Lalina3

Přečtené 184Hříchy Hollywoodu
únor 2022 (12.-19.)
Hříchy Hollywoodu 2020, Alessandra Torre


Zvon
leden - únor 2022
Zvon 2021, Neal Shusterman

Fantasy kniha mě překvapila stokrát víc než leckterý thriller :D klobouk dolů! Celou sérii jsem si moc a moc užila a jen tak na ni nezapomenu. Moc doporučuji. Někteří píši, že kniha byla moc dlouhá, nesouhlasím! I kdyby bylo dalších 200 stran, nezlobila bych se :D


Dívka v ledu
leden 2022 (25.-29.)
Dívka v ledu 2016, Robert Bryndza

Měla jsem velké očekávání. Těžko říct, jestli to můj úsudek ovlivnilo, ale tohle... Bylo špatný. Čtivý to bylo dost, ale jinak? Vysvětlení knihy skoro na jediný straně, milion věcí se ani vůbec nevysvětlilo... Ano, v šoku jsem na konci knihy zůstala. Ale jen proto, že jsem nemohla uvěřit tomu, jaká blbost to byla. Zklamání velké :( A mrzí mě to, těšila jsem se na dalšího super autora.


Ghostwriter
leden 2022 (20.-24.)
Ghostwriter 2020, Alessandra Torre

Páni. Jen aby bylo jasno, 5* dám málokdy. Ale tady není o čem přemýšlet. Tohle bylo plné emocí, syrových emocí, život je prostě někdy svin* a občas se happy end nekoná. Doporučuji.


Tenkrát Svět
? - leden 2022
Tenkrát Svět 2017, Lukáš Vincour


Dokonalý cizinec
leden 2022 (15.-17.)
Dokonalý cizinec 2016, Renée Knight

Původně jsem chtěla dát 3*,protoze námět samotný mě nenadchl, ale to, že autor dokáže během pár stran donutit čtenáře obrátit názor na hlavní postavy o 180°, je neuvěřitelné. Ale thriller to nebyl. Takže očekávání bylo jiné, proto je pro mě hodnocení těžší. Ale jo, fajn kniha.


Zatracená svatozář
leden 2022 (14.-15.)
Zatracená svatozář 2021, Alessandra Torre

Slaďounké, na pár večerů. Odpočinkové, nemusíte moc přemýšlet, nemá to moc hluboký příběh... Nejsem zklamaná, přesně tohle jsem čekala, proto tolik počet hvězdiček:) a samozřejmě Pan Kvík... To je hvězda! :)


Hypnotizér
leden 2022 (11.-14.)
Hypnotizér 2011, Lars Kepler

Já jsem zklamaná :( Popisování autora a to zdloooouuuuhavé vyprávění mě štve, ale čtivost a dobrá zápletka to vždycky zachrání. Ale tady mě ta zápletka nějak nechytla. Ani nevím proč.


Svědectví o životě v KLDR
prosinec 2021 - leden 2022
Svědectví o životě v KLDR 2020, Nina Špitálníková

Samozřejmě nemůžu hodnotit jinak než 5*. Svědectví jsou většinou naprosto neuvěřitelná, pro nás smrtelníky, co mají každý den co do úst a neprší jim na hlavu. Nevím ani, co ke knize říct. Prostě si ji přečtěte. A někdo ji zařaďte do povinné četby. Prosím.


Replika
listopad 2021 (13.-19.)
Replika 2018, Lauren Oliver

Četla jsem na přeskáčku kapitoly, v půlce čtení jsem se rozhodla dotáhnout Gemmu a pak Lyru, takže jsem četla dvěma způsoby a jsem za to ráda. Kniha má hodně zajímavý námět, ale my jsme se vlastně o tom, proč a jaké plány mají s replikami nedozvěděli, ale snad se to více rozmotá v druhém díle. Fakt zajímavá kniha. Dávám 4* s tím, že moc doufám, že mě druhý díl nezklame.


Hořící království
listopad 2021 (07.-13.)
Hořící království 2020, Sally Green

Pekné a sladké zakončení příběhu. Celkově je to celkem plochá série, ale pokud hledáte něco odpočinkového, běžte do toho :)


Sucho
říjen - listopad 2021
Sucho 2019, Neal Shusterman

Do poslední kapitoly jsem byla přesvědčená, že dám 5*... Jenže přišel konec - a to naprosto nevysvětlený. Happy end spadl z nebe. A to mě moc zklamalo... Ale jinak, kniha je famózní! Chytne vás a nepustí, budete mít žízeň a bude se vám svírat celé tělo z představy, jakou asi měli žízeň oni... Nádherně vykreslená kniha, vážně mi z ní bylo chvílemi nevolno a můj přísun vody se bez legrace o dost zvýšil :D Doporučuji! Jen pokud čekáte, jak to celé dopadne a jste zvědaví, jak to autoři vyřeší, tak nevyřeší :D


Svět démonů
říjen - listopad 2021
Svět démonů 2020, Sally Green

Ale jo, druhý díl byl lepší. Sice ani tak na 4* nedosáhne, protože postavy jsou pořád stejně ploché a o ničem, třeba Tash má TAKOVÝ potenciál, ale naprosto nevyužitý. Zase se mi ale líbil průnik do světa démonů, snad to v posledním díle autorka nějak pěkně všechno spojí a dotáhne. Celkově je to fajn knižní série.


Zloději dýmu
říjen 2021 (11.-20.)
Zloději dýmu 2019, Sally Green

Stejně jako někteří mám opět problém s hodnocením - 3, nebo 4?- na jednu stranu je kniha zajímavá, ke konci dosti napínavá, ale na druhou stranu velkou část knihy se nic neděje a až do 3/4 knihy se to táhne a vlastně nic vám nedává důvod číst dál :D Snad tohle byl jen dloooouhý úvod a příští díl bude rychlejší a čtivější, protože což o to, potenciál to má!


Nimbus
říjen 2021 (05.-11.)
Nimbus 2019, Neal Shusterman

Kniha je úžasná a fakt krásně a rychle se čte, ovšem v tomto díle mi vadily určité zvraty... Přišlo mi, že si to chce autor udělat trošku lehčí, tak čtenářům prostě oznámil zvrat a jak se to stalo, jak se to sakra možné, už si člověk musí domyslet :D Navíc i ta plochost postav mi tu začala lézt na nervy, na druhé straně to ale vyvažovaly brilantní filozofické monology Nimba. I když jdu asi proti názoru všech, tento díl mi přišel prostě trošičku slabší. Ale nemůžu se dočkat, až rozečtu 3. díl a zjistím, jak to všechno nakonec dopadne :)


Smrtka
září - říjen 2021
Smrtka 2018, Neal Shusterman

Tak jsem podlehla těm všem doporučením a konečném se do knihy pustila... JEŠTĚ ŽE TAK! To byla parádní jízda! Nápad celé série je božský, něco takového by mě nenapadlo ani v nejdivočejších snech. Narozdíl od jiných knih tu nepokulhávalo ani zpracování, které bylo velmi dobré. Tak akorát romantiky přiměřené k situaci, napětí a zvratů habaděj, no já nemám co vytknout! Doporučuji všemi deseti a s nadšením se pouštím do dalšího dílu.


Druhý hrob nalevo
? - září 2021
Druhý hrob nalevo 2014, Darynda Jones

Boží! Čtení jsem si moc užila, nasmála jsem se a autorčina práce s jazykem je super, ty metafory atd mě fakt bavily! Hvězdičku ale strhávám za konec, fakticky nechápu, proč Charley udělala to, co udělala. Reálně ohrozila svět, ale to přece nevadí, udělala to z lásky :D Těším se na třetí díl, jaké následky budou mít její činy, třeba nakonec udělala dobře, kdo ví?


Manželky
17. říjen 2020
Manželky 2003, Táňa Keleová-Vasilková

Ale notaaak... V jakém jsme století? Kondom, antikoncepce nebo milion dalších metod chránění se v Bratislavě nefungují? Iritovalo mě to tak moc, že prostě musím strhnout hned 2 hvězdičky... Ale jinak to bylo čtivé a odpočinkové čtení s hned několika zvraty.


Město přeživších
únor 2020 (07.-11.)
Město přeživších 2018, Thomas Thiemeyer

Sama bych se do knihy asi v životě nepustila, ale maminka mě přesvědčila a jsem za to moc ráda! Kniha byla čtivá, napínavá a překvapivě ani nebyla typickou naivní fantasy pro mládež. Byly tu krutější scény, za což jsem ráda, parádně to doplnilo celý děj. Jediné, co bych trochu vytkla, jsou občasné nejasnosti - autorka si mohla trošku víc pohrát s detaily, ale i tak - za mě podařená fantasy. Taky chválím obálku!


Zloděj čísel
? - únor 2020
Zloděj čísel 2020, Hayley Barker

Díky krátkým kapitolám velmi čtivé, téma je opravdu originální a autorka ho dokázala dobře zpracovat. Nemohla jsem se odtrhnout :) Podle mě by to byla i vhodná povinná četba pro střední školy, kniha má v sobě skryté poselství. Opět tu byly technické kravinky, ale děj byl tak vymakaný a zajímavý, že to autorce s radostí odpouštím. Doporučuju!


Chladnokrevný ničema
prosinec 2019 (28.-31.)
Chladnokrevný ničema 2017, Lisa Kleypas

Splnilo to mé očekávání. Děj svižně plynul, postavy jsem si oblíbila. Velmi doporučuji jako oddychovější čtení, které nezklame :)


Vlastní spravedlnost
červen 2019 (04.-11.)
Vlastní spravedlnost 2011, Camilla Läckberg

Pachatele jsem odhadla téměř okamžitě, i překvapení ohledně Mellberga. Navíc autorka několik otázek vůbec nezodpověděla, zdálo se mi, že většina knihy se točí ohledně vztahů vyšetřovatelů. Účastníci té podivné reality show nakonec vyšuměli, což mě opravdu mrzelo; dost by mě zajímal jejich další vývoj. Jsem docela zklamaná. Ty tři hvězdičky za nápad a hlavně za čtivost, která mě nutila číst a číst.


Kameník
červen 2019 (01.-04.)
Kameník 2010, Camilla Läckberg

Velice zajímavá kniha. Určitě si přečtu další, autorka píše velmi poutavě.


Krvavý slib
květen 2019 (23.-29.)
Krvavý slib 2010, Richelle Mead

Jak píše DannyLady pode mnou, něco mi tu nesedělo... :/ Asi to, že se tak rychle smířila s vývojem situace, mně by to trvalo mnohem, mnohem déle. Ale i tak kniha byla zajímavá, u zápletky s otcem jsem odpadla, protože mě to ale VŮBEC nenapadlo :D Takhle ale zničit Dimitrije, to autorka trošku přehnala... Do čtení jsem se občas musela i nutit, byly tu nazáživné pasáže.


Stínem políbená
květen 2019 (19.-23.)
Stínem políbená 2010, Richelle Mead

Bomba, bomba! Zatím nejlepší, i když konec mě nepříjemně překvapil, ale známe Mead... :)) Ona to nějak rozplete, pro spokojenost všech :) Jen teda nesnáším Lissu... :D Ale Rose, Dimitrij, Adrian, to jsou lásky :)) Okamžitě letím na další díl.


Mrazivý polibek
květen 2019 (17.-19.)
Mrazivý polibek 2010, Richelle Mead

Tak nevím. Všem se druhý díl líbí víc, ale mně přijde slabší. Až skoro úplně do konce se tu prakticky nic neděje a pak se všechno zase stane až moc rychle. Velmi kladně ale hodnotím konec, že ne všechno dopadlo jako v pohádce, ale prostě reálně. A samozřejmě je kniha šíleně čtivá :))


Vampýrská akademie
květen 2019 (13.-17.)
Vampýrská akademie 2009, Richelle Mead

Mead prostě umí psát! Série Sukuba byla boží a tak jsem se nechala zlákat na tuhle sérii a jsem ráda! Opět čtivé tak, že jsem knihu tahala všude s sebou a snažila se ukořistit každou vteřinu, abych si mohla přečíst další větu. Samozřejmě jsem si zamilovala Rose a Dimitrije, Lissa mi nevím proč úplně sympatická není, ale dojem z knihy mi to ani v nejmenším nekazí. Takže za mě 5* a hned se pouštím do dalšího dílu :))


Kazatel
květen 2019 (11.-13.)
Kazatel 2010, Camilla Läckberg

Dobrá detektivka, ale čekala jsem maličko víc. Prostředí i postavy jsou krásně vykreslené, líbí se mi nahlédnutí do soukromí všech postav v knize - i když to třeba s případem nemá co dělat. Čtení jsem si užila, autorka prostě umí psát. Ale jak říkám, čekala jsem podle hodnocení víc. A není nad to, udělat si na papír rodokmen... Bez něj bych v knize byla úplně ztracená :D


Ledová princezna
květen 2019 (08.-11.)
Ledová princezna 2009, Camilla Läckberg

Zápletka hodně dobrá, nebylo tu ani tolik vaty jako u Stalkera. Vraha jsem neuhodla.


Poslední číslo
květen 2019 (03.-08.)
Poslední číslo 2019, Hayley Barker

Nerozumím tomu, jak se do čtyř náklaďáků vleze celý cirkus + zvířata a jak stihnou za cca. 10 hodin postavit arénu, ubytovnu, společenskou místnost, klece pro zvířata atd. Nerozumím, jak může mít Hošiko podle jejích slov každý večer vystoupení, když taky nějakou dobu musí cestovat z místa na místo, ne? Nerozumím. Jinak byla kniha naprosto dechberoucí, prostředí i postavy mi opravdu sedly. Krutá byla dost, to ano, ale sedělo to sem, takže bych v tom neviděla problém. Zamilování téměř ze dne na den mi tu taky nevadilo. Přesto tu ale byly nejasnosti, mnou zmíněné na začátku tohoto komentáře a mnoho dalších. A na to jsem vysloveně alergická. Ráda bych se dozvěděla mnohem víc o samotném cirkusu a prostředí, které bylo vykresleno jen velice stručně. Další díl si ale samozřejmě přečtu, námět je naprosto luxusní, zpracování taky dost dobré, jen kdyby tu nebyly takové technické kraviny.


Stalker
duben - květen 2019
Stalker 2015, Lars Kepler

Knihou jsem se musela prokousávat, zvláštní a náročné popisy mě nebavily. Nereálnost a brutalita scén mě obas zarážela - každou kapitolou tu bylo víc krve, nožů a lidských superhrdinů. Zápletka byla dobrá, proto vůbec ty tři hvězdy. Ze začátku jsem se taky docela bála - to to ještě vypadalo, že kniha bude opravdu pecka.


Šest let
duben 2019 (24.-25.)
Šest let 2014, Harlan Coben

Kniha je opravdu hodně překombinovaná, ke konci jsem se v tom neskutečně ztrácela. Pár otázek a narážek úplně vyšumělo a nevyřešilo se, což mě mrzí. Za tohle, za poslední dvě kapitoly, které byly rychlé a naprosto mimo mísu a za hlavního hrdinu v roli superhrdiny strhávám dvě hvězdy, bohužel. Kdyby tahle kniha skončila špatně, nezlobila bych se - je to thriller, ne romantická kniha. Na to ale autor ke konci úplně zapomněl.  Musím ale pochválit čtivost. Kniha chytla a nepustila, byla jsem strašně zvědavá a tak jsem četla a četla.


Princezna Sultana - Život pod závojem
22. duben 2019
Princezna Sultana - Život pod závojem 2010, Jean Sasson

Smutné, reálné, šokující, čtivé... Měl by si přečíst každý. Opravdu nevím, co ke knize říct, Sultana mě někdy dost štvala a mrzelo mě, že nedokázala zabránit zbytečnému utrpení. A že ho tam bylo dost. Taky mě mrzí, že nikdo nezabrání utrpení žen... Je to hodně emotivní kniha, vzala mě dost za srdce. Je velmi čtivě napsána, jen některé věci mi přišly nejasné a nevysvětlené. Další díly si určitě přečtu, ale až za nějakou dobu, potřebuji teď vstřebat tuhle knihu a změnit žánr... :)


Božský bastard
? - duben 2019
Božský bastard 2013, Christina Lauren

Dokážu do pár odrážek dát celý děj knihy: - sex - trhání kalhotek - sebeužírání Toť vše. Nechápu, kde kniha nabrala takové hodnocení. Nestála za nic. Hlavní postavy jsem si neoblíbila, sexuální scény byly pořád to samé dokola a taky se v knize nic nestalo. I v erotickém románu očekávám nějaký děj, aspoň minimální. Tady nebyl. Oproti tomuto je Calendar Girl kniha plná zvratů a děje, opravdu... Jediné, co knize aspoň trochu přidávalo, byla čtivost.


Rukojmí
duben 2019 (14.-16.)
Rukojmí 2016, Stefanie Pintoff

Nebavila mě.


Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec
duben 2019 (11.-14.)
Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec 2017, Audrey Carlan

Naivní a hloupoučké, ale velice čtivé. Splnilo to očekávání čtivé a jednoduché knihy :)) Občas mě už vytáčely sexuální scény, ale tak je to erotický román, že :)) Jsem ráda, že Wes konečně poodhalil, co se v Asii dělo a taky se podle toho choval. Jsem spokojená, na konci jsem si i pobrečela.


Šest vran
duben 2019 (06.-11.)
Šest vran 2017, Leigh Bardugo

Jsem z knihy docela rozpačitá. Vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekala nějakou bombu, nějaké šílené rozuzlení, překvápko a ono nic.


Pouto
duben 2019 (02.-06.)
Pouto 2016, Anna Todd

Co tohle bylo? Předchozí díly pecka, 3/4 této knihy taky a pak? Posledních 50 stran jsem jen čuměla, co to autorka jako dělá? To to chtěla mít tak rychle za sebou? Něco, co bych klidně uvítala na celou knih, dala do dvaceti stran. Zklamaní. Velké. Tento díl jsem si nechávala v knihovničce dlouho, protože vím, že další díly nejsou a měla jsem ho tam nechat. Pokazil dojem z celé série. Tessu jsem měla ráda, ale v poslední čtvrtině knihy se teda chová jako husa. SPOILERY Ve druhém díle jsou od sebe pár dnů a už neskutečně trpí, umírají a tady se za dva roky vidí šestkrát (samozřejmě kdykoli se vidí, nezapomenou se spolu vyspat) a nijak extra to neprožívají. Pak se teda Tessa rozhodne si ho ze vteřiny na vteřinu vzít, tak jednou do Las Vegas, aby to bylo co nejrychleji, jenže v půli cesty si to rozmyslí. Vezmou se až o několik let později (a bůhví jestli, myslím, že to tam ani nebylo řečeno).


Jazyky světa
? - duben 2019
Jazyky světa 2015, Jozef Genzor

Naprosto dechberoucí kniha. Pro lingvisty a nejen pro ně je to hotová Bible :))


Milion světů s tebou
březen - duben 2019
Milion světů s tebou 2019, C. Gray (pseudonym)

Konec byl docela uspěchaný, řekla bych. A pořád mi tam něco neurčitého chybělo. Celkově pro mě kniha nebyla ničím výjimečným. Pořád se jen skákalo z dimenze do dimenze, občas se něco fakt hodně pokazilo, aby to někdo mohl rychle napravit... Nevím, vůbec mi to nepřišlo záživné. Kdyby kniha bylo o dost delší, mohla by hlavní hrdinka v dimenzích zůstávat déle a ne jenom proletět. To by pak byla teprve záživná kniha! Obzvláště jsem si ale oblíbila Thea, jeho neustálé poznámky i v nevhodných situacích mě dostávaly do kolen :D Jednoduše řečeno: série má potenciál. Jenže je krátká a tak ani nemůže být rozvinut. I tak ale věřím, že se najdou tací, které uchvátí :))


1