Nulté číslo přehled

Nulté číslo
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254438/bmid_nulte-cislo-QE2-254438.jpg 3 432 432

V Nultém čísle se vrací Ecovo oblíbené prostředí redakce. Ztroskotaný nájemný spisovatel připravuje nulté číslo bulvárního plátku Zítřek, jehož cílem je spíš vydírat než informovat. Zaplete se přitom do šíleného příběhu, v němž hraje roli mrtvola lži-Mussoliniho, vražda papeže Jana Pavla I., Rudé brigády, CIA, mafie a houfy spiklenců. Eco vykresluje temná zákoutí jiného Milána, než jaký znají turisté; zde se v temných uličkách vraždí a neopravené pozůstatky bombardování mezi ruinami římských památek navozují obskurní představy. Příběh z roku 1992, v němž splývá historie s paranoiou, má kořeny v druhé světové válce a jeho výhonky zasahují až do naší doby, jejíž manipulace a falzifikace veřejného mínění předjímá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Numero zero , 2015

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nulté číslo. Přihlašte se a napište ho.

bernadeta9876
09.06.2024 3 z 5

Možno a teda pevne dúfam v to, že to mala byť akási satira na súčasné fungovanie médií a pokryvených neúplných právd, ktoré nám niektorí jedinci predkladajú.
Potom to autorovi vyšlo, až na to,že postavy boli ploché a celkovo v konšpiráciách skáče od jednej téme k druhej a nenecháva čitateľa vydýchnuť a vstrebať to.
Ja aj tak uvažujem, že tento "povrchný" štýl písania bol Ecovým úmyslom. Predsa by mi to inak k autorovi jednej z najlepších kníh aké som kedy čítala (Meno Ruže) ani nešlo.
Na druhej strane, možno mu naozaj došiel dych a iba chcel týmto dielom vyjadriť frustráciu z klamlivých informácií, poloprávd a hoaxov, ktoré nás zahlcujú z každej strany.
V tom prípade to bolo málo a ubíjajúce.
Neviem, čo si mám o tomto diele myslieť, ale nie v tom pozitívnom zmysle slova...

mila2411
04.11.2023 3 z 5

Koupeno jako audio a jen proto, že "známého" autora načetl Petr Oliva (už bohužel žádnou knížku nenamluví, RIP). Děj zajímavý, občas je pan hlavní hrdina zbytečně moc za CHYTRÉHO, krásně z toho SMRDÍ devadesátky. Dobrý kniha, ale že bych hned zatoužil koupit si dalšího ECA tož to zase asi ne...

padola
18.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Je to takové divné splácané. Že začátku jsem se ohromné bavila. Až k té konspiraci o Mussoliniho dvojníkovi. Jako kdyby Eco napsal dvě knihy v jedné.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Nulté číslo, nový román Umberta Eca

08.09.2015

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Nulté číslo v seznamech

ve Čtenářské výzvě83x

Štítky knihy

satira italská literatura poslední kniha autora

Autorovy další knížky

Umberto Eco