Co kdyby?

Tato kniha od tvůrce veleoblíbeného webového komiksu xkcd vám nabízí překvapivé odpovědi na důležité otázky, na které vás nejspíš nikdy ani nenapadlo se zeptat. Miliony lidí každý týden navštěvují web xkcd.com, aby si mohly přečíst kultovní webový komiks Randalla Munroea. Jeho obrázky s hůlkovými panáčky pojednávající o vědě, technice, jazycích a lásce si už našly spousty oddaných fanoušků, a stejně tak jsou oblíbené i jeho výzkumem podložené odpovědi na ty nejpodivnější otázky čtenářů. Dotazy, které dostává, mají široký záběr od těch jednoduše podivných až po ty naprosto ďábelské: Co kdybych si šel zaplavat do bazénu, kde se skladuje vyhořelé jaderné palivo? Dal by se postavit batoh podobný tomu raketovému, ale poháněný pálícími samopaly? Co kdyby New York zasáhlo zemětřesení o síle 15 stupňů Richterovy stupnice? Co kdyby někomu najednou zmizela DNA? V honbě za odpovědí Randall vesele provádí počítačové simulace, prohrabává se horami odtajněných vojenských zpráv, konzultuje s obsluhou jaderných reaktorů, stopuje scény z Hvězdných válek, volá své matce a googlí některá opravdu děsivá zvířata. Výsledkem jsou komické perly, které precizně a zároveň zábavně vysvětlují všechno možné, od pravděpodobnosti, že se setkáte se svým dokonalým protějškem, až po nesčetně děsivých způsobů, jakými byste mohli zemřít, kdybyste se rozhodli sestavit si kompletní periodickou tabulku ze skutečných prvků. Tato kniha obsahuje výběr nejoblíbenějších odpovědí z blogu What If?, spousta otázek (51 procent!) je ale nová a poprvé zodpovězená až zde. Co kdyby? je informační hostinou pro fanoušky xkcd.com a všechny, kdo rádi hloubají nad tím, co by mohlo být....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231280/co-kdyby-iw4-231280.jpg 4.4121
Literatura faktu, Literatura naučná, Věda
Vydáno, Práh

What if?, 2014

Kniha Co kdyby?

NarcisSamec

Super skvělá kniha, jsem nesmírně rád, že jsem si ji koupil. Někdy až stupidní otázky vedou k překvapivým odpovědím. Kniha je i pro laiky, tekže jsem si jitý, že se ji stoprocentně užijete.

vampyrcik

Nedokážu dostatečně popsat skvělost této knihy. Spojení stupidních dotazů, komiksu a vědecké práce. Navíc se dá číst pořád dokola =)

Afka
15.11.2019

Báječná kniha o fyzice pro zvídavé čtenáře, a to i pro laiky. Autor v ní odpovídá na základě fyzikálních zákonů na v podstatě nesmyslné až absurdní dotazy čtenářů - co kdyby...... Kniha je napsaná velmi vtipně, roztomile ilustrovaná komiksovými obrázky samotným autorem, který podle svých slov skončil s prací v NASA, aby se nadále věnoval tvorbě komiksů. Při knížce jsem se výborně bavila já, i můj 20letý syn, místy jsme se opravdu chechtali nahlas. Navíc jsem se jako bonus dozvěděla nebo si uvědomila spoustu zajímavých věcí, o kterých by mě fakt nikdy nenapadlo přemýšlet :-)

burg
07.11.2019

Tahle naprosto švihlá kniha odpovídající na naprosto švihlá témata vám dokonale dokáže, že středoškolské hodiny matematiky a fyziky (a ve spoustě případů i matematiky a fyziky základoškolské) bylo fajn brát vážně a poslouchat. Nejlepší pasáže jsem předčítal kolegům v práci (odpolední se občas svinsky vleče...) přičemž jsme si po různých představách připadali jako parta imbecilních puberťáků naprosto neschopných se přestat smát.
Kdyby Randal Munroe učil mě osobně, budu chodit do hodin s chutí a nadšením!

PS: ještě se mi nestalo, abych nějakou knihu četl jinak, než od začátku do konce. Tady to nejde! :)

milan2310
17.04.2019

Odpočinkové, občas jsem se dozvěděl i něco nového.

Paulika
30.08.2018

Lehké čtivo na dovolenou k pláži. Takový pel-mel zmixovaný ze sci-fi, vědy, matiky a žurnalistiky. Výhoda knihy je, že ji nemuíte čist naráz, ale použit ji jako takovou vatu pro výplň času mezi četbami jiných knih. Nechat ji zcela rozečtenou i po celý rok. Dobře se k ní vrací i po měsících strávených nad jinými knihami.

ladyzaba
05.01.2018

Skvělé, zábavné, poučné. Víc k tomu není moc co dodat, většina tady už byla řečena.

Erik77
17.10.2017

Veľmi zaujímavý nápad ale celkové spracovanie nenaplnilo moje očakávanie. Niektoré príklady ma však pobavili a poučili.