koupit eknihy

Umberto Eco

italská, 1932 - 2016, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Na ramenech obrů

Na ramenech obrů

Dvanáct textů uveřejněných v knize Na ramenech obrů bylo napsáno pro konferenci La Milanesiana v letech 2001–2015. Jednotlivé přednášky nejčastěji vycházejí z témat, kter... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Od hlouposti k šílenství. Zprávy o tekuté společnostiBaudolinoJak cestovat s lososemPražský hřbitovTajemný plamen královny Loany

Komentáře (15)

Přidat komentář
kní
06.03.2016

Vzpomínáte na scénu ze Jména růže, v níž Vilém z Baskervillu objeví tajnou část z manuskripty, které pokládá za ztracené? Bere zaprášené folianty do ruky a najednou vydechne: Ach, tahle je od Umberta z Boloně... Uchopí knihu a už se nemůže dočkat, až se pustí do čtení. Ta radost a touha přežijí smrtelné tělo o celá staletí.

(psal Jiří Peňás v LN 22.2.2016)

Ecova Evropa, ať už ta středověká, či dnešní, skutečně žije duchovním zápasem o univerzalismus. Ale Eco vždy stojí na straně těch, kdo oproti fanatismu a normám sázejí na polemiku a kritiku, ale též na uměřenost a smířlivost. V tom je jeho posmrtné poselství.

(téhož dne tamtéž Zbyněk Petráček)

BarryBlack
20.02.2016

„Kdo nemá mravní zásady, obvykle se zahalí do praporu, a parchanti se vždycky dovolávají čistoty své rasy.“ (Pražský hřbitov)

Joges
20.02.2016

Jeho úmrtí zaskočilo i zarmoutilo. Zemřel však stár, takže během života stačil napsat mnoho výjimečného. Zůstanou po něm myšlenky, slova, literární díla, ke kterým se lidé budou už navždy vracet. Je troufalé psát o Ecovi, když jsem od něj přečetl zatím jen tři (výborné) knihy, ještě mám co dohánět.

yenda1
20.02.2016

Tak Umberto má svůj životní index pěkně kompletní, vykonal co vykonat měl, má podepsáno, odevzdáno. Jeho smrt je směšně malou událostí v porovnání s tím, jakým životem bude žít skrze své dílo.
Zatímco pověst knihy Jméno růže ke mne doputovala mnohem dřív než jsem se začetl do prvních řádek, Foucaultovo kyvadlo bylo pro mne zjevením. Ano, v jeho díle stavím na pomyslný vrchol tuto knihu-labyrint. Možná bylo ku prospěchu právě čtení bez zbytečných informací,jak se mi v životě mnohokráte potvrdilo.
Znovu opakuji, je nesmyslné a sentimentální provolávat "jaká škoda a co vše ještě mohl ještě dokázat". Byl odvolán, vykonal, co vykonat měl, má uzavřeno.

siena
20.02.2016

Umberto Eco v románech nechal prakticky pracovat své teoretické myšlenky /nekrolog iHNED
http://art.ihned.cz/c1-65172320-umberto-eco-nekrolog

Kapis
23.06.2015

Jeho knihy opravdu nejsou pro každého - a některé teoretické práce by určitě nezaujaly ani mně, ale jeho romány to je prostě něco úžasného. Ta hloubka a znalosti, kterými oplývá, to nezbývá jednomu, než smeknout.

Koka: podle mne ten čestný doktorát nedostal právě kvůli úžasnému Pražskému hřbitovu. Tak jen nevím, jestli naši akademici jsou tak moc zabednění nebo židovští;)

AlesXXX
06.11.2014

Dle mého jeden z nejpřeceňovanějších autorů. Bývá označován jako geniální. Ale v čem? V tom, že píše knihy, kterým skoro nikdo pořádně nerozumí? A které jsou většinou spletité, nudné a nezajímavé?
Lidé, kterým se příliš nelíbí Foucaultovo kyvadlo v komentářích píší, že budou označeni za kulturní barbary.
Já se prám proč? Dle mého je kulturní barbar ten, kdo ztrácí čas knihou, které nerozumí a která mu nic nedá jen proto, aby si mohl honit triko, že čte ECA.

mája1970
21.10.2014

Jméno růže- vynikající kniha

JP
28.11.2013

"Nikdo by toho neměl vědět tolik." (Anthony Burgess o Umbertu Ecovi)

zipporah
16.11.2013

Ecova kniha nepotrebuje záručný list. Taký vynikajúci spisovateľ žije stále a ja sebecky túžim po ďalšom historickom románe. Zatiaľ som prečítala Il nome della Rosa, Baudolino, Il cimitero di Praga a teraz Foucaultovo kyvadlo, a jednoducho besniem po ďalších stránkach... Sú to tutovky, celý Eco je tutovka. Za všetko moje nadšenie hovoria unavené oči, ktoré nenachádzajú dych na ospravedlnenie a výhovorky, jednoducho čítajú a čítajú a čítajú... Prosím, pán spisovateľ, aby ste po sebe zanechali aspoň jedného vami vychovaného spisovateľa s vašimi záujmami. Pre mňa za mňa nech je to Talian, Gruzín, Maur, Žid, eskimák, ale nech pokračuje vo vašom štýle!

betka
06.01.2012

Četla jsem Foucaultovo kyvadlo a výborná kniha na začátku odrazuje ale potom vtáhne do děje. a ráda se k ní vracím Nyní čtu Pražský hřbitov a to je poněkud jiné čtení než jeho ostatní knihy.
Kdo je tak zvaně hrr tak jeho knihy číst nemůže chce to klid a pomaleji.
Mám jej velmi ráda a líbí se mí jak mi u čtení jeho knih "vaří " mozek to je prima

swamp
25.07.2011

Excelentní spisovatel, který svá díla protkává filosofickými nitkami tak hlubokými, že se četbou jeho knih dostává čtenář do hloubi své mysli.

WEIL
02.07.2011

Patrně nejvýznamější současný literát v Evropě.