Dívka a noc

Láska je všechno, nebo nic. Zima 1992, Azurové pobřeží. Prestižní univerzitní kampus je zasažen sněhovou bouří. Devatenáctiletá Vinca Rockwellová uteče se svým profesorem, s nímž prožívá tajnou aféru. Už ji nikdy nikdo neuvidí. Jaro 2017, Azurové pobřeží, třídní sraz. Nejlepší přátelé zmizelé dívky, Manon, Thomas a Maxime, spolu od ukončení školy nemluvili. Co se doopravdy stalo té zimní noci před pětadvaceti lety?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421421/big_divka-a-noc-ebE-421421.jpg 471

Vydáno: , Motto

La Jeune Fille et la nuit, 2018

Kniha Dívka a noc

Pistácie

Autora znám roky a už díky první přečtené knize jsem se do něj a jeho příběhů zamilovala. Jsou prostě jiné, má fakt zajímavé zápletky a nečekaná i šokující rozuzlení, což přesně od knih očekávám. Baví mě to. Některé knihy mi bohužel přišly poslední dobou slabší. Ale tahle ho opět katapultovala mezi moje oblíbené autory a připomněla mi to, proč jsem se do jeho příběhů tenkrát zamilovala. Jsem ráda, že jsem tuhle knihu nakonec neodložila, i když jsem to měla v plánu vzdát a vrátit ji do knihovny. Ale nakonec jsem ji přečetla během pár dní a byl to opět čtenářský zážitek, v který jsem doufala. Někomu to může připadat až moc nerealistické a hrozně přitažené za vlasy. Ale to se mi tom možná líbí. Autor to někdy žene až do krajnosti, a umí to přitom skvěle podat. Samozřejmě to nečtu v originále, což by možná ještě přidalo na tom čtenářském zážitku. Ale to bych nedala. I tak se mi české překlady líbí.

Pavlína197
12.07.2021

I když tento příběh není tak strhující jako ostatní od tohoto autora, líbil se mi zatím nejvíc. Bavilo mě, jak se pomalu rozmotává, uzlík za uzlíkem, a když to vypadá, že už je to všechno, přijde další překvapení... Zdá se, že anotace hodně napovídá, naštěstí nebo naneštěstí je to přece jen trochu jinak.

zdenaR
29.05.2021

Velmi čtivá kniha, jak je u autora zvykem.
Příběh byl zajímavý, jen závěr byl na můj vkus trochu přepálený.
Někdy méně znamená více.

Danago
24.03.2021

Mám autor a ráda, vím že má svůj specifický způsob psaní a rozhodně není pro každého. Přesto tentokrát mě knížka nenadchla. Opět je zde hlavní hrdina spisovatel , opět tu máme kostlivce ve skříni , ale tentokrát mně to připadalo překombinované. Všichni v knize měli špatné svědomí, pro jejich impulsivní skutky . Konec knížky je taky zvláštní , jak má autor ve zvyku, ale tentokrát si mě nezískal.

mikika
19.02.2021

mám slabost pro Azurové pobřeží, takže tohle byla nutnost. báječně intelektuálské tlachy, pomalé tempo vyprávění a velmi dobře a logicky vystavěné vyústění dělá z téhle knížky francouzský bonbonek...

knihomolkaL
08.01.2021

Teda, páni! Tak tohle byla fakt bomba. Čtení jsem pořád odkládala, říkala jsem si, žádný milostný příběh - dle anotací - to se mi líbit nebude, ale nemohla jsem se splést více. Jsem fakt nadšená, Musso si mě získává čím dál víc - opět perfektní zápletka, nesmírně napínavé čtení, nemohla jsem se odtrhnout, jak jsem do děje byla vtažená. Autor je vážně báječný vypravěč, bravo!

a.k
30.12.2020

Příběh z francouzské Riviéry, kde se po uplynutí čtvrt století setkají tři absolventi tamní prestižní univerzity. Setkání to není radostné. Ve hře je odhalení dávného tajemství spáchané vraždy.
Autorovy knihy jsem dlouho obcházela asi kvůli fontu, které nakladatelství používá na obálkách jeho románů a mně se žalostně nelíbí. Byla to ale chyba. Příběh mě moc bavil, držel si mou pozornost a chuť přijít na to, co se před mnoha lety skutečně stalo. A především autorovy popisy prostředí byly brilantní. Určitě půjdu i do dalších jeho titulů.

ArwenAragorn
19.10.2020

...Nebyla to nejhezčí studentka v Saint-Ex, ale vyzařovala z ní magnetická přitažlivost a cosi tajemného, čemu jste podlehli, a nakonec přišli o rozum. Bylo to něco neuchopitelného, něco, co vám zasadilo do hlavy klamnou myšlenku, že když se vám podaří získat Vincu, ovládnete celý svět.

...A vášeň nemá s láskou nic společného. Vášeň je neprozkoumané území, ostřelovaná válečná zóna, někde mezi bolestí, šílenstvím a smrtí.

Je to nápaditý a výborně podaný příběh. Vnímala jsem atmosféru toho roku 1992 a jako černobílý film se mi promítala před očima. Jak se postupně ukáže, není zmizení Vincy jedinou záhadou, ale v pátrání po tom, co se v roce 1992 skutečně stalo, se odkrývají staré i čerstvější tajemství, která mě jako čtenáře zasáhla.
Jedná se o návykově čtivý thriller se vzrůstajícím napětím a já ho mohu doporučit.
A báseň Smrt a dívka je skvělá.