LaBobule LaBobule komentáře u knih

Život není skákací hrad Život není skákací hrad Petra Hülsmann

Na knihu jsem se opět moc těšila. Autorku mám moc ráda. Příběh se čte hezky, ale... ten konec mohl skončit dříve. Přišlo mi to už takové natahované a zbytečně. Autorka poukázala na rodinu, kde vyrůstá Leny s Downovým syndromem. Takže toto téma přidává knize určitý přesah. Není to jen obyčejná lovestory. Líbí se mi, že se v knize objevují i hrdinové s předešlých dílů. Nejvíc se mi libí taxikář - funguje v knize jako ,,psychoterapeut".

19.11.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Opet nezklamala... tuhle celou serii mam moc rada. Vylet do Svycarska mi pripominal moje putovani. Krasna kniha, mozna az moc preslazena a te osudovosti se uz jen tezko verilo... ale i tak na relax dokonala romantika s trochou dortu a dalsich dobrot.

30.10.2021 5 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

To byla tak skvela kniha! Ukazala nelehky zivot zen a nejenom jich v Indii. Je to pribeh o pratelstvi, lasce, oddanosti, utrpeni...zkratka od kazdeho kousek. Dozvidame se udalosti ze zivota 3 zen - 3 generaci. Vse tak krasne do sebe zapada. Navic ty pribehy, ktere sepisuje Amisa jsou tak nadherne, vedou k zamysleni.

16.10.2021 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Kniha je velmi čtivá, ideální četba na léto. Kromě romantické linky, která není nijak přeslazená, zde můžeme sledovat rozkrývání rodinného tajemství - křivdy a neshody, které se táhnout napříč generacemi. Hlavní hrdinka to nemá vůbec jednoduché. Po nevydařeném vztahu se snaží vzkřísit pekárnu, kterou zdědila po babičce.

08.08.2021 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Mam tuhle autorku moc rada. Zatim jsem od ni precetla 3 knihy a dalsi 2 me cekaji. Libi se mi moc temata, ktera resi. Zde to byl workoholismus hlavni hrdinky. Ta kvuli praci nevidi a neslysi. Rodina, pratele, volny cas ji utika....vcas se ale vzpamatuje. Libi se mi i romanticka linka, ktera neni nijak nasilna a je takova jemna. Ackoli kniha byla fajnova, porad se mi vice libila Stastni lide ctou a pijou kavu - ta me totalne dostala!

27.06.2021 4 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Mila, nenarocna a romanticka knizka z prostredi kuchyne. Oproti jinym knizkam nijak nevynika.

24.05.2021 4 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Wau, to byla skvela kniha. Bylo to napinave, proste jsem jen musela cist a cist dokud nebyl konec. Rozuzleni az na posledni strance bylo dokonale. Cekala jsem obyc romantarnu, ale nevadilo mi, ze misto toho jsem sostala pribeh temer s detektivni zapletkou.

11.05.2021 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Knizku jsem si koupila ve vyprodeji za 39 Kc tak jsem od ni moc necekala. Navic ta obalka fakt neni buhvi jak hezka. Jenze po par strankach jsem se zacetla a libilo se mi to. I jsem se nasmala. Uplne hate love jsem v tom nevidela. Ale takove to popichovani mezi Lucy a Joshem tam bylo. Kdo ma rad nenarocnou romantiku, tak zklamany nebude.

07.05.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Po takovych pozitivnich ohlasech jsem se take pustila do prvniho dilu. Je to pekna oddychova romanticka knizka. Cekala jsem hlubsi pribeh, coz jsem uplne nedostala. Kniha se cte pekne, postavy byly sympaticke. Kadenovi jsem vsechno plne neverila, pravidla si delal jaka chtel, chovani bych rekla ze taky nebylo na jednicku. Uplne mi nesedl. Knizku jsem nehltala jako vetsina ctenaru a nutne nepotrebuji cist dalsi dily. Pro mne to byla proste normalni prumerna romantarna.

26.04.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Yes yes a jeste jednou yes!!! Tuto knihu zarazuji mezi top 3 knihy od autorky. Cetla jsem jeji vsechny dily a po precteni hotylku na Islandu jsem byla trochu skepticka, protoze se mi nelibil. Zato tato kniha byla zase znama klasika - cestovani, jidlo a romantika. Skvele to fungovalo.... knihu jsem si uzila. Tesim se na dalsi dily.

17.04.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Moje druha kniha fantazi (prvni byla selekce). Vubec tento styl nectu a ve svych 35letech to je tezke zacinat. Libila se mi obalka a knihu jsem pojala jako svoji studii, zda to dam. Jelikoz ma hlava je prakticka, konzervativni a realisticka bylo tezke se poprat s fantazijnim svetem. Hned uvod byl pro mne sileny jen uverit... vlk co se meni v cloveka... a to je jen zacatek - vily, andele, vampiri, vodni bytosti, carodejnice...ti vsichni a jeste vic ziji ve spolecnem svete. Sla jsem po hlavni dejove lince, protoze vysvetlovani celeho sveta, kdo je s kym a proti komu... no, to je nad me chapani. Ikdyz vysvetlene to je dobre a rekla bych, ze se to i opakovalo. Klobouk dolu pred predstavivosti autorky! Hlavni hrdinka Bryce byla skvela. Navenek rebelka a uvnitr holka, co se obetuje za vsechny. Zaver knihy byl sthujici. Jeden velky boj! Kniha mela par velkych zvratu. Tipla jsem si i toho nejvetsiho padoucha, ikdyz jich tam bylo vic. Zaver byl pro mne trochu usmevny. Vsichni sedi na shromazdeni a sleduji jako nekde v bijaku Bryce, jak zachranuje svet. Uz jen ten popcorn jim chybel. Laska mezi Huntem i Bryce byla krasne napsana. Posledni rozhovor Daniky a Bryce jsem i slzu uronila. Dala jsem 5 hvezd, ale strhuji to pro me nebylo. Dala jsem je spis pro to, ze jsem se tou tlouskou knihy prokousala a libilo se mi to. Zacatek je pozvolny, ale pak se to rozjede. Konec byl pro me doreseny. Nevim, zda se pustim do dalsiho dilu. Zeby zase rozhodla obalka? Tato je uplne dokonala, je nejhezci v me knihovne.

10.04.2021 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Skvělé milé vyprávnění o životě v itálii. Poslouchala jsem jako audioknihu a byla jsem nadšená. Krátké vtipné příběhy.

28.03.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Velice mile, nenarocne cteni. Kniha se mi libila a dobre se cetla. Hlavni hrdinka Animant mi sedla, jeji prostorekost, nebojacnost se mi libila. Je to kniha o lasce ke kniham i osudove lasce ke knihovnikovi. Obalka je dokonala! Jedine co bych vytla byl konec, ktery prisel na posledni strance a to bylo zoufale malo. Urcite to je kniha na pohodu, zadne zasadni zvraty, zadna akce.

14.03.2021 5 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

J. Caplinovou miluju, tak jsem chtela vyzkouset i tuto knihu. Ikdyz mi nevyslo precist si ji pred vanoci, vubec mi to nevadilo. Viola byla super hlavni hrdinka. Celou dobu je jasny jak to cele bude probihat, ale i presto to byl moc fajn pribeh. Klasicka oddechovka, ktera se cte uplne sama.

03.03.2021 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Prave docteno. Kniha se mi libila, je ctiva. Mozna jsem cekala, ze se vice dej bude tocit kolem Italie. Cele se to toci kolem ferrari a Camerona. Jo a blba Robert... do knihy jsem se pustila s chuti, protoze spada do edice srcovek, kterou mam moc rada. Je to oddechove ctivo a vim, ze to presne z teto edice dostanu. Navic jsem byla zvedava, zda tato kniha bude stejne dobra jako knizky od Julie Caplinove. Ale Kavarna v Kodani byla proste lepsi.

21.02.2021 4 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Tak na tuhle knihu jsem slysela desnou chvalu. Koupila jsem ji a dnes se synem precetla. Libila se mu tak, ze ji chtel cist jeste jednou a pak si ji sam listoval. Krasne ilustrace!!! Je proste dokonala.

17.02.2021 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Lepsi jak prvni dil. Jedibe co mi primo uz lezlo krkem byla nerozhodnost Ameriky. Jednou Aspen a za chvili zase princ a porad dokola. Ale jinak precteno jednim dechem

13.02.2021 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak dlouho jsem u žádné knihy neváhala, zda ji vůbec číst. Už dávno nepatřím do cílové skupiny... Ale hodnocení mě přesvědčilo abych to zkusila. Prvních 80 stránek jsem byla hodně skeptická a říkala si: ,,bože, to se mi líbit nebube." Odložila jsem na den knihu a sáhla po jiné. Jenže....Jak se America dostala do paláce se to nějak rozjelo a já četla a četla. Jako upřímně na zadek jsem si z toho nesedla, přeci jen už trochu jsem otevřela oči. Ale věřím, že ve 13letech bych z toho byla úplně pryč. I tak se to ale četlo hodně dobře, příbeh byl fajn (ikdyž jsem celou dobu věděla o čem to celé bude).

10.02.2021 4 z 5

Skvela kniha stejne jako prvni dil. Edward, ktery mi byl v prvnim dile desne otravny se v tomto dile nastesti zmenil aspon k trochu snesitelnejsimu. Koureni, ktere me desne rusilo v prvnim dile, tady ustoupilo. Hlavni zapletka - hrdinka se snazi poprat s tragickou udalosti, byla uplne perfektni. Vsechno mi paradne sedelo, vsechny pocity, stavy jsem hrdince verila. Bude to patrne tim, jakou pracovni zkusenost ma autorka.

06.02.2021 5 z 5

Porad nechapu jak na tolika strankach bylo receno vlastne tam malo. Jsem rada ze druhy dil skoncil ukoncenim a treti dil neni pro me nutne cist. Nebylo to spatne, cetlo se to pekne....jako oddechovka to ucel splnilo. Desne moc se mi libi obalka, ta je proste bozi.

01.02.2021 3 z 5