Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Moje první kniha této autorky. Po sérii detektivek krásné odreagování - zajímavý příběh, pohodové čtení. Touha dozvědět se, jak to tedy s miminkem bylo, mě hnala kupředu. Tedy správně ke konci knihy. Na 5 hvězdiček to za mě nebylo, ale určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

07.07.2022 3 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Maye řadím mezi své oblíbené autory, ale touto knihou mě příliš neuchvátil. "Třešničkou na dortu" byl nečekaný konec jako z nějaké červené knihovny.
Přesto mě tato kniha neodradila a těším se na další mayovky.

24.06.2022 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Po několika letech jsem opět sáhla po tomto autorovi. Tak jako dříve jsem měla problém se začíst. Ovšem nevzdala jsem to a vyplatilo se. Nehodnotila bych jako nej nej, ale četla jsem s napětím, co bude dál. Konec mě překvapil. Čekala jsem úplně jiné zakončení.

04.06.2022 4 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

První kniha tohoto autora a určitě ne poslední. Byla jsem kolegyní z práce varována "je to síla", ale statečně (už mám nějaké detektivky načtené, tak se nezaleknu) jsem se vrhla do četby.
Pravda, po přečtení první kapitoly jsem si říkala, že kolegyně měla pravdu, ale nenechala jsem se odradit a četla dál. Neudělala jsem chybu. Tak dobrou detektivku (jestli se to detektivce dá říct) jsem dlouho nečetla. Krátké kapitoly, zajímavý děj a překvapivý závěr i s vysvětlením.
Knihu bych zařadila do tzv. noční páteční četby - nemusím přestat číst, protože v sobotu nejdu do práce. Pro mě to prostě byla jedna z knih, od kterých se těžko odchází.

21.03.2022 5 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Knihu mi doporučila paní knihovnice. Měla jsem obavy, že příběhy budu znát z televizního zpracování, ale byly zbytečné. Bohužel se mi dostala do ruky opět až několikátá kniha ze série. (Jak ráda čtu vše od začátku.) Holt budu muset počkat, až bude v knihovně k vypůjčení 1. díl této série. Viděla jsem televizní zpracování, které se mi líbilo. Ale pro mě kniha je kniha.
Velkým bonusem případů je prostředí - Olomouc a okolí, které ve mně vyvolávají vzpomínky na dobu mého studia. Opět se mi od čtení těžko odcházelo. A přestože jeden příběh neskončil dle očekávání, určitě sáhnu po další knize autora.

05.03.2022 5 z 5

Běh času Běh času Anne Tyler

Po četbě detektivek klidný příběh, ve kterém snad ani nelze očekávat překvapivé zvraty. Formu psaní bych popsala - přískokem vpřed - stručné popsání důležitých okamžiků života hlavní postavy a pak hop dále o dalších 10 let. Až v šedesáti letech delší popis aktivit. Kniha mě , jak se říká, neurazila ale ani příliš nenadchla. Zatím nevím, jestli sáhnu po další knize autorky.

05.03.2022 3 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Knihu mi doporučila paní knihovnice. Českou detektivku jsem už dlouho nečetla a vtipnou snad vůbec. Až při zjišťování údajů o autorce a její tvorbě jsem zjistila, že jsem přečetla až několikátý díl série. Většinou se snažím číst knižní série od prvního dílu, abych byla "v obraze". Tak jsem zvědavá na první díl.

01.03.2022 4 z 5

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Přání některých lidí - číst myšlenky toho druhého. Když to jde jedním směrem, paráda. Ale co když to jde i opačně?
Díky těžkému odcházení od knihy přečteno za dva večery (noci). A je jasné, že tato kniha nebyla poslední od K. Hooper. Už se těším na další příběhy. (jen aby byly v knihovně dostupné)

28.02.2022 5 z 5

Slepá důvěra Slepá důvěra Kay Hooper

První kniha této autorky byla na "dva zátahy" přečtená. Také moje první knižní setkání s duchy v detektivce. Jsou prostě věci mezi nebem a zemí...... .Určitě sáhnu v knihovně po nějaké další knize této autorky.

23.02.2022 4 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Byla jsem připravena na zábavné čtení, ale ...Kniha mě nijak nenadchla. O slzách od smíchu nemůže být ani řeč. Možná sáhnu po audioknize nebo mrknu na film.

21.02.2022 3 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Díky Všechnopárty jsem zjistila, že Sandra Pogodová sepsala některé svoje zážitky do knihy. A protože její podání zážitků bylo nezapomenutelné, obě její knihy jsem si pořídila. Byla jsem zvědavá na vzpomínky pana Pogody. Nezklamal. Je poznat, po kom Sandra má smysl pro humor. Navíc si mě získal tím, že pochází z Olomouce a Olomouc v mnoha vzpomínkách figuruje. Oprášila jsem si tak vzpomínky na krásná místa v Olomouci, kde jsem studovala.
Nemůžu říct, že jsem se smála od začátku do konce, ale u některých povídek jsem opravdu slzela smíchy.

12.02.2022 4 z 5

Buď v pogodě Buď v pogodě Sandra Pogodová

11.02.2022 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tuto knihu jsem začala číst po "trilogii" a ze začátku mě moc nenadchla. Zarazilo mě střídání minulosti a současnosti. Čekala jsem, jak se příběh vyvine a dočkala jsem se. Opět skvělé. A zase mě zvědavost donutila "jezdit prstem po mapě", jak bych ještě před pár lety napsala. Dnes jezdit prstem po tabletu a prohlížet si prostředí, kam je děj umístěn. Už jsem si zvykla na autorovy popisy a přiznávám, že jejich nepřítomnost by mi chyběla.
"Nevýhodu" autorových příběhů jsem viděla v tom, že jakmile jsem začetla, musela jsem číst dál a jinou práci jsem odsunovala na "potom" a nebo jsem knížku brala do ruky až večer a četla až do noci. Dnes už si četbu knih pana spisovatele lépe organizuji, protože se mi od ní těžko odchází.
Mám v plánu četbu čínských thrillerů a dalších autorových děl, ale až po čase, abych si všechno nepřečetla hned.

06.02.2022 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Knihu mi doporučila paní knihovnice a já po ní sáhla po přečtení několika detektivek. Ne vždy čtu dopředu o čem kniha je. Marně vzpomínám, kdy jsem četla nějakou autobiografii. Pustila jsem se do čtení s tím, že to po detektivkách bude změna. Ale jak jsem se spletla. Sice se tam nevraždilo, ale psycho (aspoň pro mě) to teda bylo.Těžko jsem od ní odcházela k plnění denních povinností a těšila se na večerní četbu. Očekávála jsem líčení poklidného života, radostného nebo aspoň poklidného dětství, ale tohle byla "jízda". Těžko uvěřit, že se lze setkat s takovým životem v dnešní době . Holt víra je mocná. A vazba na rodinu je většinou velmi silná.
Jsem ráda, že všichni sourozenci přežili a že násilník byl jen jeden, protože místy jsem se o některé dost bála.
Obdivuji sílu Tary odstřihout se od rodiny, i když po některých událostech jsem čekala, že už odejde dřív. A také její sílu vše sepsat a zveřejnit.

23.01.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Moje první kniha této autorky. Během čtení první stovky stran jsem už plánovala hodnocení - maximálně 3 hvězdičky. Měla jsem zmatek ve jménech všech postav, stále jsme čekala nějaké propojení, vysvětlení a nic. Nevzdala jsem to a četla dál. A udělala jsem dobře, protože pak se to "rozjelo". Už mi nevadilo prolínání případů a množství postav. Za dva dny bylo přečteno. Už se těším, až si přečtu další autorčinu knihu.

13.01.2022 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Knihu jsem četla po přečtení Bryndzovy Propasti smrti a musím přiznat - bylo to jiné kafe. V touze zjistit, co bude v další kapitole, mi místy vadily popisy prostředí. Ale jinak to byla "jízda". Těžko se odtrhnout. Díky volnu jsem mohla číst do noci (spíš k ránu). Koktejl ze ztráty paměti a ekologické tématiky byl opravdu zajímavý. Silný dojem z knížky umocnily i "vygooglené" fotky z uvedeného prostředí.

29.12.2021 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Vánoční dárek a během vánočních svátků i přečtený - díky krátkým kapitolám a touze dozvědět se, co se bude dít dál. V tomto díle jsem už brzy začala mít podezření na jednu osobu a podezření se nakonec potvrdilo. Děj mi nepřišel tak napínavý jako v ostatních autorových knihách, ale přesto se už teď těším na jeho další výtvory.

29.12.2021 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Po četbě Nočního lovce jsem už tušila, že to nebude slabý čajíček. A očekávání se splnilo. Byl to dost silný odvar. Nechyběla i v určitém čase a prostředí hrůzostrašná věta: Dobře že jsi nerozsvítila. Díky ní jsem při četbě omezila noční doplňování pitného režimu. Stále napínavý děj v krátkých kapitolách a očekávání, co bude v další kapitole, završilo odhalení nečekaného pachatele. Jsem zvědavá na další autorovy případy.

12.07.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jedná se o moji první knihu tohoto autora. Vždy mě udiví, jaké zvrácenosti autoři čtenářovi předloží. Jak mu budou brnkat na nervy. Kdepak "pouhé " zatřelení nebo bodnutí nožem. Otrava ? To už nefrčí. Jakoby se v dnešní době předháněli, čí pachatel bude zvrácenější. A ne, že bych po přečtení anotace knihu odložila. Pustila jsem se do čtení. A neudělala jsem chybu. Po určité době jsem měla podezření, kdo je pachatel a můj typ vyšel. Přesto po přečtení určitých částí ( " Pod postel ses nedívala.") jsem měla problém jít se v noci do kuchyně napít. Shodou okolností při četbě této detektivky po bouřce v noci přestala jít elektřina a to byly zážitky. Přesto určitě po další knize tohoto autora v knihovně sáhnu.

08.07.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Po Zlámaných kostech jsem se pustila do dalšího případu Kim. Téma života nadaných dětí a jejich osudů v dospělosti v detektivce mě překvapilo. Díky okolnostem (žádné vaření, úklid apod. ) jsem neměla problém se začíst a tajemství bylo během jednoho "čtecího" dne odhaleno. Už tedˇse těším, až bude v knihovně k dispozici nějaký další případ Kim a její party.

08.07.2021 3 z 5