kolacky kolacky komentáře u knih

Zemři! Zemři! Karen Rose

Kupodivu jsem asi od poloviny tušila, kdo (i když ne proč) je vrah, ale i tak se mi to hodně líbilo. Hlavně všechny ty rodinné vztahy, Sophiiny, Vitovy - i pachatelovy.

06.03.2013 5 z 5

Hýta a Batul (Helenina drůbež - Děti jiných rodičů) Hýta a Batul (Helenina drůbež - Děti jiných rodičů) John Habberton

"Ááá - ci - vidět - tocit - kolecka!" nesmrtelné a nezapomenutelné!

06.03.2013

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Takových úžasných a praštěných nápadů! Nemůžeme než pana Pilipiuka obdivovat. Jeden příběh lepší než druhý.

Dědičky Dědičky Andrzej Pilipiuk

Dobré čtení o tom, že bez práce nejsou koláče!

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Lehké nadpřirozeno... Moc pěkné čtení. Není Pilipiuk náhodou holka... ?

Vezmi černou slepici Vezmi černou slepici Andrzej Pilipiuk

Nevěděla jsem, jestli mám žasnout nebo řvát smíchy!

05.03.2013 5 z 5

Robinson Crusoe: Jeho život a podivuhodné příhody Robinson Crusoe: Jeho život a podivuhodné příhody Daniel Defoe

Klasická klasika... Na rozdíl od kolegyně Hortenzie mi Plevovo převyprávění znělo jako pusa plná nestravitelného jídla... bohužel. Pleva mě neoslovil ani ve svých vlastních pracech. Moc mluvil a nedalo se to poslouchat.

Babička Babička Božena Němcová

Jako dítě školou povinné jsem ji přečetla, co by ne, četla jsem kdeco... Až později jsem ocenila tu snahu Němcové o to zachytit dětství v nejlepší možné podobě, s nostalgií a láskou...

05.03.2013

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Historicky úžasné, ale ani jedna postava mi nebyla sympatická...

05.03.2013 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Nemůžu si pomoci, mě nenadchl...

05.03.2013 2 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Úžasná atmosféra! Miluju starou Anglii a Emily ji rozdává plnými hrstmi.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Škoda že ke knížce nemůže znít hudba z filmu, pak by to bylo ideální... Pěkný napínavý příběh a ten konec mě dostal - právě tam jsem u filmu ocenila přiléhavou hudbu.

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Mně se taky zdá nejlepší, stejně jako dalším kolegům, speciálně i proto, že si na Santiniho stavby potrpím.

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Můj první Urban, než jsem přijala jeho hru, chvíli mi to trvalo, ale potom jsem byla nadšená!

04.03.2013 5 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Hodně divné... i na Miloše Urbana.

04.03.2013 3 z 5

Sirius Black byla moje nejoblíbenější postava...I ve filmu, kde ho naprosto fantasticky ztvárnil Gary Oldman.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Naprosto nádherné. Film nebyl špatný, ale co všechno v něm chybělo! Všem doporučuju!!!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Andulienka - moje řeč! Konečně někdo, kdo se se mnou shodne, že Marigold je jiskra osvěžení!

04.03.2013 5 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Můj první "lord Petr" a naprosto mě dostal.

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Můj hrdina byl jednoznačně Markýz, i když Dvířce a Richardovi jsem taky držela palce. Nádhera, fantazie, neskutečno... Asi bych se taky rozhodla jako Richard.