Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Příliš mnoho tajemství Příliš mnoho tajemství Katarína Gillerová

První kniha od této autorky. Sice jsem ji dočetla, ale místy jsem měla chuť ji odložit. V komplikovaném prolínání současnosti a vzpomínek jsem často tápala. A pak tolik odhalení a ten "sladký" konec. Asi dám autorce ještě šanci a přečtu si i jinou její knihu. A uvidíme.

15.01.2023 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Ze začátku pomalý rozjezd a pak už to jelo. Až jsem se nestačila divit, co se objevilo. Zajímavě psané. Určitě si přečtu i další knihu autorky.

11.01.2023 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Od knih této autorky nemůžu v prvních kapitolách na delší dobu odcházet. Není to kvůli napětí, ale kvůli ztrátě přehledu kdo je kdo. Po získání přehledu, kdo je kdo a kdo ke komu patří, jsem si užívala zajímavý propletenec osudů několika žen. Třešničkou na dortu byl epilog. Jsem zvědavá na další knihy.

31.12.2022 5 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Přestože se mi některé pasáže zdály už "přes čáru ", knihu jsem stejně jako dvě přechzázející přečetla jedním dechem a doufala ve šťastný konec. Závěr ovšem nabídl možnosti na další pokračovaní a rozšíření série. Velká škoda, že se to nestane. Tak jsem zvědavá na poslední čtvrtou knihu.

11.12.2022

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Zvědavost, které se objevila po přečtení 1. dílu série - Na dně, mě zavedla do knihovny pro 2. díl. Napínavý příběh oživil pohled na situaci více postav, zvláště dětí.
A opět jsem zvědavá, co se bude dít dál, když už relativně hlavní nebezpečí pominulo.

22.11.2022 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Co napsat ? Po přečtení několika knih už brutalitu očekávám, jen jsem zvědavá jak moc drastické to bude. Nezklamal.
Navíc v tomto příběhu opravdu nevšední formou ukázal negativní stránku sociálních sítí. A sáhl člověku do svědomí - znáš zpaměti telefonní čísla svých nejbližších a kamarádů?
Jeho knihy řadím do kategorie jednotažky, protože je čtu většinou na jeden zátah. Je pro mě těžké od nich odejít.

18.11.2022 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Další kniha, od které se těžko odchází. Zpočátku mi jednotlivé kapitoly připadly jako dílky puzzle. Samostatně nedávaly moc smysl, ale jak se začaly propojovat, vznikal obrázek.
A dosti hrozivý.
A závěrečné kapitoly? Přeformulováno: na toho, kdo nestihl dojít na WC, i místnost WC spadne. Ale naštěstí...... . A zajímavé (ne nečekané) ukončení příběhu způsobilo, že už jsem teď zvědavá na další díl.

30.09.2022 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Díky "objednávce" v knihovně se mi dostal do rukou další příběh.
Co k němu napsat? Opět jsem ho hltala, místy ani nedýchala. Holt Carter.
Jsem zvědavá, jestli najdu nějakou jeho knihu, kterou bych ohodnotila 3 nebo méně hvězdičkami.

25.09.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

První kniha této autorky. A napoprvé se nezapsala špatně. Příběh se pěkně četl, s každou kapitolou jsem čekala, co nového se na koho zase provalí. Chvíli jsem zvažovala, kdo teda má pravdu. Konec byl pro mě překvapivý, protože jsem čekala úplně něco jiného.
Určitě sáhnu po další knize této autorky.

20.09.2022 4 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Kniha se mi pěkně četla, střídání kapitol rozvíjejících příběhy jednotlivých postav přispělo k rychlosti četby. Zvláště ke konci knihy.

08.09.2022 4 z 5

Odkaz Odkaz Nina Wähä

Hodnocení bych asi vyjádřila - v každé rodině je něco. A čím víc členů rodina má, tím víc příběhů. Jen škoda, že v této rodině dost pesimistických (aspoň pro mě).
Nemůžu říct, že by se četla špatně, byla jsem zvědavá, jak se příběhy budou dál rozvíjet. Ale. Těžko bych vyzvedla něco optimistického. A navíc po delší odmlce ve čtení jsem měla problémy se jmény. (Naštěstí je v úvodu seznam postav. Takže jsem se často listovala.)

31.08.2022 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Moje třetí kniha od této autorky. Četla jsem s krátkým odstupem po knize Sedmilhářky. Ne že by to nebyl zajímavý příběh. Ale oproti Sedmilhářkám mi přišel "nemastný, neslaný". Autorku nazavrhuji a určitě si od ní ještě něco přečtu. Třeba příští volba bude za 5 hvězdiček. Uvidíme.

22.08.2022 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Moje druhá kniha od tohoto autora. Po přečtení knihy Popravčí, jsem tušila, že i v této knize budou detailní popisy a brutalita. Byly. Ale i přesto jsem se do příběhu začetla. Nezklamal. Díky víkendu jsem se jen opravdu v nejnutnějších případech vzdálila od knihy.
Psát nějaké další hodnocení považuji za zbytečné, protože bych psala to, co už napsali jiní.
Jisté je, že po nějakém čase bude na mém nočním stolku opět další příběh pana Cartera.

22.08.2022 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Skvělé čtení, jestli se to k tragickému příběhu dá napsat. Ale četlo se to samo. Nemůžu se zbavit dojmu, že už jsem něco podobného četla a tak mám v plánu pustit se do dalších příběhů této série. Jako vždy se mi u sérií dostane do ruky až několikátý díl. A tak se v závislosti na nabídce knihovny (dostupné - nedostupné) těším na další případy. Ovšem musím si je dávkovat pozvolna, protože jakmile přečtu víc knih od jednoho autora za sebou, děje mi pak splynou v jeden. A já už nevím, o čem která kniha byla. A to je škoda.

19.08.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

První kniha tohoto autora. Od začátku jsem bojovala s postavami. Ale nevzdávala jsem to. Bohužel jsem musela knihu odložit, kvůli četbě jiné (Mizení - Březina). Majitelka si ji chtěla vzít na dovolenou a mě ta kniha lákala. Po jednodenní odluce (fakt se Mizení četlo samo) jsem se k NaCl vrátila a snažila se dát bojovat s novými postavami. Ale i starými, protože jsem zapomněla, kam je zařadit. Oběť ? V současnosti nebo v minulosti? Navíc ta severská jména.
Snažila jsem se do 250 strany. Ale vycítila jsem, že to tentokrát pro mě není to pravé ořechové. Přestože čtenáři hodnotí kladně, já ji odkládám. Snad příště.

05.08.2022

Mizení Mizení Jiří Březina

Náhodou se mi dostala do rukou tato kniha. Po sérii drsných detektivek mi zpočátku děj přišel jako "slabé kafe". Ale po několika kapitolách jsem se začetla. Březina v této knize nenabízí jako někteří autoři drsné vraždy s detailními popisy vraždění, čím víc a čím zvrhlejší metody, tím lépe. Právě proto se mi kniha líbila. Díky krátkým, výstižným kapitolám (a dovolené) byla za 1 den přečtená.
Pět hvězdiček jsem kvůli, podle mě, rozvolněnému závěru nedala.
Taky mě mrzí , že jsem až během čtení zjistila, že se nejedná o první díl série. Ale díky sympatickým postavám Tomášovi a Evě si první i další díly seženu.

04.08.2022 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Co říct k autorovi ? Nejprve mě zaskočila brutalita a detailní popisy. Ale po přečtení informací o něm, je mi to jasné. Každý se "zamaže" tím s čím pracuje. Takže se vůbec nedivím. A zcela chápu změnu povolání v jeho životě.
Ale zpět ke knize. Přes počáteční zděšení velmi čtivé. Díky krátkým kapitololám a touze dozvědět se, co bude dál, přečteno za necelé dva dny. Určitě po čase vyhledám další příběh detektiva Huntera. Mám tu zkušenost, že po přečtení několika knih stejného autora za sebou se mi pak děje "slévají" v jeden a nemám z knih takový zážitek.

29.07.2022 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

První kniha autora a hned mě chytla. Fandila jsem oběma vyšetřovatelům. Při závěrečných stránkách jsem snad i tajila dech, aby to dobře dopadlo. Velmi mě potěšilo, když jsem zjistila, že se jedná o první díl. Paráda. Jdu shánět druhý díl.

27.07.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Druhá kniha této autorky mě nezklamala. Čekala jsem nějakou "červenou knihovnu". Ale kdepak. Neobvyklé komentáře na konci kapitol mě hnaly kupředu, kdy už se tedy něco semele. Takže přečteno v krátkém čase. Teď bych se podívala na filmové zpracování a sehnala nějakou další autorčinu knihu.

25.07.2022 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

V knihovně jsem tuto knihu dlouho držela v rukách a zvažovala, jestli se do tohoto tématu chci pustit. Kdyby to nebyla "mayovka", asi by zůstala ležet v knihovně. Před několika roky bych ji zařadila do oddělení scifi. Dnes už ne. Nebýt okolností s nákazou, tak to pro mě nebyl zas tak napínavý detektivní příběh, jako jsem od Maye zvyklá. Přesto mě autor nezklamal.

07.07.2022 4 z 5