se pobavíte. Já četla na dovolené a bylo to prima. Těším se na další díly!

11.09.2021 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Každý díl o kousek lepší.. Autorka prostě umí a já jsem zase jednou nespala a četla, protože jsem prostě nemohla jít spát a přestat číst.. Řadím mezi top romantiky, zasmála jsem (i nahlas), ale v jednu chvíli mě až zamrazilo, když všechno zapadlo do sebe. Nevím jestli věřím na osud, ale věřím, že věci plynou jak mají. A že karma je zdarma a všechno se nám jednou vrátí. Mám moc ráda knížky, kde se postupně poskládají dílky skládačky, až to všechno dává smysl - nevadí, že těch náhod bylo až moc, proto tyhle pohádky přece čtu.. Kate byla konečně jednou "hrdinka" co si nenechá všechno od chlapa líbit, tomu fandím. A nemůžu se dočkat, až se mi dostane do rukou další autorčina knížka!

17.10.2022 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

To je, ku*va, jako holub??

To jako vážně??
Nebudu se opakovat, všichni už z předchozích komentářů víme, že tohle byla emocionální smršť. Vždyť to asi od CoHo čeká snad každý.. Ale přiznám se, že jsem nečekala, kolikrát mě autorka donutí k zamyšlení, jak se některé situace z dvou (či více) pohledů můžou jevit naprosto jinak. Jak snadné je člověka odsoudit, nenávidět, zatratit.. A jak to někdy může být pro ty "na druhé straně" zdrcující a vyčerpávající.. Tady autorka nádherně vystihla, že vlastně z toho svého pohledu měl každý právo cítit co cítil, ale někdy může opravdu pomoct se na věci podívat i z jiného úhlu, i když se to všechno na začátku zdálo přece tak jasné..

Děkuji za takové knihy, jsou mi pořád ponaučením!

28.08.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Výborně napsáno, nemůžu hodnotit jinak, i když jak tady někdo napsal, už vlastně od první kapitoly víte, jak to dopadne. A nejspíš je to trefný postřeh, protože tihle dva manželé asi nikdy neměli být spolu. Ale teď už spolu jsou, mají dvě děti (paňáry tak trochu, ale to vyprávění z pohledu dětí bylo nakonec možná nejvíc poučné, díky za to!).. Kde se to stane, že najednou jeden o voze a druhý o koze? Mluvit spolu a nedomýšlet si, základ každého vztahu, protože z pohledu toho druhého je to stejně vždycky úplně jinak.. Přemýšlím, koho z nich mi bylo víc líto a pořád se nemůžu rozhodnout?.. Tak a teď jdu pro změnu sáhnout po nějaké oddychovce, kde taky od začátku bude jasné, jak to vlastně dopadne ;-)

12.06.2022 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

V rámci žánru musím hodnotit plným počtem, tady bylo úplně všechno jak má být. Vtip, romantika, pro mě neznámé prostředí opravny aut.. Milá oddychovka, ráda doporučím.

10.04.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborně! Tohle čtení jsem si vážně užila! Nakouknete pod ruce chirurgovi, a i když nejste z oboru (což já nejsem), máte pocit, jak kdyby vám prostředí nemocnice bylo dobře známé. I když možná bych vlastně ani nepotřebovala vědět, co všechno se takovému doktorovi honí hlavou?? ;-) Věkově jsem Hynkovi blízko a tenhle pohled chlapa po čtyřicítce mě opravdu bavil, i když někdy jsem absolutně nechápala.. "Poprvý v životě mně dojde, co doopravdy leží za těma máminejma zbožnejma řečma, že člověk si svoje peklo připravuje sám.." A že připravit si peklo, to pan doktor opravdu zvládal! Nejvíc mě asi dostala část týkající se vztahu k otci. Prostě život není černobílý a já za tuto knížku autorce děkuji!

23.05.2020 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Oooo, tak tohle mi opravdu sedlo. Čekala jsem další romantické vyprávění podle zajeté šablony, v tomhle žánru už lze jen těžko přijít s něčím novým. Ale tohle bylo jiné, zábavné, pohodové, romantika přesně jak mám ráda. Já už se taak těším na další díly ;-)

30.11.2021 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Když si odmyslím to v podstatě sexuální obtěžování na začátku (sorry jako, ale tohle by přece nemohlo projít..), tak se z toho vyklubala celkem příjemná romantika (a vkusně napsaná erotika). Kdyby šlo o zahraničního autora, byla bych nejspíš přísnější, ale mám pocit, že naše autorky jsou mi něčím bližší, ráda je podpořím a občas si od nich něco přečtu. Padesát odstínů jsem nečetla (ani se nechystám), tu škrabošku na obalu bych si odpustila, ale já už jsem se naučila nesoudit knihu podle obalu, takže.. Přečteno za dva dny, bavilo mě to, knížka se mi trefila do nálady.

04.04.2023 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Nesuď knihu podle obalu! Já nevím, proč je teď na každé druhé obálce polonahý chlap? Ke všemu tenhle kluk vůbec do příběhu nesedí.. A přitom se to tak pěkně četlo. Dobře, staré známé klišé šéf a podřízená, ale tady bylo něco navíc, a to spousta sarkasmu, to mi fakt sedlo ;-) No, většina těch závěrečných "překvapení" mi došla dost brzy a konec už se mi trochu táhl, ale i tak hodnotím vysoko, bavila jsem se. Za mě ideální odpočinkové/dovolenkové čtení..

06.10.2022 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

A náhody se dějí.

Upřímně? Čím víc se kniha blížila konci, tím víc se mi zdálo, že těch náhod už je opravdu moc..
Detektivky nečtu, ale ani nemyslím, že tato knížka je detektivní v pravém slova smyslu. Nějaké ty zahrabané kostry se najdou, ale spíš je to takový oddychový prázdninový příběh jedné vysokoškolačky. Místy možná docela naivní, ale i tak jsem si čtení dost užila, překvapení taky nechybělo a jak už napsal někdo přede mnou, úžasné bylo, jak všechny ty "Pelišky" držely pospolu ;-) Bodík navíc za krásnou obálku.

22.02.2022 4 z 5

My My Elle Kennedy

(SPOILER) Páni.. První díl mě bavil, ale tohle?? Čtu, najednou půl třetí ráno a říkám si jen "sakra, ráno musím do práce".. Prostě jeden z těch příběhů co vás chytne a nechce pustit.. Přiznávám, že vlastně pořád jsem podvědomě hledala ty rozdíly mezi "normálním" a jejich vztahem. A pak mi to došlo, někde to tam i zaznělo, že nejde o to, jestli je to homosexuální vztah, je to prostě vztah. Úplně jiný, než o jakých čtu obvykle, ale pak to uvidíte, že tihle dva jsou vážně úžasní, milující, někdy plní obav.. a vůbec nezáleží na tom, že jsou to dva kluci, jsou to partneři! A to se vším všudy. A i když krom sexu měli tentokrát i dost co řešit, zvládli to :-) Taak a teď si ještě zopakuju příběh "toho ukecaného" souseda.. Četla jsem to kdysi dávno, ale vím, že hned na začátku čeká svatba..

13.02.2021 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Kdysi dávno jsem už četla příběh Beth (a hned se do čtení pustím znovu), ale příběh Echo a Noaha jsem, ani nevím proč, odložila. A teď jen lituji, že u nás vyšly pouze tyto dva díly - velká velká škoda! Upřímně? Echo mě už v závěru lehce štvala (byť si prošla taky peklem a asi i měla na své chování nárok), ale příběh Noaha.. pobrečela jsem si, přiznávám. Možná proto, že už dávno nejsem ve věku hlavních hrdinů, ale jako rodič podobně starých kluků jsem ráda (a vděčná), že mým dětem se nic podobného nestalo.. Takový start do dospělosti si nezaslouží nikdo.

10.01.2023 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Tak jo, přeháním, ten plný počet ** je asi moc, ale.. Je to má oblíbená Whitney G., je to zase trochu jiný romanticko/erotický příběh než spousta ostatních.. Ačkoliv se jsou A&A "zase" šéf a stážistka, tihle dva byli prostě jiní. A mě bavili! Ano, spravila jsem si po předchozí knížce chuť, díky ;-)

10.01.2022 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Od autorek už jsem přečetla kdeco, takže jsem vlastně věděla do čeho jdu. Ale stejně jsem byla překvapená a dávám plný počet, protože v rámci žánru už není nic moc co vymyslet jinak, ale tady se to povedlo. Hailey a papoušek byli milým zpestřením a ono odhalení okolo bývalé přítelkyně jsem vážně nečekala, byť bylo jasné hned, proč se zachovala jak se zachovala. Ten plný počet je možná nadnesený, ale.. Jen tak dál ;-)

05.09.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Někde jsem četla, že úroveň série jde s každým dalším dílem dolů.. Dovolím si nesouhlasit. Za mě plný počet, moc hezký příběh a ještě k tomu zasněžené Alpy.. Jak já se začínám těšit, až vyrazíme někam do hor a všude bílo ;-) A také se těším na další díly této série, ještě nemám zdaleka přečteno všechno. PS: celá série má tak krásné obálky, nádhera! Myslím, že to nám v ostatních zemích mohou jen závidět..

29.10.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Příjemné překvapení - podle anotace jsem čekala vlastně jasný příběh "podle šablony", ale zpracování bylo víc než povedené. Děj se vyvíjí, není nouze ani o nějaký ten zvrat a ke všemu malá Dauphine. Ty dětské postavy umí čtení tak hezky oživit a zároveň čtenáře pobavit. Moc hezký příběh, byť závěr byl už zbytečně natažený, ale přimhouřím oko. Jak ráda bych teď vyrazila někam do Francie, nejlépe na jachtu ;-).. aach..

08.09.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Moc pěkně odvyprávěný příběh jedné slečny, která odjela na druhý konec světa, aby přišla na to, co chce vlastně od života. Tam potkala kluka, kterému se po nehodě rozsypal svět pod rukama a on tak nějak neví co dál.. Určeno mladším čtenářkám než jsem já, ale nevadí, užila jsem si to i tak. Série začala dobře a už se těším na další díly, opravdu. Mmch. moc chválím obálku.

06.10.2021 4 z 5