Dívka a noc

Dívka a noc https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421421/bmid_divka-a-noc-ebE-421421.jpg 4 99 30

Láska je všechno, nebo nic. Zima 1992, Azurové pobřeží. Prestižní univerzitní kampus je zasažen sněhovou bouří. Devatenáctiletá Vinca Rockwellová uteče se svým profesorem, s nímž prožívá tajnou aféru. Už ji nikdy nikdo neuvidí. Jaro 2017, Azurové pobřeží, třídní sraz. Nejlepší přátelé zmizelé dívky, Manon, Thomas a Maxime, spolu od ukončení školy nemluvili. Co se doopravdy stalo té zimní noci před pětadvaceti lety?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

La Jeune Fille et la nuit , 2018

rm
09.03.2020 5 z 5

No, mě se to líbilo, jsem spokojený :-)

perpe2a
03.03.2020 3 z 5

Za mě prozatím nejslabší kniha od autora. Průměr.

tess.de.veles
02.03.2020 5 z 5

Líbila se mi, a za slabší ji rozhodně nepovažuji :-)

Danilla
22.02.2020 4 z 5

Mně se kniha líbila. Děj byl svižný, lehká dávka napětí tam byla taky - ne tedy taková, že bych se bála, že na mně za rohem bafne vrah ale kniha měla něco, co mě nutilo číst dál.
Vinca a Alexis - o co přesně v tomto milostném románku jde, mi bylo jasný v první polovině knihy, zato Thomas a jeho rodina mě překvapili.

PetraBery
18.02.2020 4 z 5

Od autora mám přečteny všechny u nás vydané knihy a tato se mi zdá asi nejslabší. Hlavní hrdina spisovatel Thomas se vrací po více jak 20ti letech na univerzitu, kde se v minulosti stala aféra s famme fatale Vincou, která ovlivnila životy téměř všech, kteří se v té době na univerzitě vyskytovali. Odhalování minulosti, možné dopady na budoucnost a hlavně potvrzení toho, že nic není takové, jak se na první pohled zdá.

broskev28
25.01.2020 4 z 5

Po Bytu v Paříži jsem objevila další Mussovu knihu a více než 300 stran textu jsem přelouskala poměrně rychle a se zájmem.
Líbí se mi popis prostředí i charakterů; vypravěč, který je sám současně literárním autorem, citáty v úvodu kapitol a obecně odkazy na literární díla a autory. Občas se vloudily drobné chybičky, které neodhalila korektura, ale celkově se mi knížka četla velmi dobře. Souhrn kapitol nazvaných Epilog(y) byl nečekaný, ale o to zajímavější!
"Kam moje paměť sahá, vždycky jsem se cítil osamělý, neurčitě vzdálený světu, jeho hluku a průměrnosti, které člověka infikovaly jako nakažlivá choroba. Chvíli jsem si namlouval, že mě z pocitu apatie a opuštěnosti mohou vyléčit knihy, ale to bych po knihách žádal příliš. Ty vám mohou vyprávět příběhy, umožní vám částečně se s někým ztotožnit, ale nikdy vás nesevřou v náručí, neutěší vás, když máte strach."
"Už si nevzpomínám, kdo tvrdil, že osud lidem nadělí jen to, co jsou schopni unést, ale není to pravda. Nejčastěji se osud zachová jako zvrácený a záludný podrazák, který s rozkoší pošlape životy těch nejslabších, zatímco tolik mizerů vede dlouhý a šťastný život."

Jitka822
05.01.2020 3 z 5

První kniha od autora. Psané kostrbatě a strhující děj je "nacpaný" v malé části knihy a téměř až na konci. Rozuzlení se mi zdá překombinované...jak kouzelník co tahá barevné králíky z klobouku.

plamínek21
05.01.2020 2 z 5

Autor má specifický styl psaní, ale mne to nebaví. Hrdinové jsou povrchní, o kolik méně mají morálky o to více podléhají náhlým impulsům. Není nouze o rádoby šokující dějové zvraty, které ale vyznívají spíše zbrkle. Celkově příběh působí mělce a kostrbatě.

sioux
28.12.2019 1 z 5

Nedočteno. Nebavilo. Tak zvláštně psané. Politicky korektní. Bez jiskry. Prostě jsem tohoto autora zkusil a už nebudu. Howgh!

Dela111
24.11.2019 4 z 5

Pan Musso je mistr tajuplných příběhů, starých záhad a nepředvídatelných konců. Jeho knihy bývají nápadité a okamžitě zaujmou. Bohužel to posledně jmenované se tentokrát moc nepodařilo. Mě kniha začala bavit až téměř v polovině, teprve tam byl děj zajímavý a živější.
Celkově je zápletka zdařilá a jako vždy mě autor dostal, rozuzlení bylo povedené a o překvapení na konci nebyla nouze. Zároveň ale musím říct, že tato kniha je oproti předchozím slabší. Líbí se mi, že opět nechyběly citáty na začátku kapitol.
Při hodnocení přivřu obě oči a dám 4 hvězdičky, v procentech bych dala 70 a i to s mírným nadržováním ;-).