Dámská volenka

Tento milostný román je bezednou studnicí romantických příběhů, hluboké touhy a dráždivého humoru; kniha je zároveň takzvaným gamebookem, kde si čtenář sám volí, kterým směrem se vyprávění bude ubírat. Jste statečná hrdinka uprostřed společnosti 19. století, právě začíná období dvoření a vaše budoucnost je ve vašich rukách – budete usilovat o lásku jízlivého baroneta, sira Benedicta Granvillea? Dáte přednost pravé lásce a pracovitému, pohlednému milovníkovi koní ze skotské vrchoviny, kapitánu Angusi McTaggartovi? Nebo si snad zvolíte cestu po boku kdysi spořádaného muže, jehož nyní provázejí šílenství a skandál, lorda Garrawaye Cravena? Stanete se společnicí oduševnělé a dobrodružné lady Evangeliny cestující po Evropě? Anebo vás čeká úplně jiný osud plný šermířských potyček, egyptských artefaktů a zaměněných totožností? Připravte se otevřít své srdce i mysl a pusťte se do čtení románu, který vám vyrazí dech!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427816/damska-volenka-0TJ-427816.jpg 2.932
Vydáno, Omega

My Lady's Choosing: An Interactive Romance Novel, 2018

Kniha Dámská volenka

lenka7348

Jednalo se o můj první gamebook, který mě jako takový bavil. Líbilo se mi, že svým rozhodnutím ovlivním to, kam se bude příběh ubírat.
Bohužel styl, jakým byla kniha napsána, je dle mého názoru příšerný. Vypadá to, jako by autorky vytáhly sešity plné slohovek ze základky, k jejichž pročítání si každá dala minimálně litr stáčeného. Aby toho nebylo málo, tak si vedle sebe ještě otevřely 50 odstínů šedi, ze kterých poslepu vybíraly náhodné pasáže. A tohle je výsledek...

cérka

Větší knižní úlet jsem snad ještě nezažila :). Nejsem si jistá, zda takovou knihu lze seriózně zhodnotit. Já jsem totiž přečetla jen jeden příběh a brečela jsem smíchy od začátku až do konce. Některá slovní spojení a popisy byly tak „oplzlé“, že jsem rozesílala fotografie celých stránek svým kamarádkám, aby se nás červenalo víc :).

Má první interaktivní romance a zřejmě i poslední.

nicitelkasnu

nooo jak to rict... chtela jsem vyzkouset neco noveho a koupila jsem si tuhle knizku. doted nevim jestli jsem ji precetla celou nebo ne. v pulce jsem se zacala ztracet ve strankach ale nakonec jsem ji docetla (asi). celkove knizka nepusobi spatne takze asi doporucuju.

Ivuska97

Na tuhle knihu jsem se tak moc těšila :) hrozně se mi líbilo, že to bude něco jiného a budu si děj tvořit sama :)
Ale to byla taková nuda, že jsem přečetla jen jeden příběh a s klidem knihu odložila. Vůbec nemám výčitky jako u jiných knih, když je nedočtu :)

andy_nejedla
27.12.2020

Přečteno? Nebo ne? Těžko říct. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem si přečetla "jeden" příběh. Zároveň mě napadlo, číst další (prostě jít jinudy), ale zas tolik mě příběh neuchvátil.

Domidany
29.09.2020

Můj první gamebook, narazila jsem na něj náhodou. Příběhy jsou strašně jednoduché a těžko uvěřitelné, přečetla jsem tedy jen dva, dohromady mi to zabralo zhruba dvě hodinky.

May
16.09.2020

Můj první gamebook v životě! Přiznávám, že již nyní vím, že knihu nedočtu ..., tím myslím nedočtu všechny možné varianty příběhu. Přemýšlela jsem jak bych docílila jistoty, že jsem četla celou knihu a jediná možnost, která mě napadla je, po dočtení každé strany si ji "odškrtnout" v seznamu, jinak bych to asi nikdy neměla jistotu .... Jsem už dlouhá a dlouhá léta zamilovaná do pana Darcyho, takže parodický styl na knihy z 19. století v jakém je román/gamebook, či jak knihu mám správně nazvat napsán, mi lehce vadí. Tím nemyslím, že bych se domnívala, že se lidé v 19. století chovali jako postavy knih Jane Austen, jen že si to moje romantická duše ráda namlouvá :)
Každopádně souhlasím s jesterka.as, obdivuji autorky, napsat tuto knihu musí být skutečný oříšek.

kubakubikula
08.09.2020

Nevím, jestli se dá úplně říct, že jsem knihu přečetla celou, protože to by bylo asi opravdu na dlouho :-) Každopádně to byl můj první gamebook, koupila jsem si ji ze zvědavosti.
Prvně mi vadila ich forma a hrozně jednoduchý příběh, ale když si člověk po chvíli zvykne, tak už to není tak zlé. Líbilo se mi to přelistovávání, to je zajímavý nápad a udrželo mě to i u knihy, kterou bych jinak odložila. Příběh byl už tak dost slabý a do toho ještě půlku té slaboty vzdychala, jak moc je na**žená.
4 hvězdy dávám jen za ten gamebook, za příběh a styl psaní byl dala tak 1-2*