Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Těla na prodej Těla na prodej Martina Cole

Moje třetí kniha této autorky. Zatímco Psanci moc neprošli, na další knížky mě navnadila Pomsta. Ale nedopadlo to podle mých představ. Těla na prodej byly zpočátku relativně v pohodě, hezky se četly. Ale postupně mi začalo vadit neustálé opakování, jaká je Kate skvělá a dokonalá, ale žije s mafiánem a co všechno se od ní začátečnice mohou naučit....... . A ti "uvědomělí a chápající" mafiáni. A navíc jsem už celkem brzy tušila autora vražd. Bohužel hvězdička dolů a na delší domu výběr jiného autora.

22.04.2023 3 z 5

Pomsta Pomsta Martina Cole

Moje druhá kniha od této autorky. Četla jsem ji hned po Psancích. Na začátku jsem si říkala, že to nebyla dobrá volba, hned po sobě číst knížky o mafii. A po zmatku v jménech mafiánů z knihy Psanci, jsem knize nedávala moc velkou naději. ALE. Četla se mi o moc lépe než předcházející. Správné nalákání v úvodu a pak už jen události, jak je přinesl čas. A jedna velká pravda, že peníze nejsou všechno.

18.04.2023 4 z 5

Psanci Psanci Martina Cole

Moje první kniha této autorky. Zajímavý životní příběh, který dobře popisuje život nejen podsvětí. A právě popis podsvětí, přesněji příval nových jmen a postav ubírá hvězdičku z mého hodnocení.

14.04.2023 3 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Moje druhá kniha tohoto autora. Nadchla mě mnohem více než první díl o Mikovi. Kdybych mohla, dám za hodnocení těch hvězdiček 6. Styl psaní, dialogy - za mě perfektní. Místy jsem až zapomínala sledovat vyšetřování a zajímala se o dialogy a komentáře.
Bohužel na další díly musím čekat, protože v naší knihovně další díly zatím nemají.

09.04.2023 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Knihu mi doporučila a zapůjčila kolegyně v práci. Byla z ní nadšená. Nejdřív jsem měla obavy - příběh z 2. světové války. Nedělala jsem si iluze o pohodovém čtení. Ale! Knihu jsem zařadila k těm, od kterých i odchod na WC zdržuje čtení, natož dělat něco jiného.
Překvapilo mě, že lze o tomto těžkém období napsat takový příběh.

04.04.2023 5 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

Po Dívce z Brooklynu jsem sáhla po této knize a musím přiznat, že se mi líbila víc. Autorovi se skvěle podařilo napínat čtenáře postupným odhalováním pravdy. Nechybí překvapivé okolnosti. Prostě radost číst. Už teď se těším, až v knihovně najdu další příběh.

02.04.2023 5 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

První kniha od tohoto autora a prošla. Pravda, místy se mi děj zdál překombinovaný, ale celkově se četla dobře. Určitě sáhnu po další knize tohoto autora.

26.03.2023 3 z 5

Jizvy na duši Jizvy na duši Sameen Ali

Kniha mi byla doporučena. Půjčila jsem si ji po sérii detektivek na odlehčení, změnu žánru. No byla to opravdu změna - seznámení s nelehkým životem dětí a žen v jiné náboženské komunitě v dnešním světě. Někdy člověka napadá - važme si toho, co máme.

17.03.2023 4 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Bylo? Nebylo? No, něco určitě bylo. A pak jsou věci mezi nebem a zemí, co a jak koho ovlivnilo...
Prostě další kniha, od které se těžko odchází. Prolínání tří dějových linií bylo velmi dobře zvoleno a napsáno. Konec každé kapitoly dané linie totiž nutí číst dál. A pokud bude další pokračování, už teď jsem na něj zvědavá.

14.03.2023 5 z 5

Oheň na pláži Oheň na pláži Chris Ould

Po čase jsem se dostala k třetímu dílu této trilogie. Všechny díly se mi četly dobře , napínavé i bez popisů brutalit, prolínání práce dvou detektivů. Ale.
Místy příliš popisů prostředí a pro mě kalamita se jmény. Tuto sérii je opravdu nejlepší číst jednu knihu za druhou a bez přestávek. Pak se nemůže stát, že prvních 100 stran vzpomínám kdo je kdo. Ale to je bohužel tak, když v knihovně nejsou hned všechny díly k dispozici.

09.03.2023 4 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Moje druhá kniha od této autorky a zase dobrý. Za mně lepší než Manželova žena. Hnána touhou, tak jak to ten den teda bylo, jsem hltala jednu stránku za druhou. Pozvolné dávkování pravdy bylo skvělé. Můžu jen doporučit najít si max. dva dny s minimem povinností, protože se od děje těžko odchází.

06.03.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

V knihovně mi odložili "něco od Klevisové". Těšila jsem se na Bergmana a on tam nebyl. Nicméně zajímavý příběh, který se krásně četl.

06.03.2023 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Po sérii detektivek mi v knihovně doporučili tuto knihu. Je to moje první kniha od této autorky. Bohužel mi nějak nesedla. Četla se svižně, téma zajímavé,ale asi jsem nebyla v tom správném rozpoložení pro tuto knihu.
Ale jako u každé první knížky, nelámu nad autorkou hůl a zkusím od něco jiného .

03.03.2023 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak se mi konečně dostal do rukou první díl "Martinovy" série. Přestože tloušťka knihy by některé čtenáře mohla odradit, mě neodradila. A vyplatilo se. Při čtení některých míst jsem si říkala - no tam musí být krásně. Ale v určitých místech (pohyb na opuštěných místech,...) bych zase být nechtěla. Skvěle popsáno. Člověk pak při čtení v noci poslouchá každý podezřelý zvuk v bytě.
Hodnocení prvního dílu série bych shrnula jednoduše:
"Vlak s prvním vagónem" se rozjel a já se už teď těším na další "vagón".

01.03.2023 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

No to byla jízda! V určitých momentech jsem si říkala, jak takové způsoby vražd, může někdo vymyslet. Až po přečtení informací o autorce, mi to bylo jasné.
Na mně byly detailní popisy dost drastické. Ale neodradilo mě to, nemohla jsem " z tohoto rozjetého vlaku vysoupit". Asi teď zvolím něco na odreagování, ale určitě se pustím do další adrenalinové knížky této autorky.

21.02.2023 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Knihu jsem četla na doporučení kolegy z práce a musím potvrdit jeho názor. Opravdu se hezky četla. Určitě sáhnu po dalších dílech série. Po čtení severských a jiných detektivek, plných drsných popisů způsobů vražd - opravdu nenáročné čtení.

19.02.2023 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Moje druhá kniha od tohoto autora. A četla se mi lépe než první (Na okraji propasti). U jednoho komentáře jsem si postěžovala na množství hrdinů. Vzhledem k tomu, že jsem zpočátku nečetla tuto knihu každý den, měla jsem v postavách zmatek. Ke komu kdo patří, k jakému případu. Ale časem si to sedlo (každodenní čtení). Byla místa, od kterých opravdu nešlo odejít a krásně si pohrávala s nervovou soustavou.
Škoda, že se mi dostal do rukou až tento 4. díl série. Ale protože to bylo napínavé čtení, budu určitě v četbě této série pokračovat a začnu od prvního dílu (až bude v knihovně dostupný).

17.02.2023 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Za mě další čtivý příběh příběh této autorky. Měla jsem strach, že se budu v množství postav ztrácet, ale tentokrát to bylo v pohodě. Co kapitola, to jiný pohled na věc.
Recenze čtu až po přečtení knížky a jakémsi "vlastním strávení" obsahu. Tentokrát mě ale překvapilo časté nízké ohodnocení knížky. Za mě ale plný počet hvězdiček.

12.02.2023 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Moje první kniha tohoto autora. Lákalo mě prostředí moderních technologií, ale.... S napětím jsem čekala, co se bude dít. Dělo se, ale nějak mě to nenadchlo. O konci už ani nemluvím. Přesto dám autorovi šanci a ještě si nějakou jeho knihu přečtu.

02.02.2023 3 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

První kniha od této autorky a jsem nadšená. Nečekala jsem, že ji přečtu na jeden zátah. Večer jsem začala, opravdu se nedalo přestat a v 23:00 hod. bylo dočteno. Určitě sáhnu po další knize této autorky.
A musím přiznat, že za mě jsou ty australský "holky" šikulky.
Mám na mysli tuto autorku a Liane Moriarty.

21.01.2023 5 z 5