Psanci

Psanci https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1722/bmid_psanci-oVp-1722.jpg 4 98 20

Cathy a Eamonn vyrůstali v nejchudší londýnské čtvrti, takže se už od dětství pohybovali v polosvětě prostitutek, pasáků, vyděračů a zlodějů. Předčasně dospělá Cathy chce vést úplně jiný život než její matka – prostitutka. Po nesčetných peripetiích se ocitne v Soho, kde se jí ujme laskavý transvestita Desrae. Naučí ji, jak se oblékat, líčit… a vůbec přežít ve zločineckém podsvětí Londýna. Cathyina první láska Eamonn mezitím dospívá v krutého sobce. Když v záchvatu prchlivosti zabije svou přítelkyni, je nucen uprchnout do Ameriky. Mezi mafiány si velmi rychle získá pověst jednoho z nejobávanějších zločinců, který se nezastaví před ničím.Zdálo by se, že z Cathy a Eamonna vyrostly naprosto odlišné osobnosti, ale když je po letech osud svede zase dohromady, oba dva zjistí, že je mezi nimi stále silné pouto...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Runaway , 1997

Grety
25.07.2023 4 z 5

Příběh ne úplně opětované lásky, který se dobře čte. Cathy a její přátelé jsou člověku milí, i když jsou výstřední a někdy zabíjí.

Kopretinka784
14.04.2023 3 z 5

Moje první kniha této autorky. Zajímavý životní příběh, který dobře popisuje život nejen podsvětí. A právě popis podsvětí, přesněji příval nových jmen a postav ubírá hvězdičku z mého hodnocení.

nikola3345
16.05.2020 5 z 5

Je to o lásce, která vás dovede až do hrobu a pak ještě dál. Ona miluje on ji až tak ne. Ona se horko těžko postaví na vlastní nohy, ale pak si je nechá dobrovolně opět podrazit. On jde cestou nejmenšího odporu. Chce peníze a nechce se moc nadřít...... A pak je tam plno jiných co přihlížející a trpí se sebezapřením.
Kniha se velmi dobře čte. Postavy jsou tak nějak sexy přitažlivé.

danielavachova
30.09.2019 5 z 5

Kniha z drsného londýnského podsvětí,občas dost drastická,autorka mistrně popisuje prostředí a osoby příběhu,má první kniha od této autorky,rozhodně jdu do další.

lex.xie
14.04.2019

Martina Cole asi až tak nebude moje kafe, sice píše dobře, ale po Psancích, kdy se ta knížka dala zkrátit aspon tak o 100stran, tu druhou knížku na podobné brdo (kriminální prostředí, gangy, mafie) už jaksi nemůžu dočíst a to mi tady leží sakra dlouho. Nuda.

georginaa
22.07.2018 5 z 5

Příběh pěkně ukazuje v čem člověk vyrůstá a jak se s tím popere v dalších letech života. Láska dětí, kteří se navzájem podporují a žijí v podivných rodinách mají pouto, které se nedá jen tak zrušit. Ať vás život zavede kamkoliv, stejně vás minulost dostihne. A to se stalo Cathy a Eamonna, který přes svou zvrácenou lásku se nebojí použít pro svůj prospěch Cathy, která pak na jeho hamižnost doplatila.

Matita310
22.09.2017 5 z 5

Další skvělá kniha od této spisovatelky. Doporučuji.

moudivlacek
31.07.2017 5 z 5

Tak to pro mne bylo opravdu něco. Příběh Cathy ve mně zanechal velmi silný zážitek, na konci jsem slzela a srdce jsem měla stažené smutkem i radostí.
Skvělá kniha popisující poměry té doby a zároveň vykreslení podsvětí v Londýně i New Yorku.
Hned od začátku si rozdělíte hrdiny na kladné i záporné, alespoň já, a ani jsem nemusela měnit názor. Skvělé vylíčení charakteristik těchto postav. Při čtení jsem občas měla pocit, že jsem přímo uprostřed toho dění.
Autorka je rozhodně mistr svého oboru.
Knihu mohu doporučit - ale jen pro silné nervy i žaludky.

Laf
22.07.2017 3 z 5

Na začátku mě kniha bavila, ale postupně mi ten děj přišel nafukovaný a už se mi to nečetlo tak dobře. A jinak docela drsná kniha jen pro silné žaludky.

aja0661
29.06.2017 5 z 5

Moje nej knizka ze vsech xxx knizek, co mam! Poprve se mi dostala do ruky v roce 1998 a od te doby jsem ji precetla uz snad 10x a stale me uchvacuje. Vyborny pribeh, vyborne napsane! Za me vic jak 5*

Irsaf
28.11.2016 4 z 5

Nečetlo se to vůbec špatně.

orinka3
01.10.2016 4 z 5

Kam se hrabe Kmotr. Knížka je vlastně úžasný krvák, ale na straně druhé jsou tu krásné hlavní postavy. Prostředí mimořádné, nechápu, jak o něm může až tak zasvěceně autorka psát? Kde ty poznatky nabrala?? No, zpět k ději. Prožíváme strastiplný život s malou Cathy a jejím milovaným syčákem Eamonnem, kniha se plní dalšími důležitými osobami, které jsou zachyceny neméně zdařile a kvalifikovaně. Podsvětí, specifická čest zločinců, nelítostné tresty. Do toho zničující sebespalující láska krásné Cathy, které Eamonn nepřestává ničit život. Svou kariéru padoucha začíná velmi brzy a křivákem zůstane až do smrti. Okouzlujícím křivákem, bohužel. Vazy láme stejně snadno jako srdce. Od autorky Cole je to má první kniha, zanechala na mě dobrý dojem, poohlédnu se po další. Ale až si trošku odpočinu. To kafe bylo skutečně silné.

DickBach
20.04.2016 2 z 5

Nevím, nevím... Dřív se mi Cole líbila, mělo to spád, děj, rafinovanost. Teď mi přijde být moc předvídatelná, a jaksi... sladká a neskutečná. Báječná, skvělá, jedinečná hrdinka, kterou kdekdo miluje a ona jen toho jediného, který ovšem de facto nechce jí...

Kubíííína
08.03.2015 5 z 5

Zatím nejdrsnější kniha Martiny Cole, co jsem měl v ruce.

Sidonie.j
23.12.2013

Ani touhle knížkou Cole nezklamala, až se divím, že takový masakry dokáže napsat žena. Jen občas tam bylo až moc postav, že se v nich člověk za chvilku neorientuje. Jinak výborný čtení

Michnicka
24.08.2013 5 z 5

Konec mě naštval, ale jinak dobrý. Myslím si, že na Hanebnou krásku od této autorky nic nemá.

Jančislava
15.04.2013 2 z 5

Na mě tato kniha dojem neudělala, má lepší

terkycca
04.03.2013 3 z 5

povedená kniha :-)
hlavní hrdinka je opět chytrá a krásná, s velmi těžkou minulostí...
za to s velmi zvláštní budoucností - Kate jako malou holku ve špinavým prostředí Londýna najde a zachrání "transka" a ujme se ji...vychová z ní dokonalou a krásnou ženu...
občas se vyskytovaly tak trochu nudný pasáže - hlavně z prostředí v gangu v Americe (do příběhu bylo zapleteno zbytečně moc postav, nepřipadaly mi důležití a trochu se mi pletly) :-)

ps. Eamon je pěknej "hajzl" :-)

Bibinky
12.08.2012

Opět další výborná, a napínavá kniha od této autorky. Je to druhá kniha, kterou jsem od Martine Cole přečetla rychlostí blesku...

WEIL
19.08.2011

Londýn má i čtvrti, kde nelétají po ulicích bankovky jako v jiných čáástech města. Ony tedy lítají do kasy v prodejnách a v restauracích a kde se dá. Ale nechávají je tam lidi, co za ně něco chtějí...Kde je vydělali? Často - čert ví.

Svět prostitutek, pasáků, vyděračů a zlodějů, to je svět, kde se taky vydělávají peníze a taky vykořisťují lidi.

Cythy je bezva a Eamonn je sobec.
A přece si mají co říct a vyhledávají se.

Martina Cole
anglická, 1958