Dívka a noc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Láska je všechno, nebo nic. Zima 1992, Azurové pobřeží. Prestižní univerzitní kampus je zasažen sněhovou bouří. Devatenáctiletá Vinca Rockwellová uteče se svým profesorem, s nímž prožívá tajnou aféru. Už ji nikdy nikdo neuvidí. Jaro 2017, Azurové pobřeží, třídní sraz. Nejlepší přátelé zmizelé dívky, Manon, Thomas a Maxime, spolu od ukončení školy nemluvili. Jako studenti spáchali vraždu a tělo pohřbili v areálu školy. Co se doopravdy stalo té zimní noci před pětadvaceti lety?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421421/divka-a-noc-ebE-421421.jpg 456
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Dívka a noc

Přidat komentář
mikika
19. února

mám slabost pro Azurové pobřeží, takže tohle byla nutnost. báječně intelektuálské tlachy, pomalé tempo vyprávění a velmi dobře a logicky vystavěné vyústění dělá z téhle knížky francouzský bonbonek...

knihomolkaL
08. ledna

Teda, páni! Tak tohle byla fakt bomba. Čtení jsem pořád odkládala, říkala jsem si, žádný milostný příběh - dle anotací - to se mi líbit nebude, ale nemohla jsem se splést více. Jsem fakt nadšená, Musso si mě získává čím dál víc - opět perfektní zápletka, nesmírně napínavé čtení, nemohla jsem se odtrhnout, jak jsem do děje byla vtažená. Autor je vážně báječný vypravěč, bravo!


a.k
30.12.2020

Příběh z francouzské Riviéry, kde se po uplynutí čtvrt století setkají tři absolventi tamní prestižní univerzity. Setkání to není radostné. Ve hře je odhalení dávného tajemství spáchané vraždy.
Autorovy knihy jsem dlouho obcházela asi kvůli fontu, které nakladatelství používá na obálkách jeho románů a mně se žalostně nelíbí. Byla to ale chyba. Příběh mě moc bavil, držel si mou pozornost a chuť přijít na to, co se před mnoha lety skutečně stalo. A především autorovy popisy prostředí byly brilantní. Určitě půjdu i do dalších jeho titulů.

ArwenAragorn
19.10.2020

...Nebyla to nejhezčí studentka v Saint-Ex, ale vyzařovala z ní magnetická přitažlivost a cosi tajemného, čemu jste podlehli, a nakonec přišli o rozum. Bylo to něco neuchopitelného, něco, co vám zasadilo do hlavy klamnou myšlenku, že když se vám podaří získat Vincu, ovládnete celý svět.

...A vášeň nemá s láskou nic společného. Vášeň je neprozkoumané území, ostřelovaná válečná zóna, někde mezi bolestí, šílenstvím a smrtí.

Je to nápaditý a výborně podaný příběh. Vnímala jsem atmosféru toho roku 1992 a jako černobílý film se mi promítala před očima. Jak se postupně ukáže, není zmizení Vincy jedinou záhadou, ale v pátrání po tom, co se v roce 1992 skutečně stalo, se odkrývají staré i čerstvější tajemství, která mě jako čtenáře zasáhla.
Jedná se o návykově čtivý thriller se vzrůstajícím napětím a já ho mohu doporučit.
A báseň Smrt a dívka je skvělá.

soukroma
22.09.2020

To bylo hrozné: jen pro místo děje, které mi připomnělo moji úžasnou životní etapu v Sophia Antipolis (Biot, Valbonne, Juan-les-Pins, Antibes, Villeneuve-Loubet, Cagnes-sur-Mer; ale ani tak lokality vylíčené autorem nejsou takové, abych přidala hvězdičku), jsem to nakonec prolétla do konce. Afektované, s příliš mnoha poskoky v minulosti, nevýznamnými odbočkami a zbytečnými výplněmi (citáty v úvodu kapitol byly nakonec to nejlepší, méně mne uchvátily odkazy na dobové filmy, knihy, hudbu mládeže 90. let...), divné postavy, vztahy a zápletky. Odtržený začátek s bezvýznamnou postavou a podivný konec ohledně "hlavní hrdinky" zkázu dokonaly.
Dělá to na mne dojem, že se autor tak pohroužil do vzpomínek na svá mladá léta tamtéž tak, že na čtenáře - a zejména na dobrý příběh - prakticky zapomněl. A pokud to tak je, tak s ohledem na podivné rodinné vztahy na tom nebyl/není nejlépe, což ostatně dokládá ten nejděsivější citát - od Hervé Bazina o rodinném krbu (který nehodlám ocitovat).
Musso mne uchvátil prvními knihami, které u nás vyšly a které MOTTO odmítá kdekoli uvádět jako tvorbu autorovu, stejně jako je asi nemíní vydat znovu - snad pro ten velký zájem... Ty poslední kousky jsou pro mne skoro nestravitelné (růžová knihovna?), opravdu jen díky zvoleným místům děje je někdy přelouskám (Byt v Paříži).

Mandlevest
25.06.2020

Začnu trošku osobněji. Dcera jezdí v létě na mezinárodní jazykový camp, na který se jezdí zdokonalovat ve španělštině studenti z celé zeměkoule. Všichni se druží a baví bez rozdílu ras a náboženství až na jednu skupinku...a to francouzských studentů, kteří jsou sami pro sebe, vystačí si a na ten kolektivní mumraj koukají trošku s despektem. A přesně podobně na mě působí současná francouzská literatura. Jede si tu "svoji notu", nezávislou na knižních trendech, je jiná, tajuplná, svá , ale kdo jí přijde na chuť, je lapen beze zbytku. Tento noir román (nenapadá mě vhodnější výraz, moje představy při čtení se odvíjely jako černobílý film, s muži v dlouhých baloňácích, drsným úsměvem a cigaretou v koutku úst :-)) jsem přečetla jedním dechem. Má atmosféru, napětí, autentičnost a udrží si Vaši pozornost od první do poslední stránky . Není to asi čtení pro každého, já ale určitě vyhledám i další knihy tohoto talentovaného autora a vedle Bussiho pro mě zazářila další současná francouzská hvězda.

intelektuálka
10.06.2020

Další z polosnových a mysteriozních případů autora - a tentokrát z krásného Azurového pobřeží ....

A děj se nese ve stylu " cherchez la femme " ....

A nejenom dívka, co zmizí v noci - těch žen je tu více a mužům pěkně motají hlavy ....

Stendhal :
" Ve chvíli, kdy se začnete o nějakou ženu zajímat, už ji nevidíte takovou, jaká ve skutečnosti je, ale takovou, jaká by vám vyhovovala .... "

Děj propletený jako klubko nití - opět spousta odkazů na literáty a hudbu - a závěr pro mne nečekaný ....Mě Musso opravdu vždy zaujme ....

A trochu napoví slova Garcii Marqueze :

" Každý má tři životy : jeden veřejný, druhý soukromý a třetí tajný ...."

Ano - také vyhlížím další titul - a doporučím.

LilianaFalcon
03.06.2020

Tentokrát jsem se musela nutit do čtení a nebavilo mě to.

1