Angelika, markýza andělů. 1. díl

Vlivem svévolného přepracovávání ze strany vydavatelů vychází od roku 2006 nezkrácená, přepracovaná verze tzv. L'Intégrale. V České republice vydalo prvních pět dílů nakladatelství Fragment. Historický dobrodružný román o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Po takřka idylicky prožitém dětství na zámku Monteloupu a dospívání v klášteře se Angelika vrací do rodného domu. Otec jí oznamuje, že ho o její ruku požádal bohatý hrabě de Peyrac. Pro Angeliku se tak definitivně uzavírá jedna etapa jejího života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3851/angelika-markyza-andelu-1-dil-1SO-3851.jpg 4.2124

Angelika - L'Intégrale 1.

Vydáno, Fragment (ČR)

Angelique marquise Angels, 1956

Kniha Angelika, markýza andělů. 1. díl

Velbana

Pěkný začátek knžky.

Mi--LADA

Srdcovka. Krásná historická romance a čtivý dobrodružný román. Angelika patřila do mého života už od dětství, nejdříve díky známým filmům. Knížka je propracovanější, vydařenější a věrohodnější, i když je to pořád oddechovej slaďák. Ale nesmírně vydařený! Kéž by podobných knih vycházelo víc. Podobný pocit ve mě hned tak nějaká ženská literatura nevyvolá.

LieselM
31.12.2018

Od malička jsem se s maminkou koukala na Angeliku v televizi, a i když už malá nejsem, nic se nezměnilo. Při čtení jsem se propadla do příběhu ještě hlouběji a pochopila jsem mnoho vedlejších okolností, které ve filmu nejsou. Skvělá knížka pro všechny dospívající dívky, ale s ohledem na technické pokrpky a vědu, která se zde skrývá, určitě potěší i zastánce mužského pohlaví! :-)

renefer
10.12.2018

Čekala jsem těžkou romantiku, na základě filmů, které jsem viděla v dětství. Ale jde spíš o historický román. Některé kapitoly ani nejsou věnovány krásné markýze ale frondě a politické situaci ve Francii 17. století.

tatjana1737
23.10.2018

Nevím, čím to je, ale byť je mi dívenka Angelika ze "všech Angelik" v knihách nejsympatičtější, příběhy o jejím dětství mne nikdy moc nebavily a vždy jsem se těšila, až se pročtu do Paříže. Nyní jsem četla více méně z povinnosti, abych si doplnila některé informace, které jsem při prvním čtení Integrale opomněla, udělala si celkový obrázek, nasála reálie a prostudovala si informace o frondě a princi de Condé. S ohledem na moji angelikologickou zálibu posledních dvou let jsem si díky hlubší znalosti historie a postav četbu mnohem víc užila, a i když jsem věděla, co přijde, nenudila jsem se a kniha mi tentokrát uběhla mnohem rychleji.

Pokud by někdo, kdo s Angelikou "začíná", měl obdobný problém a přišlo mu to jako nuda, doporučuji vytrvat. Ono se to rozjede :-). Znalost francouzských dějin, konce třicetileté války, co to byla fronda, kdo byl Condéa kdo Fouquet, jsou bonusy, které četbu usnadní a prohloubí čtenářský zážitek. A až při přečtení celé série se také ukáže, proč Angeličinu dětství byla věnovaná taková pozornost (celý motiv čarodějnice Meluzíny a léčitelství- viz Nový svět, popis krajiny kolem Monteloupu - Angelika se bouří atd.), které okamžiky ji formovaly a udělaly z ní osobnost, kterou se stala.

!!! POZOR SPOILER !!!

A až při tomto čtení jsem si uvědomila, proč se autorka tolik věnuje i osudům Angeličiných starších bratrů. Kdyby Josselin neodplul do Ameriky, Raymond nevstoupil na dráhu duchovního a Gontran nešel za svým snem stát se malířem, jeden z nich by se stal dědicem barona de Sancé a převzal odpovědnost za rodový majetek a uživení sourozenců. Tím, že se však každý z bratrů sobecky rozhodl jen sám pro sebe, byla Angelika dotlačena k sňatku s Peyrakem, který jako jediný mohl její rodinu uchránit před astronomickými dluhy a bídou... Divák i znalý čtenář ví, že sňatek jí nakonec byl ku prospěchu a našla svoji životní lásku, ale sama postava to na konci první knihy netuší a proto se cítí jako "prodaná nevěsta" a vše se v ní sváří...

Co se týče samotné knižní série:
1. u Integrale mne a) zklamalo, že dílů v čj nebylo vydáno víc (napsány ve fj byly), b) nepochopila jsem celý ten motiv cikánské kletby, ten mi přišel poněkud přes čáru...
2. rmoutí mne, že kdyby nebylo Integrale, možná by došlo k dopsání posledního dílu, a já bych se - stejně jako mnozí další - dozvěděla, zda ústřední dvojice nakonec skončila či neskončila ve Francii. Nebo Savojsku. Nebo jinde :-).

Nomia
27.02.2018

Je mi jasné, že knižní podobu Angeliky zhltli především fanoušci té filmové nezkrotné Angeliky s Michèle Mercier, tudíž už sami o sobě k ní mají víc než-li vřelý vztah.

Nezlobte se, ale to je fakt neskutečně přiblblá série. Přečetla jsem pár dílů, ale celé se to opakuje v jednoduchém schématu, úžasná, krásná a ve skrze dokonalá Angelika jde a s někým se vyspí, někdo ji usiluje o život, někdo zemře, opět se s někým osudově potká, proběhne šukačka a následně ji překvapivě zase jde o život - takhle se to opakuje nespočetně dílů.

Všichni ji milují, všichni ji chtějí, polovině z nich "podlehne", ale stále miluje svého jediného milovaného (všechny ty úlety se zřejmě staly jen tak mimoděk). Nemůžu si pomoc, ale tímhle stylem by Angelika dřív pošla na syfilis, když se nechala přefiknout od poloviny mužských bytostí, kteří se jen v knize mihnou, než by se setkala se svým drahým de Peyracem.

Zřejmě nejsem správný typ čtenáře pro tenhle typ literatury, maximálně na tom mohu ocenit občas zajímavé postavy a poutavou Francii 17. století, ale to je asi tak vše. Osudová rajda Angelika holt není můj šálek čaje.

Aktenanka
23.07.2017

Angeliku ve filmovem provedeni znam velmi dobre a vzdycky jsem ji mela velmi rada. Po precteni knihy mi doslo, jak moc je filmove zpracovani oklestene a neda se vubec srovnat s knihou. Opravdu je ve filmu odstraneno tak 90% z knihy a hodne je dej upraveny i chronologicky. Po precteni jsem si pustila prvni dil ze serie o Angelice a je to hruuuza. Knizka zachycuje tolik z charakteru postav a film je jenom povrchni sestrih nekolika udalosti. Tesim se na druhy dil knizni serie a s filmovou verzi definitivne koncim :)

katuska995
17.07.2017

Celou sérii jsem si milovala, stejně tak i filmy. Teď, když autorka zemřela si obojí zopakuji nejen pro radost, ale i jako vyjádření úcty.

Návrh
Návrh