LieselM

Přečtené 17Vyhoďme ho z kola ven
? - duben 2019
Vyhoďme ho z kola ven 2001, K. Kesey

První dvě kapitoly mě popravdě vůbec nebavily, ale 3. a 4. jsou doslova zhltla na jeden zátah! V knize jsem navíc našla motivy románu 1984 a novel Stařec a moře a O myších a lidech...pokud máte tyto tři knížky rádi, určitě se vám bude tento specifický román líbit :-)


Norské dřevo
? - únor 2019
Norské dřevo 2005, H. Murakami

Kniha mě nesmírně překvapila, bála jsem se dlouhých popisných pasáží, a ve finále jsem Norské dřevo nedokázala odložit! K tomuto románu se v budoucnu ještě určitě vrátím :-) Váhám, jestli mám knihu přidat do svého maturitního kánonu, přece jen si nedokáži představit její rozbor před učiteli :-D


Vyhnání Gerty Schnirch
? - únor 2019
Vyhnání Gerty Schnirch 2009, K. Tučková

Neskutečně napsaná kniha, která vám naskytne zcela nový pohled na poválečná léta na území jižní Moravy. Silný příběh o tom, jak může vina celého národa nesmazatelně zničit život i nevinným lidem a jejich dětem. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla!


Rozmarné léto
? - prosinec 2018
Rozmarné léto 1926, V. Vančura


Angelika, markýza andělů. 1. díl
? - prosinec 2018
Angelika, markýza andělů. 1. díl 2007, A. Golon (pseudonym)

Od malička jsem se s maminkou koukala na Angeliku v televizi, a i když už malá nejsem, nic se nezměnilo. Při čtení jsem se propadla do příběhu ještě hlouběji a pochopila jsem mnoho vedlejších okolností, které ve filmu nejsou. Skvělá knížka pro všechny dospívající dívky, ale s ohledem na technické pokrpky a vědu, která se zde skrývá, určitě potěší i zastánce mužského pohlaví! :-)


Babička
? - prosinec 2018
Babička 2005, B. Němcová

Klasické, avšak krásné čtení :-) Babičku jsem četla dvakrát a spisivatelky Boženy Němcové si celkově velice vážím.


Sůl moře
? - prosinec 2018
Sůl moře 2016, R. Sepetys

Nepřímé navazování na román V šedých tónech. Kniha nepostrádá nic z vytříbeného jazyka, který autorka mistrovsky uplatnila už ve zmíněné prvotině. Vřeje doporučuji :-)


V šedých tónech
? - prosinec 2018
V šedých tónech 2013, R. Sepetys

Jedna z nejkrásnějších a nejdojemnějších knížek, co jsem kdy četla, u příběhu nešlo neplakat.


Počátek
? - prosinec 2018
Počátek 2018, D. Brown

Dan Brown je pro mě doslova spisovatel s velkým S! Všechny jeho knihy mě do sebe vtáhly natolik, že jsem až ztrácela pojem o čase. Počátek je opravdu propracovaný a napínavý román, který umí zaujmout širokou škálu lidí.


Vypravěčka
? - prosinec 2018
Vypravěčka 2014, J. Picoult

Neuvěřitelný román jak často říkám "puzzlovitého typu, " jenž je složený z osudů jednotlivých postav. Po vyřešení zápletky čeká pro milovníky překvapení jako bonus konec hodný novely. :-)


Máj
? - prosinec 2018
Máj 2002, K. H. Mácha

Máj je pro mě doslova srdcovou záležitostí. Jednoduše - nádhera!


Jméno růže
? - prosinec 2018
Jméno růže 2007, U. Eco

Originální román, který poukazuje na důležitost moudrosti knih a zarputilost některých lidských jedinců. Celý příběh protkává zajímavá zápletka, která potěší všechny milovníky tajemna a záhad.


Plechový bubínek
? - prosinec 2018
Plechový bubínek 2001, G. Grass

Zajímavý postmoderní román. Obdivuji Grassův nápad a fantazii, místy je však na můj vkus kniha příliš zdlouhavá a nezajímavá.


Romeo, Julie a tma
? - prosinec 2018
Romeo, Julie a tma 1959, J. Otčenášek

Silný příběh dvou mladých lidí odkazující na fakt, že válka zbytečně ničí životy a bere štěstí všem lidem.


Posel
? - prosinec 2018
Posel 2012, M. Zusak

Nápaditý a vtipný příběh. Znovu smekám před tím, jak se umí Markus Zusak vcítit do dospívajícího člověka a pomocí humoru, nadsázky a fantazie vytvořit dojemný příběh, který donutí k zamyšlení. Autor hledá krásu v běžných věcech a maličkostech, a asi hlavně proto patří k mým nejoblíbenějším autorům. Román je napsán osbitě jednoduchým jazykem devatenáctiletého Eda Kennedyho, který románu dodává jedinečnost a vlastní duši.


Jsou světla, která nevidíme
? - prosinec 2018
Jsou světla, která nevidíme 2015, A. Doerr

Nádherný román, který za pomoci dvou dětí znovu připomíná těžkosti a nesmyslnost války. Chvíli trvá, než se do čtení dostanete, ale příběh vás v zápětí strhne natolik, že knihu nedokážete odložit!


Exodus
? - prosinec 2018
Exodus 2006, L. Uris

Naprosto neskutečně napsaný a do detailu propracovaný román. Doporučuji všem zájemcům o historii nebo lidem, kteří chtějí porozumět okolnostem, za jakých Izrael vznikl. Nenchte se odradit délkou, stojí to za to! :-)