kolacky kolacky komentáře u knih

Když jsem Hobita přečetla, povzdechla jsem si - Tak lepší knihu už nikdy číst nebudu...

Zájem galaxie Zájem galaxie Ludvík Souček

Titulní povídka je tedy "na odstřel"... Kam se to ten René hrabal, že nám "změnil dějiny"???

12.07.2012 5 z 5

Případ Baskervillského psa a další příběhy Případ Baskervillského psa a další příběhy Ludvík Souček

Mně se to líbilo. Myslím, že každý má možnost naložit s fantazií, jak umí. Taky jsem ocenila narážky v textu a Nicola Flamelliho. Vzít různé aspekty a skloubit je smysluplně dohromady, to panu doktorovi šlo velice dobře. Mám jeho knihy ráda.

12.07.2012

Divosi Divosi Don Winslow

Drsný a moc zajímavě napsaný příběh. V nejbližších měsících (září?) by měl přijít do kin film podle téhle knížky, režíroval Oliver Stone a úhlavního padoucha představuje můj nejoblíbenější oblíbenec Benicio Del Toro,,, už se moc těším!

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Kdybych mohla, dám téhle nádherné knize bodů alespoň deset. A s těmi úžasnými rytinami Rockwella Kenta to je dvojnásobné potěšení.

Vražda za scénou Vražda za scénou Ngaio Marsh

Hra o "Hře, která se nesmí pojmenovat ani z ní citovat". Miluju ji.

Vražda po plese Vražda po plese Ngaio Marsh

Detektivka jak se patří, ale i napětí proto, jestli Troy miluje Alleyna... ?

Vejde vrah Vejde vrah Ngaio Marsh

Moje první setkání s Roderickem Alleynem - netušila jsem, že bude osudové!

10.07.2012 5 z 5

Smrt a Blažená paní Smrt a Blažená paní Ellis Peters (p)

Moje první setkání s Paní Spisovatelkou. Dokonce i jako inscenace v ČT, ještě černobílá, se mi moc líbila.

Maloměsto, velkoměsto Maloměsto, velkoměsto Jack Kerouac

Tak nádherně poetickou věc jsem dlouho neměla v ruce. Drsné, ale moc krásné.