kubakubikula kubakubikula komentáře u knih

Kuře Kung-Prásk – Šílený plán Kuře Kung-Prásk – Šílený plán Cyndi Marko

Hodnotím za 8 letého syna: Kniha se mu moc líbila, byla lepší než 1.díl, přečetl ji za jeden večer.

17.03.2021 5 z 5

Kuře Kung-Prásk – Vlítneme na to! Kuře Kung-Prásk – Vlítneme na to! Cyndi Marko

Hodnotím za osmiletého syna: knížka se mu moc líbila a určitě si ji někdy chce přečíst znovu. Přečetl ji za dva dny a už se těší na druhý díl.

17.03.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Jak už se tu psalo vícekrát, bylo tam opravdu hodně chyb. Kniha má přes 700 stran, takže se i špatně drží a čte, ale to samozřejmě není důležité.

Osobně se mi líbilo nahlédnutí na druhou stranu, vysvětlení některých rozhodnutí a tak. Jinak se tam až moc objevovaly stejné a opakující se myšlenky, což bylo trochu otravné.

Četlo se to dobře a rychle, líbí se mi příběhy popsané z obou stran, je to zajímavé.

16.03.2021 4 z 5

Už dlouho jsem se takhle u knihy nezasmála. Samozřejmě že je to přehnané a nadnesené, ale je to prostě dobře napsané. Je to knížka na jedno odpoledne, snadno se čte, člověk si z toho nic moc nevezme a brzy na to zapomene, ale i tak splnila očekávání.

10.03.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Smrtka mě moc nechytla, ale když už jsem tu měla druhý díl, tak jsem ho přečetla. Že to bude ještě horší, mě ale nenapadlo.
Takže dávám 3* za vybudovaný svět, za systém a vykreslení lidstva. Nic se tam nedělo, až snad posledních 100 stran bylo zajímavých.
Jsem zklamaná, třetí díl už číst určitě nebudu.

02.03.2021 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Svět, který je v knize vykreslený, je znepokojující. Je to fajn zamyšlení,jestli k tomuhle opravdu chceme jako lidstvo dospět.

Ale...
Ach ten příběh, skoro celou dobu se tam nic nedělo. Vše bylo předvídatelné a ve výsledku nejsem moc nadšená.
Kdybych už doma neměla druhý díl,tak se po něm ani shánět nebudu.

22.02.2021 3 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

No, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na způsob vypravování. Dost mi vadilo, že tam bylo minimum konverzace, takže se vlastně spousta věcí nevysvětlila.

Každopádně se mi líbil nápad a svět, který byl v knize vykreslený.
Co mě iritovalo,byla hlavní hrdinka, která furt nevěděla,co chce a pořád fňukala.
Kniha je zakončená tak nějak dobře, takže nemám nijak velké nutkání číst další díl.

11.02.2021 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Erotický román s kapkou fantasy- to asi může spoustě čtenářek vadit. Kniha splnila očekávání, četla se dobře a rychle.

24.01.2021 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Měla jsem trochu problém se stylem psaní, ale pak jsem si zvykla. Postupně se děj rozjel a konec překvapil.

23.01.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní a než se to trochu rozjelo. Celkem mi vadily ty vsuvky z minulosti a že hlavní hrdinka měla vyloženě z pekla štěstí.
Suma sumárum byla kniha dobrá a doporučuji ji.

15.01.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Kniha se čte velice dobře, děj příjemně plynul a konec mě dost překvapil, takhle jsem to teda nečekala. Každopádně si jdu znovu přečíst HG, abych si určité věci doplnila a podívala se na ně novýma očima.

04.01.2021 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Zajímavé pojetí známé pohádky. Kdyby to bylo víc propracované,byl by to skvělý román.

27.12.2020 5 z 5

Hrady z písku Hrady z písku Kayla Olson

Super nápad. Trochu mi vadil styl psaní v 1.osobě, působilo to trochu jako deník, ale jinak tomu nemůžu moc vytknout.

05.12.2020 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Čte se dobře, je to taková jednohubka. První díl byl ale lepší.

15.10.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Rychlovka na jedno odpoledne, nenadchne ani neurazí.
Dočtu sérii, když jí mám doma, ale znovu už číst nebudu.

15.10.2020 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Ze všech tří mi přišla nejlepší.

27.09.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Když jsem všude četla ty skvělé recenze a viděla hodnocení zde, nedalo mi to a knihu přečetla.
Nevím, jak to popsat, ale kniha měla problém vtáhnout mě do děje. Místy jsem se musela vracet,abych si ujasnila,co se tam děje a asi mi vadil i styl psaní.
Rozhodně jsem četla lepší knížky.

20.09.2020 4 z 5

Smrtící dotyk Smrtící dotyk Melinda Salisbury

Rozjezd byl pomalejší, ale po půlce už to svištělo. Parádní oddechovka, škoda, že nejsou další díly :-(

17.09.2020 5 z 5

Hrad lorda Valentina Hrad lorda Valentina Robert Silverberg

Knihu jsem bohužel nedočetla. Líbil se mi nápad a i se to dobře četlo, ALE hrozně mi vadil větší formát knížky a malá písmena. Čtu to už několik měsíců a jsem v půlce, takže to vzdávám, ačkoliv to běžně nedělám.
Možná jednou v jiném vydání dočtu...

14.09.2020

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Nevím, jestli se dá úplně říct, že jsem knihu přečetla celou, protože to by bylo asi opravdu na dlouho :-) Každopádně to byl můj první gamebook, koupila jsem si ji ze zvědavosti.
Prvně mi vadila ich forma a hrozně jednoduchý příběh, ale když si člověk po chvíli zvykne, tak už to není tak zlé. Líbilo se mi to přelistovávání, to je zajímavý nápad a udrželo mě to i u knihy, kterou bych jinak odložila. Příběh byl už tak dost slabý a do toho ještě půlku té slaboty vzdychala, jak moc je na**žená.
4 hvězdy dávám jen za ten gamebook, za příběh a styl psaní byl dala tak 1-2*

08.09.2020 4 z 5