Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi vtipná kniha. Nedoporučuji číst v prostředcích hromadné dopravy, pokud na sebe nechcete upoutat pozornost výbuchy smíchu. Mě při její četbě doprovázely. Viděla jsem i skvěle obsazený film, ale pro mě vede kniha.

Zámek Zámek Franz Kafka

Stručně řečeno byrokracie byla, je a bude. Zámek je náročné čtení, nedivím se, že to někteří čtenáři vzdávají. Přestože prostředí na mě působilo depresivně, touha dozvědět se, jestli se problém někam posune nebo ne, mě hnala až do konce. Knihu bych zařadila mezi ty, ke kterým se ještě pro zamyšlení vrátím.

Proměna Proměna Franz Kafka

Pro poznání Kafkovy tvorby mi bylo doporučeno přečíst si nejdříve tuto knihu. V komentářích mnoho lidí nenadchla, o to víc mě zajímala. V mé dosavadní četbě doposud převažovaly detektivky, tohle je ale úplně jiný šálek čaje. Co čaje, to je přímo silné kafe. Začetla jsem se a díky dobrým popisům si představovala. Není zde čtenáři "naservírováno" je to tak a tak. Ale každý si v knize najde něco jiného.

Při návalech aspoň není zima Při návalech aspoň není zima Dora Heldt

Knihu jsem začala číst po přečtení Kafkova Zámku, což byl dost velký skok do reality a nenáročné čtení. Knihu bych doporučila ženám, které už samy poznaly, že slovo návaly nepředstavuje jenom např. spoustu lidí v supermarktetu. Věrohodný popis obav ze strárnutí a různý přístup k těmto obavám. Víkendový wellnes pobyt tří přítelkyň, které se dlouho neviděly, odhalí nejen jejich současné problémy, ale objasní i některé věci z jejich minulosti. Ne všechno, co se na první pohled jeví jako pohodové, je pohodové i ve skutečnosti. Nikdy člověk neví o tom druhém všechno. Přesto - nebát se budoucnosti a užívat si života !

28.07.2020 4 z 5