Hrad lorda Valentina

od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha Majipoorské trilogie. Ve vládcově obrovské říši Majipooru existuje bezpočet zajímavých věcí. Čtyřrucí Skandaři, šupinatí Ghayrogové, maličcí Vrooni, kožovití Hjorti, stromy bez kořenů, masožravé rostliny... A mezi nimi chodí po přeplněných ulicích a opuštěných pláních podivný člověk, jdoucí za svým snem. Kejklíř Valentin. Jeho sen je dlouhý a děsivý - a hovoří o pohádkovém dědictví. Nastal čas, aby strážci snu povstali a vznesli nárok na své království......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27261/hrad-lorda-valentina-27261.jpg 4.325
Série:

Majipoorská trilogie (1.)

Orig. název:

Lord Valentine´s Castle (1980)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Classic
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Jacck
06.02.2018

Číst to v tom správném věku, tak bych z toho byl nejspíš nadšený. Mix scifi a fantasy. Planeta ve vesmíru, 14 tisíc let po kolonizaci pozemšťany, většina technologie byla zapomenuta a společnost zregredovala asi na úroveň středověku. Několik různých mimozemských ras, co na planetě žijí pospolu. Epická zápletka, která partu hrdinů provede několika kontinenty napříč tajemnou planetou plnou podivuhodného života.... co víc si přát?

Xpackal
14.03.2017

Strašlivý překlad, který pravděpodobně neprošel rukama korektora a redaktora. Lituju, že jsem nesáhla po originálu

JohnMiller
16.03.2014

Ako tínedžer som doslova zhltol celú Majipoorsku trilógiu ktorá vyšla u našich českých susedov (Knihy síce Silverberg napísal o tomto pozoruhodnom svete viac ale čo viem tak v českom preklade nevyšli) Začítať sa do dobrodružstiev Lorda Valentina nie j absolútne žiadny problém . Prvá časť sa mi páčila najviac. Nádherne opísané prostredie obrovskej planéty plnej rozmanitých inteligentných živých tvorov. Interakcie medzi nimi, Boj o moc, neuveriteľné dobrodružstvá, putovanie ako v odyssey. Jeden zo svetov ktorý ma k sebe pritiahol. Toto sa u mňa podarilo iba Tolkienovi a jeho trilógií Pán Prsteňov. Je tu naozaj netradičná sociálna stratifikácia a rozdelená vláda medzi takým pozoruhodne obrovským svetom. Proste originalita..