Lalina3

ManželkyManželkyTáňa Keleová-Vasilková

Ale notaaak... V jakém jsme století? Kondom, antikoncepce nebo milion dalších metod chránění se v Bratislavě nefungují? Iritovalo mě to tak moc, že prostě musím strhnout hned 2 hvězdičky...
Ale jinak to bylo čtivé a odpočinkové čtení s hned několika zvraty.

17.10.2020

Město přeživšíchMěsto přeživšíchThomas Thiemeyer

Sama bych se do knihy asi v životě nepustila, ale maminka mě přesvědčila a jsem za to moc ráda!
Kniha byla čtivá, napínavá a překvapivě ani nebyla typickou naivní fantasy pro mládež. Byly tu krutější scény, za což jsem ráda, parádně to doplnilo celý děj.
Jediné, co bych trochu vytkla, jsou občasné nejasnosti - autorka si mohla trošku víc pohrát s detaily, ale i tak - za mě podařená fantasy.
Taky chválím obálku!

11.02.2020

Zloděj číselZloděj číselHayley Barker

Díky krátkým kapitolám velmi čtivé, téma je opravdu originální a autorka ho dokázala dobře zpracovat. Nemohla jsem se odtrhnout :)
Podle mě by to byla i vhodná povinná četba pro střední školy, kniha má v sobě skryté poselství.
Opět tu byly technické kravinky, ale děj byl tak vymakaný a zajímavý, že to autorce s radostí odpouštím.
Doporučuju!

11.02.2020

Chladnokrevný ničemaChladnokrevný ničemaLisa Kleypas

Splnilo to mé očekávání. Děj svižně plynul, postavy jsem si oblíbila.
Velmi doporučuji jako oddychovější čtení, které nezklame :)

31.12.2019

Vlastní spravedlnostVlastní spravedlnostCamilla Läckberg

Pachatele jsem odhadla téměř okamžitě, i překvapení ohledně Mellberga. Navíc autorka několik otázek vůbec nezodpověděla, zdálo se mi, že většina knihy se točí ohledně vztahů vyšetřovatelů. Účastníci té podivné reality show nakonec vyšuměli, což mě opravdu mrzelo; dost by mě zajímal jejich další vývoj. Jsem docela zklamaná.
Ty tři hvězdičky za nápad a hlavně za čtivost, která mě nutila číst a číst.

11.06.2019

KameníkKameníkCamilla Läckberg

Velice zajímavá kniha. Určitě si přečtu další, autorka píše velmi poutavě.

04.06.2019

Krvavý slibKrvavý slibRichelle Mead

Jak píše DannyLady pode mnou, něco mi tu nesedělo... :/ Asi to, že se tak rychle smířila s vývojem situace, mně by to trvalo mnohem, mnohem déle.
Ale i tak kniha byla zajímavá, u zápletky s otcem jsem odpadla, protože mě to ale VŮBEC nenapadlo :D
Takhle ale zničit Dimitrije, to autorka trošku přehnala... Do čtení jsem se občas musela i nutit, byly tu nazáživné pasáže.

29.05.2019

Stínem políbenáStínem políbenáRichelle Mead

Bomba, bomba! Zatím nejlepší, i když konec mě nepříjemně překvapil, ale známe Mead... :)) Ona to nějak rozplete, pro spokojenost všech :)
Jen teda nesnáším Lissu... :D Ale Rose, Dimitrij, Adrian, to jsou lásky :)) Okamžitě letím na další díl.

23.05.2019

Mrazivý polibekMrazivý polibekRichelle Mead

Tak nevím. Všem se druhý díl líbí víc, ale mně přijde slabší. Až skoro úplně do konce se tu prakticky nic neděje a pak se všechno zase stane až moc rychle.
Velmi kladně ale hodnotím konec, že ne všechno dopadlo jako v pohádce, ale prostě reálně.
A samozřejmě je kniha šíleně čtivá :))

19.05.2019

Vampýrská akademieVampýrská akademieRichelle Mead

Mead prostě umí psát! Série Sukuba byla boží a tak jsem se nechala zlákat na tuhle sérii a jsem ráda! Opět čtivé tak, že jsem knihu tahala všude s sebou a snažila se ukořistit každou vteřinu, abych si mohla přečíst další větu. Samozřejmě jsem si zamilovala Rose a Dimitrije, Lissa mi nevím proč úplně sympatická není, ale dojem z knihy mi to ani v nejmenším nekazí.
Takže za mě 5* a hned se pouštím do dalšího dílu :))

17.05.2019

KazatelKazatelCamilla Läckberg

Dobrá detektivka, ale čekala jsem maličko víc.
Prostředí i postavy jsou krásně vykreslené, líbí se mi nahlédnutí do soukromí všech postav v knize - i když to třeba s případem nemá co dělat. Čtení jsem si užila, autorka prostě umí psát. Ale jak říkám, čekala jsem podle hodnocení víc.
A není nad to, udělat si na papír rodokmen... Bez něj bych v knize byla úplně ztracená :D

13.05.2019

Ledová princeznaLedová princeznaCamilla Läckberg

Zápletka hodně dobrá, nebylo tu ani tolik vaty jako u Stalkera. Vraha jsem neuhodla.

11.05.2019

Poslední čísloPoslední čísloHayley Barker

Nerozumím tomu, jak se do čtyř náklaďáků vleze celý cirkus + zvířata a jak stihnou za cca. 10 hodin postavit arénu, ubytovnu, společenskou místnost, klece pro zvířata atd. Nerozumím, jak může mít Hošiko podle jejích slov každý večer vystoupení, když taky nějakou dobu musí cestovat z místa na místo, ne? Nerozumím.
Jinak byla kniha naprosto dechberoucí, prostředí i postavy mi opravdu sedly. Krutá byla dost, to ano, ale sedělo to sem, takže bych v tom neviděla problém. Zamilování téměř ze dne na den mi tu taky nevadilo. Přesto tu ale byly nejasnosti, mnou zmíněné na začátku tohoto komentáře a mnoho dalších. A na to jsem vysloveně alergická. Ráda bych se dozvěděla mnohem víc o samotném cirkusu a prostředí, které bylo vykresleno jen velice stručně.
Další díl si ale samozřejmě přečtu, námět je naprosto luxusní, zpracování taky dost dobré, jen kdyby tu nebyly takové technické kraviny.

08.05.2019

StalkerStalkerLars Kepler

Knihou jsem se musela prokousávat, zvláštní a náročné popisy mě nebavily. Nereálnost a brutalita scén mě obas zarážela - každou kapitolou tu bylo víc krve, nožů a lidských superhrdinů. Zápletka byla dobrá, proto vůbec ty tři hvězdy. Ze začátku jsem se taky docela bála - to to ještě vypadalo, že kniha bude opravdu pecka.

02.05.2019

Šest letŠest letHarlan Coben

Kniha je opravdu hodně překombinovaná, ke konci jsem se v tom neskutečně ztrácela. Pár otázek a narážek úplně vyšumělo a nevyřešilo se, což mě mrzí. Za tohle, za poslední dvě kapitoly, které byly rychlé a naprosto mimo mísu a za hlavního hrdinu v roli superhrdiny strhávám dvě hvězdy, bohužel. Kdyby tahle kniha skončila špatně, nezlobila bych se - je to thriller, ne romantická kniha. Na to ale autor ke konci úplně zapomněl.
Musím ale pochválit čtivost. Kniha chytla a nepustila, byla jsem strašně zvědavá a tak jsem četla a četla.

25.04.2019

Božský bastardBožský bastardChristina Lauren

Dokážu do pár odrážek dát celý děj knihy:
- sex
- trhání kalhotek
- sebeužírání
Toť vše. Nechápu, kde kniha nabrala takové hodnocení. Nestála za nic. Hlavní postavy jsem si neoblíbila, sexuální scény byly pořád to samé dokola a taky se v knize nic nestalo. I v erotickém románu očekávám nějaký děj, aspoň minimální. Tady nebyl. Oproti tomuto je Calendar Girl kniha plná zvratů a děje, opravdu...
Jediné, co knize aspoň trochu přidávalo, byla čtivost.

18.04.2019

RukojmíRukojmíStefanie Pintoff

Nebavila mě.

16.04.2019

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, ProsinecCalendar Girl 4 - Říjen, Listopad, ProsinecAudrey Carlan

Naivní a hloupoučké, ale velice čtivé. Splnilo to očekávání čtivé a jednoduché knihy :)) Občas mě už vytáčely sexuální scény, ale tak je to erotický román, že :))
Jsem ráda, že Wes konečně poodhalil, co se v Asii dělo a taky se podle toho choval.
Jsem spokojená, na konci jsem si i pobrečela.

14.04.2019

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Jsem z knihy docela rozpačitá.
Vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekala nějakou bombu, nějaké šílené rozuzlení, překvápko a ono nic.

11.04.2019

PoutoPoutoAnna Todd

Co tohle bylo? Předchozí díly pecka, 3/4 této knihy taky a pak? Posledních 50 stran jsem jen čuměla, co to autorka jako dělá? To to chtěla mít tak rychle za sebou? Něco, co bych klidně uvítala na celou knih, dala do dvaceti stran.
Zklamaní. Velké. Tento díl jsem si nechávala v knihovničce dlouho, protože vím, že další díly nejsou a měla jsem ho tam nechat. Pokazil dojem z celé série.
Tessu jsem měla ráda, ale v poslední čtvrtině knihy se teda chová jako husa.
SPOILERY
Ve druhém díle jsou od sebe pár dnů a už neskutečně trpí, umírají a tady se za dva roky vidí šestkrát (samozřejmě kdykoli se vidí, nezapomenou se spolu vyspat) a nijak extra to neprožívají. Pak se teda Tessa rozhodne si ho ze vteřiny na vteřinu vzít, tak jednou do Las Vegas, aby to bylo co nejrychleji, jenže v půli cesty si to rozmyslí. Vezmou se až o několik let později (a bůhví jestli, myslím, že to tam ani nebylo řečeno).

06.04.2019

Jazyky světaJazyky světaJozef Genzor

Naprosto dechberoucí kniha. Pro lingvisty a nejen pro ně je to hotová Bible :))

02.04.2019

Milion světů s tebouMilion světů s tebouC. Gray (pseudonym)

Konec byl docela uspěchaný, řekla bych. A pořád mi tam něco neurčitého chybělo. Celkově pro mě kniha nebyla ničím výjimečným. Pořád se jen skákalo z dimenze do dimenze, občas se něco fakt hodně pokazilo, aby to někdo mohl rychle napravit... Nevím, vůbec mi to nepřišlo záživné. Kdyby kniha bylo o dost delší, mohla by hlavní hrdinka v dimenzích zůstávat déle a ne jenom proletět. To by pak byla teprve záživná kniha!
Obzvláště jsem si ale oblíbila Thea, jeho neustálé poznámky i v nevhodných situacích mě dostávaly do kolen :D

Jednoduše řečeno: série má potenciál. Jenže je krátká a tak ani nemůže být rozvinut.
I tak ale věřím, že se najdou tací, které uchvátí :))

02.04.2019

Deset tisíc nebí nad tebouDeset tisíc nebí nad tebouC. Gray (pseudonym)

Zdá se mi, že autorka se snaží vymyslet co největší šílenosti, aby to mělo co největší grády.
Dost mě otravují a štvou pořád nové a nové dimenze, kde jsou různé verze Margueritiných rodičů, Thea, Paula, jí samotné, Conleyho... Naprosto jsem se v tom ztratila. Stačily by tak maximálně tři dimenze, tohle už je opravdu přehnané.
Většina knihy mě ale bavila, párkrát jsem se i nasmála.
Konečně jsem si taky oblíbila Thea a Paula.
Třetí díl si přečtu, už jen kvůli tomu, že jsem velice zvědavá, jak tohle všechno hodlá autorka rozmotat, aniž by to ještě více zamotala.

Mimochodem, tahle kniha snad ani neprošla korekturou. Tolik překlepů jsem ještě nezažila, minimálně 20 by se jich tu našlo a postupně už mě začaly otravovat.

27.03.2019

Tisíc kousků tebeTisíc kousků tebeC. Gray (pseudonym)

Co se týče cestování dimenzemi, přišlo mi to nedoladěné. Když už tvořím sci-fi, tak ho musím vysvětlit... Námět je hodně dobrý, bohužel ho autorka zatím nedokázala tak úplně využít.
Milostný trojúhelník mě zde otravoval, vlastně asi jako všude...
Co hodnotím hodně kladně, je čtivost. Knížku jsem přelouskala rychle.
Takže za mě 4*, už jen kvůli originalitě a čtivosti. A taky naprosto božské obálce!

26.03.2019

Dvůr mrazu a hvězdDvůr mrazu a hvězdSarah J. Maas

Opět úžasné :)) vůbec mi nevadilo, že se tu nevraždilo, nebojovalo, taková závěrečná ,,nuda‘‘ náhodou k sérii sedla jako prdel na hrnec :))

22.03.2019

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruSarah J. Maas

Nejlepší kniha a série co jsem kdy četla. Není co víc říct.
Žádná jiná série než Dvory a ODJ ve mně nezanechala takové stopy.
Tenhle díl mi přijde nejlepší ze všech, ale těžko se to posuzuje, všechny jsou dokonale.

20.03.2019

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuSarah J. Maas

U většiny knih, co jsem v životě četla, jsem byla na konci překvapená z rozuzlení. U některých jsem byla v šoku.
U téhle jsem byla v tranzu.
Nemohla jsem přestat číst, jen jsem jako robot otáčela stránky a za hurikánu venku až pozdě do noci četla. Cítila jsem každý nádech hrdinů, každý jejich pohyb až do morku kostí.
Asi nemá cenu tu vypisovat znovu to, co zmiňují komentáře pode mnou. Jednoduše řečeno, tuhle knihu si PŘEČTĚTE!

11.03.2019

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíSarah J. Maas

Čtyři slova.
Tak tohle je epický.
Po dočtení jsem zůstala s pusou otevřenou (což se mi mimochodem dělo i během čtení) a nemohla jsem to strávit. A hlavou mi pořád dokola bežela už zmíněná čtyři slova.
Nerozumím tomu, jak smrtelník může takovou knihu napsat, jak dokáže vyvolat ve čtenáři takové emoce. Před autorkou opravdu smekám. Velmi hluboce.
Každá strana me vtáhla, každá strana mě bavila a každá strana byla nezapomenutelná.
Jednoduše řečeno, kniha je dokonalost sama, takže DOPORUČUJU!
(Při Kotlíku, kam jsem dala ten druhý díl?!)

05.03.2019

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Dlouho jsem tuto knihu odkládala a byla to chyba. Nebudu tu vypisovat vše, co se mi honilo hlavou, protože komentáře pode mnou to vystihují... Snad jen řeknu, že je to nádherná kniha a skrývá v sobě veliké poselství...

05.03.2019

Cooking with ŠůšaCooking with ŠůšaMichaela Šupáková

Za mě spokojenost :)
Nádherné fotky, přehledně popsané recepty, ingredience se dají sehnat, i když na malé vesnici je trošku problém, ale dají se i nahradit více obvyklými.

04.11.2018