Jméno růže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V opatství, ve kterém se děj odehrává, je v horním patře hlavní budovy umístěn velký a velmi matoucí labyrint chodeb, ukrývající největší knihovnu celého tehdejšího křesťanského světa, plnou vzácných a zejména tajných či utajovaných rukopisů, včetně děl antických autorů, jejichž myšlenky křesťanství odmítalo. Františkán Vilém z Baskervillu přijel do opatství v doprovodu svého žáka, Adsona z Melku, aby zde připravil půdu pro jednání Františkánů (minoritů, zastánců chudoby církve) s delegací avignonského papeže Jana XXII. Vilém byl po příjezdu opatem informován o záhadné smrti iluminátora Adelma z Otranta a byl, jakožto bývalý inkvizitor požádán o její objasnění. Adelmova smrt však nebyla jediná, která se měla ve zdech opatství odehrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/607/jmeno-ruze-607.jpg 4.53362
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Český klub
Originální název:

Il nome della rosa, 1980


více info...
Nahrávám...

Komentáře (430)

Kniha Jméno růže

Čmeláček
11. května

Výborná kniha. Dobře napsaná.

slaska77
24. dubna

Přečetla jsem většinu knihy, kterou mám doma už tři roky od babičky z její knihovny, velmi mne zaujalo, napsáno krásnou formou, je vidět, že autor jako historik se celému tématu velmi věnuje, je úžasné se přenést do období, kde mocenské boje mezi církví a císařem převládaly ve jménu dobra a ušlechtilosti, zatímco ve skutečnosti šlo o majetek a vliv. Krásné. Zbylou část jsem postupně poslechla z Četby na pokračování, která byla úžasná, šlo o 7 hod dlouhou audio adaptaci knihy. Perfektní způsob, jak skloubit příjemnost četby s užitečností práce v zahradě či na domě. Žít a nechat žít, číst a nechat číst.


Pavlnka
23. dubna

Výborné čtení, miluji historii a tato kniha byla dokonalá. Nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala na později. Doporučuji všem.

Dracek3
20. dubna

Jedna z 10 nejlepších knih, které jsem v životě četl. Máte-li rádi středověk, hluboké myšlenky o životě. Chcete-li se během četby cítit, jako by jste byly v tajemném klášteře, nebo chcete-li poznat krutost církve, utajování vědění před lidmi. Pak neuděláte chybu.

Kiu
18. dubna

Bylo to dlouhé, ale stálo to za to. Kniha je složitá a někdy se hůře čte. To vše, ale vynahradí ten pocit, když tu knihu dočtete. Opravdu jsem nečekala, že mě takováto kniha donutí přemýšlet o svém vlastním životě.

Clivicus
17. dubna

Jsem milovníkem historie a proto mě tato kniha svou středověkou atmosférou násobenou tehdejšími politickými problémy zcela uchvacuje. Umberto Eco dokonale spojil tajemný příběh v klášteře s kontroverzní polohou pohanských autorů, bojem františkánů o uznání, nenávistí k papežskému přepychu a patetickými upozorněními o přítomnosti Antikrista. To vše protkané individuálním příběhem benediktinského novice a františkánského mnicha. Nelze nedoporučit.

tereza1198
02. dubna

Co víc napsat? Úžasný příběh, krásný jazyk a skvělá atmosféra. Tajemství knihovny, podivná úmrtí mnichů, vliv inkvizice. Nádhera a kvalita, co věkem neztratí.

leny.wood
23. března

Skvělá záležitost, kterou jsem završila filmovým zpracováním se Seanem Connerym.

1 ...