LieselM LieselM komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherný román, který za pomoci dvou dětí znovu připomíná těžkosti a nesmyslnost války. Chvíli trvá, než se do čtení dostanete, ale příběh vás v zápětí strhne natolik, že knihu nedokážete odložit!

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Neskutečně napsaná kniha, která vám naskytne zcela nový pohled na poválečná léta na území jižní Moravy. Silný příběh o tom, jak může vina celého národa nesmazatelně zničit život i nevinným lidem a jejich dětem. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla!

24.02.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Klasické, avšak krásné čtení :-) Babičku jsem četla dvakrát a spisivatelky Boženy Němcové si celkově velice vážím.

29.12.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Jedna z nejkrásnějších a nejdojemnějších knížek, co jsem kdy četla, u příběhu nešlo neplakat.

29.12.2018 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Silný příběh dvou mladých lidí odkazující na fakt, že válka zbytečně ničí životy a bere štěstí všem lidem.

Exodus Exodus Leon Uris

Naprosto neskutečně napsaný a do detailu propracovaný román. Doporučuji všem zájemcům o historii nebo lidem, kteří chtějí porozumět okolnostem, za jakých Izrael vznikl. Nenchte se odradit délkou, stojí to za to! :-)

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha mě nesmírně překvapila, bála jsem se dlouhých popisných pasáží, a ve finále jsem Norské dřevo nedokázala odložit! K tomuto románu se v budoucnu ještě určitě vrátím :-) Váhám, jestli mám knihu přidat do svého maturitního kánonu, přece jen si nedokáži představit její rozbor před učiteli :-D

24.02.2019 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Nápaditý a vtipný příběh. Znovu smekám před tím, jak se umí Markus Zusak vcítit do dospívajícího člověka a pomocí humoru, nadsázky a fantazie vytvořit dojemný příběh, který donutí k zamyšlení. Autor hledá krásu v běžných věcech a maličkostech, a asi hlavně proto patří k mým nejoblíbenějším autorům. Román je napsán osbitě jednoduchým jazykem devatenáctiletého Eda Kennedyho, který románu dodává jedinečnost a vlastní duši.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj je pro mě doslova srdcovou záležitostí. Jednoduše - nádhera!

Počátek Počátek Dan Brown

Dan Brown je pro mě doslova spisovatel s velkým S! Všechny jeho knihy mě do sebe vtáhly natolik, že jsem až ztrácela pojem o čase. Počátek je opravdu propracovaný a napínavý román, který umí zaujmout širokou škálu lidí.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Neuvěřitelný román jak často říkám "puzzlovitého typu, " jenž je složený z osudů jednotlivých postav. Po vyřešení zápletky čeká pro milovníky překvapení jako bonus konec hodný novely. :-)

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Originální román, který poukazuje na důležitost moudrosti knih a zarputilost některých lidských jedinců. Celý příběh protkává zajímavá zápletka, která potěší všechny milovníky tajemna a záhad.

28.12.2018 4 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Knížku jsem náhodně vytáhla z babiččiny knihovny a chtěla jsme jí dát šanci, protože jsme se o ní učili ve škole. Začetla jsem se do ní prakticky hned, i když alespoň že začátku děj nějak nepostupoval. Vlčí jáma je řazena do psychologické prózy, proto převládají popisné pasáže. Ale to právě ty mě snad zaujaly více než samotný děj, který se mísí s mistrnými nepřímým charakteristikami postav, zejména pak jejich plastických popisů nálad a nádhernými líčícími pasážemi, je spíše vedlejší. I když od počátku směřuje děj ke smutné u konci, přežívá při čtení díky Janě jakási skrytá naděje a obrovský obdiv. Doporučuji všem, co si chtějí na chvíli odpočinout a zamyslet na životem, protože harpagonská teta Klára v sobě nese spoustu špatných vlastností a rozhodnutí, kterých se bohužel často sami dopouštíme.

03.08.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nepřímé navazování na román V šedých tónech. Kniha nepostrádá nic z vytříbeného jazyka, který autorka mistrovsky uplatnila už ve zmíněné prvotině. Vřeje doporučuji :-)

29.12.2018 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

První dvě kapitoly mě popravdě vůbec nebavily, ale 3. a 4. jsou doslova zhltla na jeden zátah! V knize jsem navíc našla motivy románu 1984 a novel Stařec a moře a O myších a lidech...pokud máte tyto tři knížky rádi, určitě se vám bude tento specifický román líbit :-)

24.04.2019 3 z 5

Angelika, markýza andělů. 1. díl Angelika, markýza andělů. 1. díl Anne Golon (p)

Od malička jsem se s maminkou koukala na Angeliku v televizi, a i když už malá nejsem, nic se nezměnilo. Při čtení jsem se propadla do příběhu ještě hlouběji a pochopila jsem mnoho vedlejších okolností, které ve filmu nejsou. Skvělá knížka pro všechny dospívající dívky, ale s ohledem na technické pokrpky a vědu, která se zde skrývá, určitě potěší i zastánce mužského pohlaví! :-)

31.12.2018 4 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Zajímavý postmoderní román. Obdivuji Grassův nápad a fantazii, místy je však na můj vkus kniha příliš zdlouhavá a nezajímavá.

28.12.2018 3 z 5