Liss93 Liss93 komentáře u knih

Noc Noc Bernard Minier

Jelikož jsme si ve Tmě od Hirtmanna odpočinuli, vrátil se v Noci v plné síle a ne sám. Děj plný zvratů, spousta postav (ale všechny mají v ději svou roli) a samozřejmě Servaz a jeho nemesis. Která se samozřejmě ještě vrátí... Co se týče mě, tak bych ale byla radši, kdyby se Švýcar už nevracel. Nemám ráda tohle natahování a protahování, doufám, že bude s Hirtmannem brzy konec, a jestli to bez něj Servaz nezvládne a neutáhne, jeho smůla.

28.01.2021 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Jak napovídá název knihy, hlavní hrdinka před 3 roky zmizela a proto všichni okolo předpokládají, že je mrtvá. To ale není a my sledujeme moment, kdy se jí podaří utéct od únosce. Děj plynul, střídaly se pohledy Jude, Uriaha a dalších. Rozuzlení a konec byly možná trochu uspěchané, ale nic to nemění na tom, že si ráda přečtu pokračování.

15.01.2021 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Nevíte komu můžete věřit, kdo mluví pravdu a kdo na vás má takovou pifku, že vám chce do základů zničit život. Děj je jistě poutavý a tajemný, ale trochu přitažený za vlasy. Nic to ale nemění na tom, že pokračování Mrazu a Kruhu mě bavilo a 600 stran mi uteklo jako nic.

07.01.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Eriku vystřídala Kate, jiná žena, ale v mnohém podobná. Akorát si nemůžu pomoct, obě hrdinky mě občas vytáčela a měla jsem problém s nimi soucítit. Podobný námět tu už jistě někdy byl, ale vůbec mi to nevadilo. Čtivé, jako všechny Bryndzovy knihy. Těším se na Kateiiny další případy.

29.12.2020 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Další případ Frosta Eastona, tentokrát velmi osobní, protože se týká vraha jeho sestry. Případ je zamotaný, není jisté, kdo mluví pravdu a kdo mlží. Děj graduje, o akci není nouze a vše velmi rychle uteklo. Osobní záležitosti hrdiny nehrají hlavní roli, ale jsou důležitou součástí příběhu. Těším se na 3.díl.

10.12.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Čtivá, zajímavý námět ohledně úpravy vzpomínek a překvapivý závěr celého příběhu. Určitě si přečtu i další knihy ze série.

24.11.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Předchozí díly jsem četla už nějakou dobu zpátky, takže přesný děj si nepamatuji, ale vím, že mě zápletka vše kolem bavilo. Bohužel závěrečný díl se víc než zločinu věnuje milostným zápletkám a končí to přeslazeným a očekáváným happyendem. A to ani nemluvím o tom, jaký nesmysl je zjistit těhotenství a mít typické příznaky sotva týden po styku.

30.10.2020 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Erika nezklamala. Díl je sice poslední ze série, ale nechává si otevřený konec pro případný návrat. Děj svižně plynul, o akci nebyla nouze a když už to vypadalo, že je konec, tak stejně člověk čuje nějakou levárnu a vona tam byla :D Líbilo se mi, že případ zasahoval do daleké minulosti a že ne vše bylo jednoznačné.

02.09.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Ač jsem zapřísáhlý fanoušek thrillerů a detektivek, tak jednou za čas potřebuju něco sladkého, něco co mě zahřeje u srdce a u čeho se rozplynu. A to jsem našla. Obvykle mě knihy vychvalované do nebes zklamou, ale v tomto případě musím všem chválám dát za pravdu. Bylo to krásně něžné, jemné a plné lásky, dlouho jsem z ničeho neměla tak "ťuťu ňuňu" pocity. A určitě si knížku brzo přečtu znova. A znova. A znova!

13.08.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Luc a Ava opět nezklamali. Tentokrát dvě vyšetřovací linie, smrt bývalého šéfa a zvláštní úmrtí, která na první pohled nemají nic společného. Oba hrdinové (a nejen oni) se dostávají do nebezpečných situací a musí se vypořádávat i s osobními problémy. Jen doufám, že v dalším díle někdo konečně odpraví komisařku :D

06.08.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Méně postav než ve Slepé mapě, ale na kvalitě to rozhodně neubírá. Spíš naopak. Příběh vyprávěný jen ze stran otce a (druhé) dcery dává stejně tolik emocí a hloubku příběhu. Život nikdy není snadný a ani významná funkce ve straně vám nezajistí štěstí. Jediná vteřina a špatné rozhodnutí (ve špatné době) a život se změní nejen vám, ale i vašim blízkým. Člověka to donutí zamyslet, jak by se zachoval on, a zda by se pro svou rodinu obětoval. A jestli by ho to také tolik změnilo.

03.08.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Ačkoli příběhy v ní nejsou vždy šťastné, četla jsem ji s jemným úsměvem na tváři. Příběh není vyprávěn jako dokument, ale jako skutečné události, které se staly konkrétním lidem. S pocity všech zúčastněných. Byla to má první kniha od Aleny Mornštajnové a určitě si ráda přečtu i další.

01.08.2020 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Je to zvláštní, ale i když se mi styl psaní úplně nelíbil, tak jsme nepřemýšlela nad tím, že bych ji odložila. Zajímalo mě, jak se bude celý příběh odvíjet a jak skončí. No a bohužel jsem zklamaná. Pasáže Hanny na mě působily strašně divně, protože občas se vyjadřovala jako dítě a občas jako dospělý člověk (možná záměr, ale nepodařený). A konec zůstal otevřený, ať si každy domyslí podle svého. Je i škoda, že nevysvětlili nic bližšího k Hannině nemoci. Jediné plus je, že by kniha mohla působit jako antikoncepce :D

31.07.2020 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Měla jsem obavy, zda se mi bude kniha o čtyřech chlapech ve středním věku číst dobře, když mi tohle téma není blízké, ale kupodivu jsem se dost bavila. Jasně, není to kniha ze které budete intelektuálně na výši, ale na relax u vody ideální. Jen konec jsem si představovala jinak, sice je podán vtipně, jako zbytek knihy, ale to je holt život.

29.07.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

No, čekala jsem víc. Knize byla všude věnována pozornost, takže jsem se na ni těšila, ale bohužel jsem zklamaná. Kniha je čtivá, což je plus, ale pak už slova chvály nenacházím. Je věnováno příliš pozornosti hlavní postavě a jejímu vztahu k dítěti. Chápu, že (skoro) každý rodič své dítě miluje, ale hlavní hrdinka je jako matka strašně úzkostlivá. A pak taky její milostný život. Když nelpí na svém dítěti, tak lpí na jeho otci, kterého si odmítla vzít, ale stejně se ráda nechá obšťastnit, když je poblíž. A od příběhu jsem též čekala víc, jako bych něco podobného už četla, proto jsem nebyla překvapená.

26.07.2020 2 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Budu se opakovat, ale když máte načteno, tak už po pár stránkách tušíte co se stalo a kdo za tím stojí. Je fakt, že já se trochu nechala zviklat a odklonila se od původního (a správného) tipu. Nebýt otravné hlavní hrdinky a konce, hodnotila bych asi lépe.

24.07.2020 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Když má člověk načteno, tak už si začne domýšlet, co a jak mohlo být. A nakonec se stejně netrefí :D Některé pasáže se četly snáz, jiné obtížněji, ale po celou dobu chcete vědět, jak to skončí. Shari Lapena umí. Ale Nevítaný host byl (pro mě) o něco lepší.

23.07.2020 4 z 5

Trosky Trosky Ann Granger

Do knihy jsem se začetla hned, úvod mi přišel podobný jako v minulé knize, starý muž bez rodiny, morous najde mrtvolu. Děj plynul, zajímavé byly vzpomínky a pak celkové vyřešení případu. A nechybělo překvapení na konci, které mě zaskočilo stejně jako v Nezvaném hostu.

15.07.2020 4 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Je poznat, že autorka má svůj rukopis a nesnaží se přesně opisovat Agathu Christie. Ale inspirace je znát a to nejen "použitím" Hercula Poirota. Příjemná detektivka, čtení rychle ubíhá, různé souvislosti vám dochází stejně rychle jako samotnému detektivovi (když máte malé šedé buňky vycvičené z knih A. Ch.) a celkově děj plyne a ne dochází k prázdným místům. Někomu by mohlo vadit, že chvíli je příběh vyprávěn z pohledu Poirota, a pak z pohledu inspektora, ale to určitě není mínus.

02.07.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Zpočátku jsem čekala thriller, ale jakmile se začaly kupit mrtvoly, došlo mi, že půjde o čistokrevnou detektivku. Dost mě při čtení napadalo, že jde o nové zpracování Deseti malých černoušků. Ale konec byl zajímavý a překvapivý, určitě nejlepší z autorčinných dosavadních knih.

07.05.2020 5 z 5