Lalina3

Přečtené 167Manželky
17. říjen 2020
Manželky 2003, Táňa Keleová-Vasilková

Ale notaaak... V jakém jsme století? Kondom, antikoncepce nebo milion dalších metod chránění se v Bratislavě nefungují? Iritovalo mě to tak moc, že prostě musím strhnout hned 2 hvězdičky... Ale jinak to bylo čtivé a odpočinkové čtení s hned několika zvraty.


Město přeživších
únor 2020 (07.-11.)
Město přeživších 2018, Thomas Thiemeyer

Sama bych se do knihy asi v životě nepustila, ale maminka mě přesvědčila a jsem za to moc ráda! Kniha byla čtivá, napínavá a překvapivě ani nebyla typickou naivní fantasy pro mládež. Byly tu krutější scény, za což jsem ráda, parádně to doplnilo celý děj. Jediné, co bych trochu vytkla, jsou občasné nejasnosti - autorka si mohla trošku víc pohrát s detaily, ale i tak - za mě podařená fantasy. Taky chválím obálku!


Zloděj čísel
? - únor 2020
Zloděj čísel 2020, Hayley Barker

Díky krátkým kapitolám velmi čtivé, téma je opravdu originální a autorka ho dokázala dobře zpracovat. Nemohla jsem se odtrhnout :) Podle mě by to byla i vhodná povinná četba pro střední školy, kniha má v sobě skryté poselství. Opět tu byly technické kravinky, ale děj byl tak vymakaný a zajímavý, že to autorce s radostí odpouštím. Doporučuju!


Chladnokrevný ničema
prosinec 2019 (28.-31.)
Chladnokrevný ničema 2017, Lisa Kleypas

Splnilo to mé očekávání. Děj svižně plynul, postavy jsem si oblíbila. Velmi doporučuji jako oddychovější čtení, které nezklame :)


Vlastní spravedlnost
červen 2019 (04.-11.)
Vlastní spravedlnost 2011, Camilla Läckberg

Pachatele jsem odhadla téměř okamžitě, i překvapení ohledně Mellberga. Navíc autorka několik otázek vůbec nezodpověděla, zdálo se mi, že většina knihy se točí ohledně vztahů vyšetřovatelů. Účastníci té podivné reality show nakonec vyšuměli, což mě opravdu mrzelo; dost by mě zajímal jejich další vývoj. Jsem docela zklamaná. Ty tři hvězdičky za nápad a hlavně za čtivost, která mě nutila číst a číst.


Kameník
červen 2019 (01.-04.)
Kameník 2010, Camilla Läckberg

Velice zajímavá kniha. Určitě si přečtu další, autorka píše velmi poutavě.


Krvavý slib
květen 2019 (23.-29.)
Krvavý slib 2010, Richelle Mead

Jak píše DannyLady pode mnou, něco mi tu nesedělo... :/ Asi to, že se tak rychle smířila s vývojem situace, mně by to trvalo mnohem, mnohem déle. Ale i tak kniha byla zajímavá, u zápletky s otcem jsem odpadla, protože mě to ale VŮBEC nenapadlo :D Takhle ale zničit Dimitrije, to autorka trošku přehnala... Do čtení jsem se občas musela i nutit, byly tu nazáživné pasáže.


Stínem políbená
květen 2019 (19.-23.)
Stínem políbená 2010, Richelle Mead

Bomba, bomba! Zatím nejlepší, i když konec mě nepříjemně překvapil, ale známe Mead... :)) Ona to nějak rozplete, pro spokojenost všech :) Jen teda nesnáším Lissu... :D Ale Rose, Dimitrij, Adrian, to jsou lásky :)) Okamžitě letím na další díl.


Mrazivý polibek
květen 2019 (17.-19.)
Mrazivý polibek 2010, Richelle Mead

Tak nevím. Všem se druhý díl líbí víc, ale mně přijde slabší. Až skoro úplně do konce se tu prakticky nic neděje a pak se všechno zase stane až moc rychle. Velmi kladně ale hodnotím konec, že ne všechno dopadlo jako v pohádce, ale prostě reálně. A samozřejmě je kniha šíleně čtivá :))


Vampýrská akademie
květen 2019 (13.-17.)
Vampýrská akademie 2009, Richelle Mead

Mead prostě umí psát! Série Sukuba byla boží a tak jsem se nechala zlákat na tuhle sérii a jsem ráda! Opět čtivé tak, že jsem knihu tahala všude s sebou a snažila se ukořistit každou vteřinu, abych si mohla přečíst další větu. Samozřejmě jsem si zamilovala Rose a Dimitrije, Lissa mi nevím proč úplně sympatická není, ale dojem z knihy mi to ani v nejmenším nekazí. Takže za mě 5* a hned se pouštím do dalšího dílu :))


Kazatel
květen 2019 (11.-13.)
Kazatel 2010, Camilla Läckberg

Dobrá detektivka, ale čekala jsem maličko víc. Prostředí i postavy jsou krásně vykreslené, líbí se mi nahlédnutí do soukromí všech postav v knize - i když to třeba s případem nemá co dělat. Čtení jsem si užila, autorka prostě umí psát. Ale jak říkám, čekala jsem podle hodnocení víc. A není nad to, udělat si na papír rodokmen... Bez něj bych v knize byla úplně ztracená :D


Ledová princezna
květen 2019 (08.-11.)
Ledová princezna 2009, Camilla Läckberg

Zápletka hodně dobrá, nebylo tu ani tolik vaty jako u Stalkera. Vraha jsem neuhodla.


Poslední číslo
květen 2019 (03.-08.)
Poslední číslo 2019, Hayley Barker

Nerozumím tomu, jak se do čtyř náklaďáků vleze celý cirkus + zvířata a jak stihnou za cca. 10 hodin postavit arénu, ubytovnu, společenskou místnost, klece pro zvířata atd. Nerozumím, jak může mít Hošiko podle jejích slov každý večer vystoupení, když taky nějakou dobu musí cestovat z místa na místo, ne? Nerozumím. Jinak byla kniha naprosto dechberoucí, prostředí i postavy mi opravdu sedly. Krutá byla dost, to ano, ale sedělo to sem, takže bych v tom neviděla problém. Zamilování téměř ze dne na den mi tu taky nevadilo. Přesto tu ale byly nejasnosti, mnou zmíněné na začátku tohoto komentáře a mnoho dalších. A na to jsem vysloveně alergická. Ráda bych se dozvěděla mnohem víc o samotném cirkusu a prostředí, které bylo vykresleno jen velice stručně. Další díl si ale samozřejmě přečtu, námět je naprosto luxusní, zpracování taky dost dobré, jen kdyby tu nebyly takové technické kraviny.


Stalker
duben - květen 2019
Stalker 2015, Lars Kepler

Knihou jsem se musela prokousávat, zvláštní a náročné popisy mě nebavily. Nereálnost a brutalita scén mě obas zarážela - každou kapitolou tu bylo víc krve, nožů a lidských superhrdinů. Zápletka byla dobrá, proto vůbec ty tři hvězdy. Ze začátku jsem se taky docela bála - to to ještě vypadalo, že kniha bude opravdu pecka.


Šest let
duben 2019 (24.-25.)
Šest let 2014, Harlan Coben

Kniha je opravdu hodně překombinovaná, ke konci jsem se v tom neskutečně ztrácela. Pár otázek a narážek úplně vyšumělo a nevyřešilo se, což mě mrzí. Za tohle, za poslední dvě kapitoly, které byly rychlé a naprosto mimo mísu a za hlavního hrdinu v roli superhrdiny strhávám dvě hvězdy, bohužel. Kdyby tahle kniha skončila špatně, nezlobila bych se - je to thriller, ne romantická kniha. Na to ale autor ke konci úplně zapomněl.  Musím ale pochválit čtivost. Kniha chytla a nepustila, byla jsem strašně zvědavá a tak jsem četla a četla.


Princezna Sultana - Život pod závojem
22. duben 2019
Princezna Sultana - Život pod závojem 2010, Jean Sasson

Smutné, reálné, šokující, čtivé... Měl by si přečíst každý. Opravdu nevím, co ke knize říct, Sultana mě někdy dost štvala a mrzelo mě, že nedokázala zabránit zbytečnému utrpení. A že ho tam bylo dost. Taky mě mrzí, že nikdo nezabrání utrpení žen... Je to hodně emotivní kniha, vzala mě dost za srdce. Je velmi čtivě napsána, jen některé věci mi přišly nejasné a nevysvětlené. Další díly si určitě přečtu, ale až za nějakou dobu, potřebuji teď vstřebat tuhle knihu a změnit žánr... :)


Božský bastard
? - duben 2019
Božský bastard 2013, Christina Lauren

Dokážu do pár odrážek dát celý děj knihy: - sex - trhání kalhotek - sebeužírání Toť vše. Nechápu, kde kniha nabrala takové hodnocení. Nestála za nic. Hlavní postavy jsem si neoblíbila, sexuální scény byly pořád to samé dokola a taky se v knize nic nestalo. I v erotickém románu očekávám nějaký děj, aspoň minimální. Tady nebyl. Oproti tomuto je Calendar Girl kniha plná zvratů a děje, opravdu... Jediné, co knize aspoň trochu přidávalo, byla čtivost.


Rukojmí
duben 2019 (14.-16.)
Rukojmí 2016, Stefanie Pintoff

Nebavila mě.


Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec
duben 2019 (11.-14.)
Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec 2017, Audrey Carlan

Naivní a hloupoučké, ale velice čtivé. Splnilo to očekávání čtivé a jednoduché knihy :)) Občas mě už vytáčely sexuální scény, ale tak je to erotický román, že :)) Jsem ráda, že Wes konečně poodhalil, co se v Asii dělo a taky se podle toho choval. Jsem spokojená, na konci jsem si i pobrečela.


Šest vran
duben 2019 (06.-11.)
Šest vran 2017, Leigh Bardugo

Jsem z knihy docela rozpačitá. Vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekala nějakou bombu, nějaké šílené rozuzlení, překvápko a ono nic.


Pouto
duben 2019 (02.-06.)
Pouto 2016, Anna Todd

Co tohle bylo? Předchozí díly pecka, 3/4 této knihy taky a pak? Posledních 50 stran jsem jen čuměla, co to autorka jako dělá? To to chtěla mít tak rychle za sebou? Něco, co bych klidně uvítala na celou knih, dala do dvaceti stran. Zklamaní. Velké. Tento díl jsem si nechávala v knihovničce dlouho, protože vím, že další díly nejsou a měla jsem ho tam nechat. Pokazil dojem z celé série. Tessu jsem měla ráda, ale v poslední čtvrtině knihy se teda chová jako husa. SPOILERY Ve druhém díle jsou od sebe pár dnů a už neskutečně trpí, umírají a tady se za dva roky vidí šestkrát (samozřejmě kdykoli se vidí, nezapomenou se spolu vyspat) a nijak extra to neprožívají. Pak se teda Tessa rozhodne si ho ze vteřiny na vteřinu vzít, tak jednou do Las Vegas, aby to bylo co nejrychleji, jenže v půli cesty si to rozmyslí. Vezmou se až o několik let později (a bůhví jestli, myslím, že to tam ani nebylo řečeno).


Jazyky světa
? - duben 2019
Jazyky světa 2015, Jozef Genzor

Naprosto dechberoucí kniha. Pro lingvisty a nejen pro ně je to hotová Bible :))


Milion světů s tebou
březen - duben 2019
Milion světů s tebou 2019, C. Gray (pseudonym)

Konec byl docela uspěchaný, řekla bych. A pořád mi tam něco neurčitého chybělo. Celkově pro mě kniha nebyla ničím výjimečným. Pořád se jen skákalo z dimenze do dimenze, občas se něco fakt hodně pokazilo, aby to někdo mohl rychle napravit... Nevím, vůbec mi to nepřišlo záživné. Kdyby kniha bylo o dost delší, mohla by hlavní hrdinka v dimenzích zůstávat déle a ne jenom proletět. To by pak byla teprve záživná kniha! Obzvláště jsem si ale oblíbila Thea, jeho neustálé poznámky i v nevhodných situacích mě dostávaly do kolen :D Jednoduše řečeno: série má potenciál. Jenže je krátká a tak ani nemůže být rozvinut. I tak ale věřím, že se najdou tací, které uchvátí :))


Deset tisíc nebí nad tebou
březen 2019 (25.-27.)
Deset tisíc nebí nad tebou 2018, C. Gray (pseudonym)

Zdá se mi, že autorka se snaží vymyslet co největší šílenosti, aby to mělo co největší grády. Dost mě otravují a štvou pořád nové a nové dimenze, kde jsou různé verze Margueritiných rodičů, Thea, Paula, jí samotné, Conleyho... Naprosto jsem se v tom ztratila. Stačily by tak maximálně tři dimenze, tohle už je opravdu přehnané. Většina knihy mě ale bavila, párkrát jsem se i nasmála. Konečně jsem si taky oblíbila Thea a Paula. Třetí díl si přečtu, už jen kvůli tomu, že jsem velice zvědavá, jak tohle všechno hodlá autorka rozmotat, aniž by to ještě více zamotala. Mimochodem, tahle kniha snad ani neprošla korekturou. Tolik překlepů jsem ještě nezažila, minimálně 20 by se jich tu našlo a postupně už mě začaly otravovat.


Tisíc kousků tebe
březen 2019 (22.-24.)
Tisíc kousků tebe 2017, C. Gray (pseudonym)

Co se týče cestování dimenzemi, přišlo mi to nedoladěné. Když už tvořím sci-fi, tak ho musím vysvětlit... Námět je hodně dobrý, bohužel ho autorka zatím nedokázala tak úplně využít. Milostný trojúhelník mě zde otravoval, vlastně asi jako všude... Co hodnotím hodně kladně, je čtivost. Knížku jsem přelouskala rychle. Takže za mě 4*, už jen kvůli originalitě a čtivosti. A taky naprosto božské obálce!


Dvůr mrazu a hvězd
březen 2019 (20.-22.)
Dvůr mrazu a hvězd 2018, Sarah J. Maas

Opět úžasné :)) vůbec mi nevadilo, že se tu nevraždilo, nebojovalo, taková závěrečná ,,nuda‘‘ náhodou k sérii sedla jako prdel na hrnec :))


Dvůr křídel a zmaru
březen 2019 (13.-20.)
Dvůr křídel a zmaru 2018, Sarah J. Maas

Nejlepší kniha a série co jsem kdy četla. Není co víc říct. Žádná jiná série než Dvory a ODJ ve mně nezanechala takové stopy. Tenhle díl mi přijde nejlepší ze všech, ale těžko se to posuzuje, všechny jsou dokonale.


Dvůr mlhy a hněvu
březen 2019 (05.-10.)
Dvůr mlhy a hněvu 2017, Sarah J. Maas

U většiny knih, co jsem v životě četla, jsem byla na konci překvapená z rozuzlení. U některých jsem byla v šoku. U téhle jsem byla v tranzu. Nemohla jsem přestat číst, jen jsem jako robot otáčela stránky a za hurikánu venku až pozdě do noci četla. Cítila jsem každý nádech hrdinů, každý jejich pohyb až do morku kostí. Asi nemá cenu tu vypisovat znovu to, co zmiňují komentáře pode mnou. Jednoduše řečeno, tuhle knihu si PŘEČTĚTE!


Dvůr trnů a růží
březen 2019 (03.-05.)
Dvůr trnů a růží 2016, Sarah J. Maas

Čtyři slova. Tak tohle je epický. Po dočtení jsem zůstala s pusou otevřenou (což se mi mimochodem dělo i během čtení) a nemohla jsem to strávit. A hlavou mi pořád dokola bežela už zmíněná čtyři slova. Nerozumím tomu, jak smrtelník může takovou knihu napsat, jak dokáže vyvolat ve čtenáři takové emoce. Před autorkou opravdu smekám. Velmi hluboce. Každá strana me vtáhla, každá strana mě bavila a každá strana byla nezapomenutelná. Jednoduše řečeno, kniha je dokonalost sama, takže DOPORUČUJU! (Při Kotlíku, kam jsem dala ten druhý díl?!)


Malý princ
? - prosinec 2018
Malý princ 2005, Antoine de Saint-Exupéry

Dlouho jsem tuto knihu odkládala a byla to chyba. Nebudu tu vypisovat vše, co se mi honilo hlavou, protože komentáře pode mnou to vystihují... Snad jen řeknu, že je to nádherná kniha a skrývá v sobě veliké poselství...


Cooking with Šůša
? - listopad 2018
Cooking with Šůša 2017, Michaela Šupáková

Za mě spokojenost :) Nádherné fotky, přehledně popsané recepty, ingredience se dají sehnat, i když na malé vesnici je trošku problém, ale dají se i nahradit více obvyklými.


Proti všem
říjen 2018 (22.-29.)
Proti všem 2017, Julie Kagawa

Úžasná knížka. Škoda, že nikde není vidět a tak je její prodejnost skoro nulová... To totiž znamená dvě věci. Mnoho lidí je ochuzeno o krásnou knihu a nevydají se další díly, což je pro mě naprostá katastrofa. Nemám jí co vytknout, snad kromě občasných nejasností, které jsou vypsané v komentáři pode mnou. Byla tu akce, akce, akce a romantika. Jednoduše se mi moc líbila. Co mě ale vážně naštvalo, je to, že v anotaci je napsáno Amber a Garrett... To si to po sobě překladatel nemohl aspoň jednou přečíst? Překlepy v samotné knize neřeším, jsem ráda, že se vůbec kniha přeložila. Ale anotaci si čte každý, kdo o knize uvažuje a když v ní uvidí hned dvě nesrovnalosti, odradí ho to...


Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní
říjen 2018 (15.-19.)
Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní 2017, Georgina Guthrie

+ velmi čtivé + pohodové, nenáročné + vtipy Patty + ukázky z Shakespearových děl + krásný závěr + dokonalá obálka - kostrbaté překlady - prakticky o ničem, zápletka na dvě až tři kapitoly - hodně (zbytečného) sexu, ne každá hádka se přece musí řešit v posteli - slovo kurva se tu objevovalo až moc často, navíc mi sem vůbec nesedělo Celkově si myslím, že tato kniha mohla být mnohem tenčí, klidně se dala vmáčknout do epilogu v druhé knize. Ale čtivost to všechno zachránila. Na čtení jsem se těšila, jelikož jsem si u knihy odpočinula. Proto 5*.


Uvnitř mé hlavy
srpen 2018 (07.-08.)
Uvnitř mé hlavy 2016, Francesca Zappia

Nějak nevím, co říct... Ke konci jsem brečela jako želva, nemohla jsem přestat číst, a to se mi docela dlouho nestalo. Kniha byla psaná hodně stručně, bylo nám (jakožto čtenářům) odepřeno nahlédnutí do duše postav (kromě hlavní hrdinky) a celkově se tu vše odehrávalo na těch samých místech, opravdu to byla hodně stručná kniha. Jinde bych kvůli tomu strhla hvězdičku, ale ono to sem vlastně... patřilo. Kdyby to bylo jinak, netvořilo by to dohromady tak úžasně nedokonalý celek, jakým je tahle kniha. Roztržitá, zvláštní, smutná, depresivní, vzrušující, napínavá, kouzelná. Jsem přesvědčena, že na tuhle knihu nikdy v životě nezapomenu. Bylo to něco úplně jiného, než co jsem kdy četla, schizofrenie všemu dodávala stín zvláštnosti. Ráda bych řekla, že to byla krásná romanťárna, ale nebyla. Tady láska vystupovala na úplně jiné úrovni, místo obvyklého vzorce *on je špatný → ja se do něj zamiluju → vyspíme se spolu → budeme žít šťastně až do smrti* tu vládla láska jako z pohádky... Semtam se prohnal na obloze fénix... Nádherná a okouzlující kniha, která se zasekne uvnitř vaší hlavy...


Cena nevinnosti
srpen 2018 (03.-05.)
Cena nevinnosti 2014, Rebecca James

Hm... Mám dost rozporuplné pocity. Ze začátku jsem myslela, že knihu snad ani nedočtu, pak jsem se ale začetla a nemohla jsem se odtrhnout. I tak mi ale přišel zvláštní zvrat u Anny... Takhle rychle to ve skutečnosti nejde. Na konci knihy jsem ale byla úpřímně šokovaná. Ale některé věci se nedořešily, to mě štve. Myslím, že to šlo rozvést ještě víc, třeba Timovu osobnost a jeho život, pořád jen surfování a restaurace dokola, nic nového. Kniha prostě nesplnila očekvávání... Ale i tak byla opravdu moc čtivá.


Porodní bába na Syltu
červen 2018 (04.-15.)
Porodní bába na Syltu 2015, Gisa Pauly

Fajn zápletka. Doufám, že byl úmysl autorky ji rozluštit už v prologu. K hlavní zápletce se přidružily další. Ty mě zajímaly a čekala jsem, že se nějak propojí a hlavně, že se vyřeší... Nepropojily a nevyřešily. Nakonec autorka pozabíjí polovinu postav, aby to mělo nějakou akci a rozdělí skoro všechny vztahy, abychom se měli s čím trápit po dočtení. Naprostá paráda. Kniha měla velký potenciál, autorka si ale se zápletkou neporadila. Prostředí i postavy byly krásně vykreslené, i když občas dost nesympatické. Do konce knihy jsem chtěla dát 5*, protože jsem čekala nějaké dokončení. Propojení důkazů, atd... Nedočkala jsem se a to mi teda vyrazilo dech.


Jurský park
květen - červen 2018
Jurský park 2015, Michael Crichton

No já nevím... Chvílemi to bylo zmatené, na mě někdy až moc vědecké, jak mám mít stejné znalosti pojmů jako matematik? Některé pasáže pro mě tedy postrádaly smysl. Popis prostředí byl velmi dobrý, v té nejvíc dobrodružné pasáži jsem se bála společně s hrdiny, nemohla jsem se odtrhnout. Chtěla jsem dát 5*, poslední kapitoly mi ale přišly naprosto zbytečné... Na co jako musí za každou cenu počítat zvířata, když za chvíli už to postrádá jakýkoli smysl? A takových divných počinů tam bylo více... Navíc vážně se člověk, kterého už stokrát chtělo něco sežrat, vůbec nebojí? Jsem ale ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, určitě to byl čtenářský zážitek.


Koruna
květen 2018 (13.-15.)
Koruna 2017, Kiera Cass

Sérii Selekci mám moc ráda. Nechala jsem si Korunu v knihovně dost dlouho, brala jsem ji jako záruku toho, že se nebudu nudit a čekala, až mě chytne nálada číst. Najednou nálada přišla a hned jsem se na ni vrhla. Samozřejmě byla tak čtivá, jak jsem čekala, četla se jedním dechem! Ale... To zamilování tam? Zamilovat se ze stránky na stránku, to přece nejde! Za to ubírám hvězdičku. Všechno tam bylo takové moc rychlé, některé problémy se ani vůbec nedotáhly do konce, zbytek skončil naprosto pohádkově. Navíc Eadlyn mi byla docela nesympatická, oblíbila jsem si ji až někde od půlky, kde se konečně začala chovat jako vládkyně. Ale jinak knihu doporučuji, bez ní by nebyl konec série. :) Velmi záporně hodnotím nepřeložený epilog.


Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu
březen 2018 (28.-29.)
Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu 2011, Eve Ensler

Očekávala jsem od knihy asi trošku něco jiného. Autorka nakousla nespočet vážných témat, ale ani jedno žádným způsobem vlastně nezačala ani ho neukončila. Prostě jen přeskakovala z anorexie na dětskou práci atd. Většina z ,,básniček'' neměla logiku, nijak nezačínala ani nekončila, na mě až moc velký zmatek. Autorka mohla vytěžit mnohem, mnohem víc.


Manželé odvedle
leden 2018 (17.-21.)
Manželé odvedle 2017, Shari Lapena

Čekala jsem ohromující rozuzlení. Bohužel ani v poděkování nebylo. Knize se nedá odepřít obrovská čtivost, asi proto jsem ji vůbec dočetla. Předvídatelná kniha, kde rozuzlení nebylo žádné extra, i když je pravda, že kousek zápletky týkající se černovlasé mrchy mě trochu překvapil. Konec se mi tak úplně nelíbil, ani ne proto, že se tím vše pokazilo, ale protože mi přišel...také předvídatelný. Že se tohle stane, jsem tušila od půlky knihy. Čekala jsem úchvatnou knihu, kde budu neskutečně převapená. Toho se mi nedostalo.


1