Lalina3 Lalina3 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tenhle díl se mi cetl těžko, protože tak těžké životní příběhy se prostě čtou... špatně. Ale stojí to za to.

15.05.2024 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Šla jsem do toho dost s pesimismem. Dračí jezdci, to bude buď naivní ptákovina... nebo jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.
Stalo se to druhé.
Je to brilantní kniha, plná zvratů, romantiky, ale ne naivity. Lidé tu umírají, umírají zbytečně, umírají v bolestech a umírají i když se to čtenáři nelíbí. Prostě je to drsné prostředí, přesně tak, jak jsem doufala! Nemám co vytknout. Snad jen to, že hned nemám druhy díl :D

15.04.2024 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Dokážu do pár odrážek dát celý děj knihy:
- sex
- trhání kalhotek
- sebeužírání
Toť vše. Nechápu, kde kniha nabrala takové hodnocení. Nestála za nic. Hlavní postavy jsem si neoblíbila, sexuální scény byly pořád to samé dokola a taky se v knize nic nestalo. I v erotickém románu očekávám nějaký děj, aspoň minimální. Tady nebyl. Oproti tomuto je Calendar Girl kniha plná zvratů a děje, opravdu...
Jediné, co knize aspoň trochu přidávalo, byla čtivost.

18.04.2019 2 z 5

Upřímně se neshoduji s těmi většinou zápornými komentáři pode mnou.
Mně se kniha líbila. A nejspíše i kvůli tomu, že jsem od ní nic závratného nečekala. Jsou prostě knihy, které se nesnaží být nejlepšími a nejkvalitnějšími. Prostě jsou jen tak, na oddych.
Přesto tu ale chyby vytáhnu. Neexistuje kniha bez chyb.
V některých situacích mi neseděl překlad, ale to byl asi jen můj pocit.
O nereálnosti se snad ani nebudu bavit. Všichni, kdo knihu četli samozřejmě ví, že reálnost a vykreslování eskortních služeb a klientů je skoro nulová. Jsem zvědavá, jestli aspoň jednou za těch 12 měsíců zde bude i někdo jiný, než bůh... (Teď už mám všechny díly přečtené a nikdo nebyl ani trošku míň než sexy buh.)
Tato kniha jednoduše nemá hloubku, nemá ani pořádnou zápletku. Přesto se mi líbila, asi proto, že jsem všechny tyhle věci věděla a na knihu neměla žádná velká očekávání.
Další díl si přečtu, na tu mrchu v hlavní roli jsem si zvykla. :D
Nemůžu doporučit, protože s tímto slovem se spojuje i nároky na její kvalitu. Kdo ale nic nečeká a chce si odpočinout u dobře napsané knížky, tak si ji přečtěte. :)

Mimochodem, obálky jsou BOŽSKÉ. Díky ní jsem po téhle knize sáhla.

19.08.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Luxusní.
Takhle překvapená jsem u knihy snad ještě nebyla. Napadaly mě různé scénáře, ale tohle...ani náhodou.
Kvalitní a luxusní kniha, pokud váháte s přečtením, přestaňte a honem se do ní pusťte. Doporučuji jak jen můžu.
Souhlasím s Léňou, krásně to vystihla. :)
---
Seriál je taky bezva, ale konec totálně pokazili.

31.07.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Úchvatná kniha. Moc všem doporučuji :-)

25.03.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Naprosto úchvatná.
Někde jsem byla napnutá, někde rozesmátá, někde smutná,...
Do hlavní hrdinky jsem se okamžitě vžila. Chápala jsem ji, a strašně moc jsem si ji oblíbila.
I film byl úžasný, mám ho zhlédnutý min. 10x :-D
Obdivuji autorku, jak něco tak úžasného, jako je kniha Divergence mohla vytvořit.

Aliancí si můj obdiv ale naprosto podkopala :-)

25.03.2016 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Přečteno za jeden den, doporučuji!

13.02.2024 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Do poslední kapitoly jsem byla přesvědčená, že dám 5*... Jenže přišel konec - a to naprosto nevysvětlený. Happy end spadl z nebe. A to mě moc zklamalo...
Ale jinak, kniha je famózní! Chytne vás a nepustí, budete mít žízeň a bude se vám svírat celé tělo z představy, jakou asi měli žízeň oni... Nádherně vykreslená kniha, vážně mi z ní bylo chvílemi nevolno a můj přísun vody se bez legrace o dost zvýšil :D
Doporučuji! Jen pokud čekáte, jak to celé dopadne a jste zvědaví, jak to autoři vyřeší, tak nevyřeší :D

04.11.2021 4 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Splnilo to mé očekávání. Děj svižně plynul, postavy jsem si oblíbila.
Velmi doporučuji jako oddychovější čtení, které nezklame :)

31.12.2019 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Kniha byla úžasná! Žádné teenagerské holce by neměla uniknout. :))
Takhle jsem se už dlouho nezasmála. :-)

01.07.2016 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Naprosto úžasná kniha..
Jaceovy poznámky mě vždycky dostaly. To s tím rozmnožováním... XD XD
Opravdu moc doporučuji, určitě si přečtu i další díly!

14.04.2016 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Mně se kniha extrémně líbila, přečetla jsem ji za den. Ale u mě je to asi tím, že baletni prostředí celkem znám, umím si představit, že pro člověka nepolíbeného touto tématikou kniha nema ten správný význam.

15.05.2024 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Mně se kniha moc líbila. Některé povídky mě zaujaly víc, některé míň, u některých jsem se zasmála, u některých spíše zamyslela... Já si čtení moc užila, můžu doporučit.

25.12.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Silná kniha. Díky za ni.

07.07.2023 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Jako kdybych četla 4 knihy dohromady, obrovské množství informací, emocí, zvratů, ale přesto to ke konci vše zaklapne dohromady.
Extrémně jsem si knihu užila. Konec mi sice moc neseděl, ale to je spíš moje chyba.

01.07.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Četla jsem teď podruhé a za mě super kniha. Když jsem jí četla poprvé, zdlouhavé popisy mě štvaly, teď je zbožňuju. Zápletka fajn.

22.04.2023 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Páni, mám husí kůži. Pecka kniha, nepustí vás.

10.04.2023 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Původně jsem chtěla dát 3*,protoze námět samotný mě nenadchl, ale to, že autor dokáže během pár stran donutit čtenáře obrátit názor na hlavní postavy o 180°, je neuvěřitelné. Ale thriller to nebyl. Takže očekávání bylo jiné, proto je pro mě hodnocení těžší. Ale jo, fajn kniha.

17.01.2022 4 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Slaďounké, na pár večerů. Odpočinkové, nemusíte moc přemýšlet, nemá to moc hluboký příběh... Nejsem zklamaná, přesně tohle jsem čekala, proto tolik počet hvězdiček:) a samozřejmě Pan Kvík... To je hvězda! :)

15.01.2022 4 z 5