Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Na knize mě upoutala obálka - plno knih a kocour. A podvědomně jsem cítila, že to bude pěkné čtení. A taky bylo. Sice se některé věci daly tušit, ale vůbec mně to nevadilo. Autorka se u mě dobře zapsala. Těším se na její další tvorbu.

08.12.2023 5 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Příběhy o válce nemohou být veselé, pro někoho nejsou vůbec čtivé. Ovšem příběhy z 2. světové války od Kate Quinnn, to je něco jiného.
Četla jsem Alicinu síť, Kód růže i Lovkyni a tak jsem si nemohla nechat ujít ani Diamantové oko. A autorka opět nezklamala. Čtivý příběh prokládaný oficiálními i neoficiálními verzemi poznámek.
Kdo nečte doslovy, udělá v tomto případě chybu.
Tento doslov přidává příběhu ještě vyšší hodnotu.

25.11.2023 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Moje první setkání s touto autorkou. Osobní (Listování ) jsem zmeškala, tak jsem si řekla, že si od ní aspoň něco přečtu. Právě díky Listování - Losos v kaluži byly její knihy půjčené, ale náhoda tomu chtěla a Majonéza... byla první k dispozici.
Po přečtení upoutávky jsem od knihy moc neočekávala. Ale velice mě překvapila. Nejen příběhem Emy, ale postupně životními příběhy všech jejích nejbližších. Takže si hned zamlouvám v knihovně další knihu a určitě mrknu na autorčiny podcasty.

24.11.2023 5 z 5

A jestli neumřel… a jiné povídky A jestli neumřel… a jiné povídky Miloň Čepelka

Vybírala jsem podle autora. Asi jsem si před četbou měla přečíst o čem povídky jsou. Nelehké téma, ale hezky zpracované. Nicméně jako jednohubky před usnutím bych nedoporučovala.

22.11.2023 2 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další velmi povedený případ. Krásná domácí detektivka. A navíc z krásného prostředí Beskyd. Holt Klevisová umí. Nejen, že to bylo pohodové čtení, navíc mě ještě nalákalo udělat si do Beskyd výlet.

21.11.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tak na mě v knihovně došla řada a dostala se mi do rukou tato kniha. Nečetla jsem nic o knize, ani komentáře a začala číst. Těšila jsem se na Bergmana a on nikde. Divila jsem se, že autorka změnila prostředí. Ale proč ne. Začetla jsem se a Bergmana se dočkala. A autorka opět nezklamala. Pohodové čtení, napětí - kdo vraždil teď, kdo v minulosti, proč .... . Nápovědy byly postupně odhalovány, tipy jsem měla, ale nakonec dopadlo všechno úplně jinak. Už se těším na další knihu.

19.11.2023 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Tak tentokrát nevím. Martin a jeho parta - staří známí. Jestli byla špatná konstelace hvězd nebo geomagnetické pole narušené, prostě jsem z příběhu nebyla zas tak odvázaná. Mám pocit, že u jiných jeho příběhů jsem napětí prožívala víc. Taky se mi zdálo, že chvíli jsem dlouho na jednom místě a najednou skok a jsem zase jinde. Objasnění jedné vraždy mi asi nějak uniklo (asi jsem moc spěchala). A tak přiznávám, že jsem chvílemi zvažovala jen 3 *. Ale je to Minier a posledními řádky a znovuobjevením padoucha nalákal na další pokračování. Takže za 4*.

17.11.2023 4 z 5

Bezdětný otec a syn Bezdětný otec a syn Miloň Čepelka

Mám ráda Cimrmany. Některé Svěrákovy knihy jsem četla, ale od jiného cimrmana jsem nečetla nic. Tak jsem se rozhodla to napravit.
Pan Čepelka je skvělá mamka v Aktu, ale tato jeho kniha mě příliš nenadchla.
Ale nevzdám to a zkusím některou z jeho dalších knih. Doufám, že dopadne lépe.

15.11.2023 2 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Co napsat - takové pohodové čtení, 3 v jednom - tři příběhy tří kamarádek v jednom týdnu. Žádné neuvěřitelné situace, zajímavé "hlášky". Překvapivou postavičkou pro mě byla ranařka Beátka se svými nápady. Přesto přiznávám, že nedávno dočtená kniha 15 roků lásky se mi líbila víc.
Ale 4 hvězdičky jsou jasné a já se těším na nějakou další "hartlovinu".

12.11.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Přestože jsem spíš "detektivkový" typ, kniha mě lákala už kvůli rozdílným názorům známých, kteří ji četli. Tak jsem si knihu zamluvila v knihovně a teď dostalo i na mě. Tloušťka ani drobné písmo mě neodradilo. Spíš naopak.
Po přečtení se přidávám na stranu těch, kterým se líbila. Moc hezky se mi četla. Žádné přeskakování ze současnosti do minulosti a zpět nebo několik různých vypravěčů a jiné proplétání děje. Prostě příběh - jak šel čas. A mírné napětí, jak si Aleš s určitou situací poradí, zde taky bylo. Chvílemi jsem se bála i o jeho zdravotní stav.
No a zakončení příběhu - za mě originální.

09.11.2023 5 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Tentokrát mi knihu přidala k mým vybraným paní knihovnice s tím, že byla zrovna vrácena a já ji ještě nečetla.
Tak Maye nelze odmítnout. Když jsem ale si doma přečetla o čem kniha je, trochu jsem zaváhala. Nicméně zvědavost, jak se s příběhem autor vypořádal, převážil a pustila jsem se do čtení.
Přiznám, že jsem o Rudých Khmerech, Pol Potovi slyšela, ale nic bližšího se mi nevybavilo. Tak pomohl strejda Google.
Nebyla to typická detektivka, ale stejně jsem fiktivní příběh odehrávající se v nedávné skutečné politické situaci v Thajsku a Kambodži hltala.
Už jsem přečetla 15 knih od Maye a myslím si, že ať si vybere jakékoli téma, vždy ho skvěle zpracuje.

05.11.2023 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Moje první kniha této autorky. Musím přiznat, že jsem ji začala číst až na třetí pokus. Moc se mi do válečného tématu nechtělo, objevila se zajímavější kniha a tak jsem ji odsunovala. Nakonec mi to nedalo a pustila jsem se do ní. Nelituji. Po přečtení jsem si byla jistá, že další knihu si nenechám ujít a začnu číst hned, jakmile si ji přinesu z knihovny.

05.11.2023 4 z 5

Empusion Empusion Olga Tokarczuk

Moje první kniha této autorky . Musím říct, že se mi potvrdilo, že ne vždy oceněná kniha nebo autor je " mým šálkem čaje". Možná jiná autorčina kniha se mi líbit bude, uvidíme. Časem.

01.11.2023 2 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Už od počátečního vysvětlení skvělé, pohodové čtení. Nejdřív jsem přečetla pár příběhů, ale pak jsem se rozhodla si příběhy dávkovat. Hrozilo totiž, že knihu zhltnu na jedno počtení. Tak jsem si ji vychutnávala a doporučovala známým.

27.10.2023 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Lov není první kniha, kterou jsem od Miniera četla. Příběhy s Martinem Servazem se mi líbí. Dost čtenářů tento příběh označují za slabý, já bych to netvrdila. Díky společenským a politickým otázkám mi v tomto směru přijde silnější. Někdo očekává klasickou detektivku, potoky krve, velké napětí, ale svým způsobem je politika taky detektivka. A zapracování politiky a covidu do příběhu se autorovi podle mě podařilo.

20.10.2023 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Nejraději čtu díly série jak jdou za sebou. Bohužel v knihovně nejsou většinou díly po sobě k dispozici. A tak se mi konečně dostal do rukou 2. Martinův díl, přestože už mám přečtenou Tmu, Sestry a Údolí. Ale je zajímavé pátrat v minulosti, jak to vlastně bylo.
K hodnocení není co dodávat - čtivé, napínavé, prostě skvělé.

28.09.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Moje druhá kniha této autorky. Bylo to zvláštní čtení. Nečekala jsem, že se dozvím i něco nového - dulu jsem měla spojenou pouze s porody. Nejprve po přečtení pár stránek jsem zvažovala, jestli budu pokračovat, ale pokračovala jsem. Dokonce se mi líbilo několik zajímavých myšlenek zachycených v knize.
Určitě bych ale tento příběh nedoporučovala čtenářům v depresi. I když, každý reaguje na životní situace jinak.
Koho nezajímají příběhy se starého Egypta nebo něco málo z kvantové fyziky, měl by také sáhnout po jiné knize. Samotnou mě překvapuje, že mi tentokrát vůbec nevadilo prolínání časových období ani zajímavý závěr.

22.08.2023 5 z 5

Lidé odvedle Lidé odvedle Tony Parsons

První kniha od tohoto autora a za mě dost dobré, přiměřeně napínavé čtivo. Laně jsem fandila a netrpělivě jsem čekala, kdy už se tedy ukáže jestli má nebo nemá pravdu. Věrohodně vylíčeno,jak vyvolat v člověkovi pochybnosti o sobě samém.
Určitě si nějakou další autorovu knihu (pokud bude dostupná v knihovně) přečtu.

16.08.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Tak konečně se ke mně v knihovně dostal první díl série s Josefem Bergmanem. A protože jsem s Domem na samotě i Zlodějkou příběhů byla dost spokojená, nečekala jsem, že by tato kniha byla jiná nebo dokonce horší. Někdy se to stává, ale v tomto případě ne. Takže plný počet hvězdiček a čekání, až se ke mně zase dostane další kniha s Josefem.

14.08.2023 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Bohužel jsem nečetla najednou a tak jsem si při četbě připadala jako Popelka, která třídí hrách a popel - co je současnost, co jsou vzpomínky a kdo je zase tohle. Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká kniha tak nebavila. Asi nějaké špatné konstelace hvězd.

09.08.2023 1 z 5