Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Přečteno za jeden den. Při čtení jsem měla pocit, že podobnou zápletku už jsem viděla zfilmovanou. Ale už jsem si nevzpomněla, jak to tenkrát dopadlo. Tady jsem měla své podezřelé a jeden to opravdu byl, ALE ! Takový konec jsem nečekala.
Hned jsem si nechala v knihovně "odložit z poličky" další autorovu knihu.

06.08.2023 5 z 5

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

Kdyby se mě někdo zeptal na hodnocení při četbě první poloviny knihy, nevím jestli bych ji doporučila. Zařadila bych ji mezi knihy, od kterých není radno odcházet. Bohužel ne kvůli napětí, ale ztrátě přehledu kdo ke komu patří a v které době se zrovna daná kapitola odehrává.
Možná vlivem souvislejší četby už mě druhá polovina zaujala víc. A pochopila jsem, proč se kniha jmenuje Buď hodná.

04.08.2023 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Díky doporučení moje první kniha této autorky. Zapsala se velmi dobře. Po řadě detektivek jiné čtení. Příběh okořenil i popis sexuálních praktik. Pro někoho to může být " knižní porno", pro někoho běžná situace. Přesto touha dozvědět se, kdo lže a kdo ne, dovolila od knížky odejít pouze v nejnutnějších případech.
Určitě si přečtu nějakou další autorčinu knihu.

03.08.2023 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Co říct k Davidovi? Za mě je 5 hvězdiček málo. Vůbec mi nevadí pro někoho rozsáhlé popisy. Prostě to k Weaverovi patří. Stejně jako napětí až do poslední stránky.
O překvapení v rozuzlení v závěru knihy ani nemluvím, vlastně nepíšu. Už teď se nemůžu dočkat, až v knihovně bude k dispozici další díl.

30.07.2023 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Nejdřív jsem se ztrácela v přiřazování si osob k přezdívkám, ale pak si to sedlo.
Stručně řečeno dost dobré čtení a vykreslení jednotlivých postav. Zvláště pak adeptky na "matku roku".
Tato kniha mě nalákala zamluvit si v knihovně něco dalšího z pera (dnes už vlastně z klávesnice) této autorky.

24.07.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Už jsem četla Nebe nad Perninkem a byla jsem zvědavá na další autorův počin. A za mě skvělé. Často mi dělá problém (u severských autorů obzvlášť) velké množství postav. Ale v tomto případě jsem s tím problém neměla. Překvapuje mě, jak tak mladý autor dokáže napsat takový poutavý příběh lidí z jedné dědiny.
Určitě sáhnu po další jeho knize.

24.07.2023 4 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Tak po přečtení všech tří dílů musím přiznat, že to bylo místy dost napínavé. S anglickými "vsuvkami" jsem už počítala. Neustálé udržování v napětí " kdo je kdo a za koho kope" bylo skvělé. No a konec = třešnička na dortu.
Jsem zvědavá jaká bude autorova, prý už klasická, detektivka Smrt přichází na prohlídku.

24.07.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Kniha mi byla doporučena a určitě si přečtu další knihu této autorky. Emoce se mnou cloumaly od začátku. Aktivity některých postav mi dost zvyšovaly krevní tlak. Skvělé bylo i vyprávění příběhu různými postavami. No a sympaťák Igor. Klidně by tohle mohla být první kniha série s Igorem. A i kdyžnebude, už se těším na další autorčiny knihy.

11.07.2023 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Moje první kniha tohoto autora. Po řadě detektivek něco z jiného soudku. I když - napětí bylo místy více než v nějaké detektivce.
Jediné, za co ubírám hvězdičku, je četba s překladačem. Patřím mezi angličtinou jen lehce dotčené jedince (až na jeden pokus v kurzu pro začátečníky). Proto mě tyto věty nutily v mnoha případech, kde moje znalosti nestačily, použít překladač. Na druhou stranu musím přiznat, že bez těchto anglických "vsuvek" by to nebylo ono. A tak se s překladačem při ruce těším na druhý díl.

08.07.2023 4 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Úvod mě nalákal. Další kapitoly mě spíše odrazovaly - terorismus, politika, azylanti, sice aktuální téma, které ale v knihách nevyhledávám. "Ještěže se objevila vražda" a Juncker. Pak už to mělo spád. - prolínání případů,... . Vzhledem k tomu, že se jedná o první díl ze série, otevřený konec jsem očekávala. Nicméně mi však uzavření případů připadalo vzhledem s vyšetřování raz dva hotové. Dám autorům šanci a do druhého dílu se pustím. Doufám, že bude lepší a zvýším počet hvězdiček.

06.07.2023 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Zajímavý příběh o tom,jak může dopadnout neplánované setkání ženy a muže ve stejném pronajatém bytě. Jeden by čekal buď lásku nebo nenávist a ono se z toho vyklubalo úplně něco jiného. Příběh se mi četl pěkně, přesto v hodnocení musím odebrat hvězdičku za místy neuvěřitelné situace (nechci je vypisovat, kdo četl, ví, kdo nečetl, ať je pozná sám) a u tohoto autora nečekaný konec jako z červené knihovny.

25.06.2023 4 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Další skvělá kniha přečtená za jedno odpoledne - příběh má spád, krátké kapitoly . Co víc si přát - jen aby autora nepřestalo bavit psaní.

24.06.2023 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Co lze očekávat od knihy s tímto zajímavým názvem?
Pokud je autorem Minier, tak detainí popisy krajiny, ale hlavně napětí a překvapení.
Opět nezklamal.

23.06.2023 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Začetla jsem se, ale prvotní nadšení nějak vyprchalo. Jestli to bylo ještě doznívajícími emocemi z poslední knihy (Malý život), nevím. A ke ztrátě další hvězdičky přispěly kapitoly s Bohem. Nějak mi to tam nesedělo. Sice se dnes řadím k menšině se slabším hodnocením, ale prostě to tak cítím.

21.06.2023 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Začíst se do některých příběhů je oříšek. Tento příběh byl pro mě ořech. Po sto stranách už byla kniha zařazena v Nepřečtených. Možná tomu napomohla i obálka, ze které na mě vyzařovalo velké utrpení. Četla jsem si komentáře a divila se, jak někdo může dát 5 hvězdiček. Děs - jedna věta představuje jeden odstavec. Nečetla jsem každý den a tak se i stalo, že když jsem začala číst vůbec jsem netušila, kdo danou kapitolu vypráví. A proč se detailně rozepisuje, kdo koho potkal a co s ním zažil. Nicméně díky těm komentářům se ve mně probudila síla zkusit číst dál. Tak jsem četla a pak už se nedalo odejít.
A teď po dočtení (stále plná emocí) jsem ráda, že jsem to nevzdala. A vidím, že bez toho detailního rozepisování a vzpomínání , které mi na začátku vadilo, by to nebylo ono. A tak i přes ty složité dlouhé věty dávám za pět.

18.06.2023 5 z 5

Modrá světla Jokohamy Modrá světla Jokohamy Nicolás Obregón

Sama jsem byla zvědavá, jak na mě zapůsobí japonské prostředí. Kniha se četla hezky. Bohužel jsem ji musela na chvíli odložit a to byla chyba. V nové kapitole totiž detektiv vzpomínal na své dětství a já byla zmatená novými jmény (zlatý náš Novák nebo Novotný) a hledala souvislosti. Nicméně jsem se začetla a šlo to. Potěšilo mě, že moje některé předtuchy byly správné. Doufám, že brzy bude k dispozici nějaká další kniha.

07.06.2023 4 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Moje první kniha této autorky. Podle názvu to vypadalo na příběh z prostředí těžby uhlí, ale kdepak. Připomínalo mi takový deníček čtyřicetileté ženy. Místy napínavý, místy obyčejný, místy humorný. Četl se dobře, ale že bych z něj byla nějak nadšená a plná dojmů, to ne. Asi ještě chvíli počkám s četbou další knihy této autorky.

30.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Několik knih této autorky jsem už přečetla (za mě nejslabší Listopád) a tak jsem byla dost zvědavána tuto už mediálně dost propíranou knihu. Ze zásady nečtu hodnocení knih před vlastním čtením. Chci si na knihu udělat vlastní názor.
A tak díky volnému odpoledni jsem četla a četla a večer dočetla. Skvěle napsaný těžký příběh se mi velmi dobře četl, hnala mě kupředu zvědavost, co se bude bude dít dál. A že se dělo, zvlášť závěr knihy. Já bych hodnotila klidně šesti hvězdičkami.

25.05.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Třetí kniha od této autorky a za mě skvělá. Další důkaz, že v detektivkách nemusí téct potoky krve, části mozku a další nechutnosti.Někteří autoři to považují za neodmyslitelnou část detektivního příběhu. Naštěstí paní Klevisová ne.
Díky za její pohodové a napínavé čtení. Už teď se teším, až mi "cinkne" zpráva, že mám v knihovně odloženou její další knihu.

23.05.2023 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Už jsem se s Terencem setkala. Nerada čtu série knih od jiného než prvního dílu, ale jsem závislá na jejich přístupnosti v knihovně. Tak jsem se konečně dočkala Terencových začátků. Muž z chatrče i Děvčátko se mi líbily, tak mě ani nenapadlo očekávat, že by mě první díl Terence nezaujal. Už se těším na další díly.

22.05.2023 5 z 5