Dcera hvězd

Samota je jako červ, který vás zevnitř pomalu užírá. Dcera hvězd Arinala, kdysi mocná válečnice bohů, zůstala sama mezi obyčejnými smrtelníky. Odolá instinktům vražedkyně? Dcery hvězd se staly po válce bohů štvanou zvěří. Zbídačenému světu vládne krutou rukou zrůdný národ gronů, kvůli kterému všechna království zanikla. Lidé nepředstavují nic jiného než otrockou sílu a potravu pro stvůry. V lese za osadou hnije tajemství deroucí se ze záhrobí. Arinala se stala součástí plánu čehosi, co mělo zůstat dávno pohřbené. Co když ale sama sebe připravila o jedinou možnost, jak z téhle noční můry uniknout? Může se znovu stát Dcerou hvězd, nebo už je pozdě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374826/big_dcera-hvezd-RoS-374826.png 4.130

Kniha Dcera hvězd

Laura2603

Velmi zajímavá kniha, originální svět, ale v popisu postav jsem se trochu ztracela.
Kniha se četla trochu pomaleji než jsem si myslela, ale i tak to byl skvělý zážitek. Přiznávám že paní autorka Michaela Burdová si umí pohrát s krvavými scénkami. A to jakou schopnost posílit zbraně vymyslela, topka. Začátek mi trochu připomínal Hru o trůny :D
Za mě můžu jedině doporučit.
Jediný co jsem srazila byla půl hvězdičky za postavy a půl hvězdičky za to že se to čte trochu pomaleji.
Doporučuji!!

Luigi1

Opět velice pěkně napsanéPaní Burdové děkuji za krásné chvíle s knihou.

Paj-Inka

Ze začátku se mi kniha moc líbila. Konečně se autorce podařilo vykreslit pěkně temný svět, který mi v Synovi pekel tak chyběl. A také to vypadalo, že konečně přichází něco nového. I když mi první část připomínala Skleněný trůn (mocná hrdinka, která musí skrývat svou sílu a identitu a ve svém okolí objevuje záhady a ukryté zlo), bavila mě, byla to u Míši taková příjemná změna od nestálého běhání sem a tam. Jenže pak to bohužel sklouzlo do starých kolejí. I postavy jsou pořád to samé, jak píše Nhoriel. Žádnou z nich si nebudu za pár dní vybavovat.

Někde uprostřed knihy je část, která je najednou plná chyb a překlepů. Zjevně ji paní korektorka vynechala, protože oproti zbytku knihy je to do očí bijící. Když si vzpomenu, jak na křtu prohlašovala, že po autorce nemusí skoro nic opravovat... Je to smutné.

Další věc je kniha jako taková. Kombinace velkého formátu, měkké vazby a vysokogramážního papíru je šílená. Začátek a konec dobrý, ale když jste někde uprostřed knihy, nedá se vůbec pohodlně držet otevřená delší dobu a už vůbec ne jednou rukou. Tragická je i sazba textu, která nenechává po okraji stránky dostatek prostoru. Musíte tedy pořád posouvat palec, abyste mohli číst.
Taky nechápu, k čemu je v knize obsah, když názvy kapitol jsou jen čísla, která vám nic neřeknou.

Proč autorka odběhla od prověřeného nakladatelství k samonákladu? Řekla si, že už je dost známá a takhle na tom trhne víc peněz? Nebo její další knihu odmítli? Kdyby kniha prošla opravdovou redakcí, byla by na tom nejspíš o dost lépe...

Jo a hrozně mě pobavilo, že Arinala celou dobu nosí cop, ale když jde bojovat, tak si vlasy rozpustí. Proboha, proč? To by žádná bojovnice neudělala. Zkoušeli jste někdy šermovat s rozpuštěnými vlasy? Dost překáží. Hlavně, když při tom chcete skákat do všech stran a dělat šílený otočky a kotrmelce. A z chvatu chera-té jsem taky nemohla :D

Autorka se snaží cílit na starší čtenáře, ale knihy pořád píše jako pro děti, jen do nich přidává víc krve. Za mě zklamání, nevím, jestli chci investovat peníze do dalšího dílu.

Christian951
18.05.2020

Kniha se mi velmi líbila.. Nemám co jiného dodat

Nhoriel
13.08.2019

Řekla bych, že jde o takovou průměrnou četbu.

Narazíme na úžasné popisy prostředí - ocitneme se uprostřed ponurých smrkových lesů, prostoupených mlhami a sněhovými nánosy, kterými se navíc plíží démoni rozmanitých tvarů a podob. Za příšerky dávám velkou pochvalu - moc se líbily!! Do toho se nám tam objevují osamělé menhiry, kamenné kruhy a další mystické záležitosti, co dodají příběhu šťávu.

Jenomže pak tu jsou charakterem již klasické burdovské postavy, které ubírají dílku všechno dobrého svými mizernými rozhovory. Jednu chvíli mluví jako knihy, v druhou jako puberťáci. Je to celkem pěst na oko. Vztahy mezi postavami jsou navíc dost často nepochopitelné a neuvěřitelné.

Zároveň se v příběhu objevují časté nesmyslnosti jako urputný boj dvou osob, když má jedna z nich vykloubené rameno nebo třeba díru v břiše (ale přitom bojuje jako nikdy), nazývání člověka s trubkou trubadúrem, popř. (má nejoblíbenější) - chvat chera-té, který dokážu ucpat tepnu vedoucí do srdce (ach ta biologie...).

Konec byl samozřejmě utnut v tom "nejnapínavějším" okamžiku. Klasika. I když trošku zbytečná.

Už se ke mně dostaly i lepší věci.

Konfu97
12.03.2019

Začátek další pěkné série.. Ač ze začátku, člověk úplně neví, co si má myslet a o čem příběh vlastně bude, nakonec autorka opět nezklamala a veřím, že tento díl je jen předzvěstí užasného pokračování.

petgona
19.02.2019

Najprv som bola nie velmi presvedcena, ci to vobec docitam, ale moje pravidlo je, dat sancu a precitat aspon 50 stran. Ked som bola asi na 40, zacalo sa mi to skutocne pacit. Cize ma to troska slabsi rozbeh ale potom je to skvela jazda. Su tam sice nejake veci predvidatelne (hoci som necakala, ze Adaron bude to co bol) a tiez som mala pocit, ze autorka opakovala urcite informacie, akoby v zmysle "opakovanie-matka mudrosti", ale bolo to nakoniec svieze a "ctive".
Co sa mi ale nepacilo, je samotna tlac. Obalka celkom v pohode, ale mozno je to smiesne, dost mi prekazalo, ze ta kniha je vytlacena na papieri, ktory mi pripomina kancelarsky papier.

Eslem
25.09.2018

Tak bohužel, s tím, jak se M. Burdová snaží psát dospěleji, její díla postupně ztrácí kouzlo, nemluvě o tom, že stále stejné nápady se donekonečna louhovat prostě nedají (posun od Fragmentu ke Klice byl varovnou předzvěstí). Dcera hvězd je naivní dark fantasy, u níž je od začátku patrné, že bude trpět nepromyšlenou přeplácaností. Na rozdíl od předchozí podobné tvorby však postrádá čtivost, která by čtenáře knihou protáhla až ke konci (vzdala jsem zhruba na straně 50). Za mě labutí píseň MB a opravdu mě to mrzí - doufala jsem, že se po Snížkovi zvládne vydat trochu jinou cestou. * za úvodní hon na lidi.