LenkaMacak Online LenkaMacak komentáře u knih

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Příjemná oddechovka, na můj vkus tam nemuselo být až tolik sexuálních scén. Ale jinak za mě nadprůměrná romantika. 4/5*

28.01.2024 4 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Nádherně melancholické. Opět nemůžu jinak, než dát 5/5*.

27.01.2024 5 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Knihy Jodi mám velmi ráda. A tato měla všechno lásku, nádherné prostředí Galapág (které jsem hned zatoužila navštívit) a zároveň nečekaný zvrat, který Dianě změní život. 5/5*

23.01.2024 5 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Skvělý a neskutečně čtivě napsaný příběh! Knihu jsem si vybrala kvůli tématu, které mě zajímá a zároveň děsí. Doteď nechápu, že se tohle opravdu dělo a ještě za účelem pomoct psychicky nemocnému člověku. 4/5*

23.01.2024 4 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Milé odlehčení na jeden let z Madeiry. Název je lehce zavádějící, jelikož většina děje se odehrává u Londýna a ne v Paříži. 3/5*

17.01.2024 3 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Tento typ knih mám moc ráda, jako odlehčení mezi náročnější četbou. Nicméně tato mi opravdu nesedla, děj předvídatelný, navíc nijak extra zajímavý, hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy a k tomu byla kniha zbytečně dlouhá. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit. 2/5*

17.01.2024 2 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Milá kniha s velmi předvídatelným dějem, ale byla přesně tím, co jsem čekala a chtěla. 3/5*

06.01.2024 3 z 5

Co kdyby? Co kdyby? Randall Munroe

Ke knize mě dovedla čtenářská výzva a jsem za to ráda. Vědecky odpovědné otázky, na které by mě snad ani nenapadlo se ptát. 5/5*

06.01.2024 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Skvělá kniha! Pro mě zatím nejlepší od Liane. Na začátku jsem měla problém se začíst, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Obzvlášť emotivní pro mě byla linka Elisabeth
Měla jsem svou teorii, jak to všechno skončí, naštěstí se tak nestalo, autorčin konec se mi líbil. Dávám 5/5*

02.01.2024 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Milé, svižné čtení, které nicméně extra neoslovilo. 3/5*

30.12.2023 3 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Kniha byla o něco slabší, než Manželovo tajemství, které jsem četla předtím. Ale opět se docela dobře četla, jen mě tak nechytla a přišla mi poměrně zdlouhavá. Moc jsem nechápala, jak si někdo může do domu nastěhovat naprosto cizího člověka 3.5/5*

30.12.2023 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moje první kniha od autorky a rozhodně nelituju, hned se pustím do dalších. Velmi čtivě napsané, konec jsem sice více méně uhodla, ale i tak skvělá kniha! 4/5*

30.12.2023 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Výborná kniha! Neskutečně čtivě napsaná, napínavá, po dlouhé době jsem naprosto neodhadla rozuzlení. Stejně, jako U severní zdi doporučuji všemi deseti. 5/5 *

07.11.2023 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Přečteno jedním dechem, jako všechny knihy od autorky. Čte se rychle, děj plyne poměrně rychle, ale hlavní postavy mi neskutečně pily krev. Všechny, snad krom Marie, které mi zase bylo líto. 4/5*

31.10.2023 4 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Lucku Bechynkovou a její podcast mám moc ráda, ale to samé se nedá říct o jejích knihách. Ty mi vyloženě nesedí, přijdou mi plytké. Tato kniha je má třetí a myslím, že i poslední. 3/5*

31.10.2023 3 z 5

Že existuje Jennette McCurdy jsem do přečtení této knihy netušila, nicméně jsem velmi ráda, že se mi kniha dostala do rukou. Celý její příběh je tak strašně smutný a zvrácený. Naprosto nechápu, že MATKA se dokáže dopustit na své dceři psychického a fyzického týrání. 5/5*

31.10.2023 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Výborná kniha! Naprosto obyčejný příběh o komplikovaných mezilidských vztazích. Závěr s náhledem do budoucnosti mi vyhnal slzy do očí. Nemůžu opět jinak než 5/5*

29.10.2023 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Příjemná oddychovka, proti ostatním knihám série o poznání slabší. 3.5/5*

29.10.2023 3 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila, protože pana doktora znám z Instagramu a navíc se mi všechny knihy od pana Moravce velmi líbily. Při čtení jsem se nasmála i dojala. Z vyprávění přímo čiší to, jak pan doktor svoji práci miluje. 5/5 *

16.10.2023 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Kniha se mi moc líbila, Kay a Elliot jsou oba sympatičtí. Četla se velmi dobře, krátké kapitoly přidávaly příběhu na spádu. Sice jsem od strany 116 věděla, kdo je vrah, ale i přesto se mi moc líbila. Jdu rovnou na další díl. 5/5⭐️

20.09.2023 5 z 5