LenkaMacak Online LenkaMacak komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Další skvělá kniha od TJR, styl vyprávění je trošku jiný, ale po chvíli jsem si na něj zvykla a kniha se četla velmi dobře. 4/5*

16.04.2023 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Tuto knihu jsem četla po Evelyn Hugo a musím říct, že autorka nezklamala. Velmi čtivý příběh, sympatické postavy (..až na Micka Rivu), prolínání minulosti a současnosti. Určitě to není moje poslední přečtená kniha od autorky. 4/5*

10.04.2023 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Opravdu nádherná kniha! O lásce, kterou nezničí ani čas, o umírání, o smrti a smíření se s nimi. O zdánlivě nesplnitelných snech. A jako třešnička na dortu také o starověkém Egyptu, který mě nepřestane fascinovat.
Jediné, co mi trochu vadilo byl otevřený konec ale věřím na lásku, věřím na Olive a Wyatta. 5/5*

08.04.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Carter opět nezklamal, kniha se velmi dobře četla, nechtělo se mi od ní odtrhnout a děj hezky plynul. Možná už jsem otrlá, ale násilí v knize mě ani nepřekvapilo a ani mi nepřišlo horší ve srovnání s ostatními knihami. Proto mi v knize začíná vadit opakující se zdůrazňování, že tento pachatel je horší a brutálnější, než ti předchozí. Každopádně se moc těším na další díl! 5/5*

01.04.2023 5 z 5

Musím říct, že tato kniha hodně změnila můj pohled jak na Matthewa, tak na Chandlera, který byl mou nejoblíbenější postavou z Přátel. Samozřejmě, že jsem věděla, že bojoval se závislostí, ale netušila jsem v jakém rozsahu a o to víc jsem překvapená, že je tu stále s námi a obdivuju jeho ohromnou sílu se postavit na nohy. Co dodat? Snad jen, ať se ty rány, které plnil alkoholem a opiáty zacelí a žije spokojeným životem 5/5*

01.04.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Na začátku jsem byla poměrně skeptická, jelikož poslední kniha spisovatelky pro mě byla velké zklamání. Nicméně nakonec se mi příběh líbil, měl spád, tísnivá atmosféra z knihy je přímo hmatatelná a plusové body i za to, že se odehrává u nás. Každopádně v mlze a na kole se z Luhačovic do Vizovic vydávat nebudu. 3.5/5*

26.03.2023 3 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Knihu jsem si koupila kvůli krásné obálce a po přečtení je to stále to jediné, co se mi na ní líbí. Zvláštní postavy, dialogy o ničem, strašně chaotický děj a k tomu to ještě víc chaotičtější přeskakování do minulosti. Strávila sem s ní víc jak týden a vzala mi chuť číst.. 2/5*

25.03.2023 2 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha se mi moc líbila. Moc hezky popisuje, že věci často nejsou tak, jak se na první pohled zdají a to, že peníze v životě nejsou všechno. 5/5*

20.03.2023 5 z 5

Komnata ozvěn Komnata ozvěn John Boyne

Velmi vtipný, ale bohužel hodně reálný příběh dnešní doby. Postavy byly šílené, ale velmi reálné, stejně tak situace, do kterých se dostávaly. Hezky ukazuje náš život se sociálními médii a až přehnanou korektností.
Moc se mi líbil úplný závěr knihy. 4.5/5 *

13.03.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Poslední kniha do mé čtenářské výzvy. Rozhodně ten typ literatury není můj šálek kávy, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem se pustila zrovna do této. Kniha má spád, hodně akce a nakonec i pěkné zakončení. 4/5 *

12.03.2023 4 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Příjemná oddechovka na jedno odpoledne o útrapách mladého lékaře. Díky čtenářské výzvě jsem se ke knize konečně dostala. 4/5 *

03.03.2023 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Na knihu jsem se chystala už delší dobu, ale díky čtenářské výzvě jsem se k ní konečně dostala. Kniha je skvělá, chytla mě hned od začátku. 5/5⭐️

25.02.2023 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Přečteno po šesti letech díky čtenářské výzvě. Moc krásný příběh o lásce, která překonává věk i vážnou nemoc. 4/5 ⭐️

25.02.2023

Ne/promlčeno Ne/promlčeno kolektiv autorů

Kniha na velmi důležité téma. Sympatizuji a souhlasím se spolkem Nepromlčeno, že na některé zločiny- zvláště vraždy by promlčecí lhůta neměla vůbec existovat. Moc doufám, že se toto časem změní.
Nicméně, zpracování knihy mě trošku zklamalo. 3/5 ⭐️

15.02.2023 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Co se knize musí nechat je to, že je velmi čtivá, atmosféra strachu je perfektně vykreslena, dýchne na Vás z každé stránky. Nicméně samotný příběh mi přišel přitažený za vlasy, konec uspěchaný a nedotažený. Po Trhlině zklamání, ještě zkusím Tmu, kterou už v knihovně mám. 3/5⭐️

11.02.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Na knihu jsem se moc těšila a musím říct, že nezklamala. Milý příběh, sympatické postavy a k tomu romanťárna, jak vyšitá. 5/5 ⭐️

10.02.2023 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Celá kniha mi nesedla, začátek vypadal vcelku slibně, nicméně po pár kapitolách to působilo hodně repetetivně. Po “velkém odhalení” už to bylo nezajímavé tak, že jsem se do knihy musela nutit. 2,5/5 ⭐️

04.02.2023 2 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Na tuto knihu budu myslet ještě dlouho, Nicholas Sparks napsal velmi silný a hluboce smutný příběh… konec sice nebyl překvapením, ale vůbec neubral knize na kráse. Doporučuji 5/5⭐️

04.02.2023 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Přečteno po Zelené míli a musím říct, že to není můj šálek kávy. Jsem ráda, že jsem se do ní v rámci čtenářské výzvy pustila, ale nejspíše je to má poslední kniha od S. Kinga (minimálně na nějakou dobu). 3/5 ⭐️

28.01.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další povedená detektivka z pera Roberta Bryndzy. Kniha se velmi dobře četla, děj dobře ubíhal a můj tip ohledně vraha taky vyšel ️ těším se na další pokračování 5/5 ⭐️

26.01.2023 5 z 5