Konfu97 Konfu97 komentáře u knih

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Bohužel pro mě zklamání.. 2 hvězdičky dávám jen za pěknou obálku. Na to, že to má být upravený příběh od Disney, mě příběh bohužel zklamal. Kráska, která je pro mě úplně nesnesitelná, a celkově bohužel nezáživné pasáže a že jich nebylo málo. Mrazivá kletba se mi líbila, zkusím i další Ariel, ale Kráska a Zvíře mě bohužel zklamali.

15.10.2020

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Díl se silným koncem.. Člověk čeká hodně, Sarah píše úžasně, ale tohle.. už teď se těším na další díl.

12.10.2020 5 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

Druhý díl je o něco slabší než první. Není tam tolik akce, děj je chvílemi utahaný, ale rozhodně se těším na 3 díl.

19.08.2020 4 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Příběh, který jde dál a dál. Příběh, který Vás svým koncem překvapí.. Někdo může říct, hubenější Hry o trůny. Ano, pár podobností tam je, ale u fantasy to občas jinak nejde. Za mě velmi pěkný příběh a těším se na druhý díl.

06.08.2020 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Kniha mě zaujala obsahem i obálkou, okamžitě jsem po ní sáhla.. Začala jsem číst a čekala, co z toho bude. Když jsem byla asi v první třetině, koukla jsem na recenze. A měla jsem z nich rozpolcené pocity.. Ale nenechala jsem se odradit a četla dál. Pak už jsem se nemohla odtrhnout a za dva dny knihu dočetla. Ano, uznávám. Není to kniha pro každého a ne každému se bude líbit. Mě osobně se kniha líbila.. Oddychový příběh, s nenáročným příběh, ale i takové jsou potřeba. Já si rozhodně přečtu i další díl. :)

19.07.2020 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Prokletý rok je kniha se silným příběhem, který Vám dlouho nedá spát.

Musím říct, že mám z knihy i po více jak roce hodně silné pocity. Svět, kde muži vládnou světu a ženám není v knize novinkou, ale pojetí celkové už bylo originální, mrazivé až děsivé.

Dívky v dospívání musí odejít z vesnice, aby se zbavily magie, kterou podle mužů mají a ovládají se s ní. Odcházení na jeden rok na tajné místo, kde se magie mají zbavit.
Dívky, které po roce vracejí domů jsou zbídačené, chybí jim prsty, uši apod. A žádná o tom, co se stalo nikdy nemluví.

Hlavní hrdinka je vzdorovitá dívka, která to nemá v životě jednoduché. Celý prokletý rok má díky intrikám o dost těžší, ale nevzdává se a snaží se přijít na kloub tajemství jejich nového "domova* a celé tajemné magie.

Romantická linka je zde opravdu v pozadí, ač velmi důležitá.

A ten konec? Musela jsem ho přečíst několikrát.

30.03.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Sarah opět nezklamala! Ač ze začátku přemýšlíte, co se vlastně bude dít a proč je to, tak jak to je, nakonec se opět nemůžete odtrhnout! A ten konec? Moje jediná myšlenka byla "To jako vážně?!" Ještě, že mám další díl již připravený v knihovně. :D

05.03.2020 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Předzvěst Skleněného trůny a nahlédnutí do minulosti našeho zabijáka. Ač jsem se ze začátku nemohla začíst, nakonec se z toho vyklubal opět nádherný, dojemný a propracovaný příběh.

23.12.2019 4 z 5

Zvířecí hrdinové Zvířecí hrdinové Ben Holt

Moc krásně napsané, oddechové čtení o tom, že zvířata mají srdce na pravém místě.

22.12.2019 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Po mnoha letech se Dračí jezdci vrací!! A ano, ač jen v povídkách, nejde na tuto knihu říct nic víc než KRÁSA.. Chris je výborný spisovatel a jde vidět, že za léta dospěl.. Každého kdo kvůli změně stylu/ psaní píší negativní kritiku nechápu.. Kniha je krásná, ano krátká, ale krásná.. Povídky nás vtáhli zpátky do našeho milovaného světa a já se budu velmi těšit na další pokračování.

27.10.2019 4 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Kniha mě opravdu mile překvapila a těším se na její pokračování :) Pár pasáží bylo slabších, ale rozhodně převyšovali ty kvalitní :) příběh je svým způsobem originální, konec jen pobízí k větší natěšenosti a nejistotě jak to bude celé dál. :)

14.06.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Konec s velkým K! Dokonale zakončení dokonalé série.. Akce, láska, intriky i nečekané zvraty děje, člověk opět žil příběh spolu s hrdiny. :) Samotnou bitvu člověk prožívá jako by tam sám stál v prvních řadách. Sarah stále více dokazuje svoje kvality :)

06.05.2019 5 z 5

Eragon: Průvodce po Alagaësii Eragon: Průvodce po Alagaësii Christopher Paolini

Pro každého "Dračího jezdce" nepostradatelná kniha v knihovně :D Krásné zpracování, člověk se Dračím jezdcem opravdu stává. :)

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Všechno končí.. A u Eragona a Safiry tomu není jinak... Možná někomu může příjit celý konec uspěchaný, jednoduchý.. Mě příšel skvělý. Autor to vzal svým stylem a udělal dobře. Ač nechal některé věci otevřené, věřím, že k tomu měl svůj důvod. Osud hl. hrdinů je na každém jak bude brát, ale myslím, že to bylo vše zakončené tím správným způsobem. V chystané knize Příběhy z Alagaesie se toho jistě ještě spoustu dozvíme :) Za mě za celou sérii jen a jen nadšení a drží se mě už dobrých 9 let. :)

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Přísahy byly složeny....
Věrnost je testována....
Síly se střetávají....

Nejlepší popis, převzatý z knihy samé.. Bitva se blíží a nezbývá než doufat, že vyhrají ti dobří.. Opět velký posun jak ve vývoji hrdinů, tak i u samotného autora. Minulost ovlivňuje součastnost i budoucnost a nikdo neví jak to všechno skončí.. :) A to člověku nezbývá něž otevřít poslední díl. ;)

Eldest Eldest Christopher Paolini

SUPER!!! Nové zvraty, události, hrdinové.. Nečekaná úmrtí i zjistění o hlavních i vedlejších postavách. Něco málo se vysvětluje... Naopak něco dalšího se ještě více zamotává. Nové postavy přináší tajemství i naději.. Eragon i Safira dále pospívají a učí se. Prostě krásné pokračování a předzvěst ještě něčeho lepšího. :)

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Od knihy jsem velká očekávání neměla a proto nejsem zklamaná. Příběh je od začátku utahaný, pro mě bohužel velmi nezáživný a proto jsem se bohužel ani nedostala nakonec . Do druhého dílu se již bohužel pouštět nebudu.

16.03.2019 1 z 5

Dcera hvězd Dcera hvězd Michaela Burdová

Začátek další pěkné série.. Ač ze začátku, člověk úplně neví, co si má myslet a o čem příběh vlastně bude, nakonec autorka opět nezklamala a veřím, že tento díl je jen předzvěstí užasného pokračování.

12.03.2019 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Začátek krásného netypického příběhu typické lásky (dívka+vlkodlak). Ač je začátek trochu utahaný, čtenář se do děje po chvíli dostane a pak už se jen nechává unášet vlnou lásky a tajemství. Ač je příběh více o romantice než o akci, je krásný, propracovaný a pokračování také stojí za to :)

09.03.2019 4 z 5

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Kniha se zajímavým světem, kde draci nejsou uctíváni, ale loveni a zabíjeni. Hlavní hrdinka není dokonalá, sama to ví, ale její zápal a snaha o nápravu svých "zločinů" vylepšuje její status. Příběh je čtivý, jen si k němu musí čtenář najít cestu, vzhledem k tomu, že to není typický dračí příběh.

09.03.2019 4 z 5