lassse lassse komentáře u knih

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

V soutěži o nejlepší “kotletovku” obsadil František Kotleta druhé místo, jelikož ho právě porazila Kristýna Sněgoňová svojí Amandou. Tohle si dám rozhodně líbit a už aby tady byli další díly našlapané akcí, hláškami, krví a nechutnými emzáky!

21.03.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Fejetony plné laskavého humoru, kde nejvíce bavily ty o zelenině.

09.02.2021 3 z 5

Hodně povedený díl. Harry i jeho kamarády už bere jejich okolí vážně a to s sebou přínáší další napínavé dobrodružství.

17.01.2022 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tak jsem se tím prokousal a výborný. Nabralo grády a Umbridge je snad ještě větší s***ě než Voldemort.

25.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Dlouho jsem váhal jestli si mám tuhle knihu přečíst a díky čtenářské výzvě se tak stalo. Sáhl jsem po anglickém originálu a musím napsat, že je to opravdu povedené dílo. Po trochu nudnějším startu mě to celkem pohltilo a už se těším na další díly. A ještě jedno klišé: kniha je lepší než film.

10.03.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Pěkné historické fantasy :)

07.08.2023 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Já jsem se nadmíru bavil. Není v tom potřeba hledat nějakou hloubku, jen se prostě v pohodě nechat unášet dobrodružstvími komisaře Durmana.

01.10.2021 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Ta k v týhle knize je snad úplně všechno - zombíci, náckové, upíři, FBI, démoni, andělé, japonci... Na začátku jsem byl sice úplně ztracený, ale pak vše do sebe zaklaplo a konec jsem si užíval.

12.09.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dětská knížka pro dospělé, aby také jednou za čas viděli, jaké to je koukat na svět nedospěle.

09.07.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čte se to lehce, to jo, ale nepřesvědčilo mě to. Některé popisy a chování aktérů pak jsou celkem komické.

31.12.2022 3 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Vypněte mozek, pohodlně se usaďte, vyžeňte své milé a nechte se unášet čirou kotletovskou akcí napěchovanou hláškami a "romantickými" texty. Voilà!

21.06.2022 4 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Z počátku jsem měl celkem problém se stylem jak je kniha napsána, ale s postupem přečtených stránek to bylo lepší a lepší a musím přiznat, že styl byl nakonec, dle mě, vybrán dobře. Dobře tak korespondoval se samotným životem M+B+M. Příběh mě naprosto pohltil a také donutil si vyhledat něco navíc. A je dobře, že vznikají příběhy z tragických let na našem území. Člověk se tak seznámí se zvěrstvy co byla páchána na českém obyvatelstvu. Mohu jen doporučit a jen tak dál.

31.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

HP opět nezklamal. Bylo zde zase více napínavých scén, které mě hodně bavily a touto knihou jakoby se uzavřela jedna kapitola a začíná druhá - boj s tím největším zlem.

29.03.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Rozvláčné, ale zajímavé a napěchované cizími "termity", že jsem chvílemi byl úplně mimo. Velice zajímavá četba.

07.02.2023 4 z 5

Život válečníka Život válečníka Tomáš Němec

Obálka a celkové provedení knihy je hodně povedené. Co se týče obsahu, tak ten se mi moc pod kůži nedostal (až na poslední povídku). Nějak se mi do toho nešlo začíst, přitom popis světa, postav apod. není špatný. Často jsem tam viděl Sapkowskiho, ale není to Sapkowski.

08.11.2022 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Vtipné a děsivé zároveň. A bohužel asi i pravda o naší společnosti...

04.07.2022 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Kniha doslova napěchovaná moudrostí známého lékaře, která se navíc velice pěkně čte.

11.09.2019 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Bohužel tohle je asi nejslabší kniha ze série. Rozhodně zajímavý nápad, závěr také dobrý, ale prostě tomu něco chybí.

30.08.2019 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

K tomuhle není co dodat, snad jen, že každý by si tuhle knížku měl přečíst, aby se trošku nadopoval "dobrotou"

26.10.2018 4 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Knížka plná laskavého humoru o běžných věcech ze života.

18.10.2018 4 z 5