Angelika, markýza andělů. 1. díl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vlivem svévolného přepracovávání ze strany vydavatelů vychází od roku 2006 nezkrácená, přepracovaná verze tzv. L'Intégrale. V České republice vydalo prvních pět dílů nakladatelství Fragment. Historický dobrodružný román o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Po takřka idylicky prožitém dětství na zámku Monteloupu a dospívání v klášteře se Angelika vrací do rodného domu. Otec jí oznamuje, že ho o její ruku požádal bohatý hrabě de Peyrac. Pro Angeliku se tak definitivně uzavírá jedna etapa jejího života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3851/big_angelika-markyza-andelu-1-dil-1SO-3851.jpg 4.2147
Série:

Angelika - L'Intégrale 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Angelique marquise Angels, 1956


více info...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Angelika, markýza andělů. 1. díl

Damonka12
10.04.2021

2,5 poměrně nudné a taky jsem čekala že příběh více postoupí. Muzikál a filmy jsou za mě mnohem lepší.

Mary432
21.03.2021

Knihu jsem poprvé přečetla ve třinácti letech a od té doby měla z dějepisu vždy jedničku. Anne pro mě stvořila další paralelní svět. Příběh je krásný, ale já díky němu získala ještě víc, než jen dobrodružství při čtení. Les u jezera u našeho domu se proměnil v kanály v kraji Poitou. Ze všech dílů miluji hlavně tenhle první. Jeho kouzlo, poetiku a krásné otevření celoživotního příběhu. Není to červená knihovna! Je to životopis dívky-ženy, která kdysi prostě musela žít.


zuzca.h
18.11.2020

Knihu jsem četla na doporučení a velmi mile mě překvapilo, že se nejedná o klasickou slaďárnu, ale spíše o historický román, který velmi čtivým způsobem popisuje Francouzské dějiny a uvažování lidí. Určitě si přečtu i další díly.

SBH
10.11.2020

Přespříliš podrobné CV krásné Angeliky, zabývající se jejím neútlejším dětstvím. Překvapivě čtivé, ačkoli autorka spoustu místa věnuje politice a intrikám (stejně jsem je moc nepochopila). Postava Meluzíny nedostala tolik prostoru, kolik měla a z děje se vytratila neúměrně snadno vzhledem ke svému významu. Angelika mi byla sympatická. Ale s romantikou neměla kniha nic společného. Spíš zábavně pojatý dějepis sedmnáctého století ve Francii.

Velbana
17.10.2020

Pěkný začátek knžky.

Mi--LADA
15.03.2020

Srdcovka. Krásná historická romance a čtivý dobrodružný román. Angelika patřila do mého života už od dětství, nejdříve díky známým filmům. Knížka je propracovanější, vydařenější a věrohodnější, i když je to pořád oddechovej slaďák. Ale nesmírně vydařený! Kéž by podobných knih vycházelo víc. Podobný pocit ve mě hned tak nějaká ženská literatura nevyvolá.

LieselM
31.12.2018

Od malička jsem se s maminkou koukala na Angeliku v televizi, a i když už malá nejsem, nic se nezměnilo. Při čtení jsem se propadla do příběhu ještě hlouběji a pochopila jsem mnoho vedlejších okolností, které ve filmu nejsou. Skvělá knížka pro všechny dospívající dívky, ale s ohledem na technické pokrpky a vědu, která se zde skrývá, určitě potěší i zastánce mužského pohlaví! :-)

renefer
10.12.2018

Čekala jsem těžkou romantiku, na základě filmů, které jsem viděla v dětství. Ale jde spíš o historický román. Některé kapitoly ani nejsou věnovány krásné markýze ale frondě a politické situaci ve Francii 17. století.

1