kolacky kolacky komentáře u knih

Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Mark Hodder

Pěkně se to četlo, jen jsem měla problém zkousnout ten vošklivej zakouřenej Londýn... Ách jo. Ale člověk nemůže mít všechno, že.

18.05.2014 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Nádhera! Líbil se mi první díl, ale tenhle byl podle mě vypracovanější. Těším se na třetí a bude-li, i na čtvrtý. A miluju Anguse!

17.05.2014 5 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Zdenda20 - přesně moje slova. Je to duchem jako Oldřich z Chlumu, ale jindy, a vůbec to nevadí. Rychtář Jan a jeho nezbedný synovec jsou dobří a jejich spolupracovnice jakbysmet, chytré a nedají se. A nebojí se dobře se napít!

01.05.2014 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Výborná věc, pan Hrdlička umí, zná reálie a je vtipný!!!

21.04.2014 5 z 5

Nevolnost Nevolnost Jean-Paul Sartre

Nádherně napsaná věc o člověku, který tak dlouho a hluboce přemýšlel o existenci, až mu z toho tak trochu hráblo... Nemohla jsem se s ním ztotožnit, ale chápala jsem ho, právě proto, že je to tak skvěle napsané.

18.04.2014 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Pěkné, čtivé a neobvyklé. Líbilo.

11.04.2014 5 z 5

Město noci Město noci John Rechy

Strašně zvláštní. Doufám, že autor se netrápil tolik, jako jeho hrdina, který se pořád a pořád snaží nají to NĚCO, co mu v životě chybí. Ráda se v knížkách s někým ztotožňuju, ale tady to moc nešlo. Snad s Chuckym, s tím jeho postojem "Ber život, jaký je, dneska je hezky a to je fajn..." Moc dobře napsané, to ano. A umím si představit, že svého času hodně šokující. Ale některých postav je člověku spíš líto, než aby je jakkoliv odsuzoval.

18.03.2014 4 z 5

Zlato Zlato Boris Polevoj

Když jsem tohle četla - vážně! - bylo mi asi devět a román mi připadal strašně dobrodružný ( cca v r. 1966). Když člověk neznal nic jiného... A s úžasem jsem zjistila, že odtud pochází pověstný MONTÉR TOLJA!, kterého jsme měli v čítance! Nikdy by mě nenapadlo, že jde o postavu z válečného románu. A je jediný, koho si pamatuju relativně celým jménem. Anatolij Zlatoustov. Další partyzán byl Nikolaj a jméno toho děvčete jsem pozapomněla... Táňa? Fakt už nevím. A po babiččině smrti se knížky podobného charakteru někam vytratily...

20.02.2014 4 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Kolega Ječmínek mi mluví z duše. Úžasně ujeté, ale když se člověk nechá "pohltit", tak je to moc pěkné... ujetosti pro ujetosti, ale aby to někoho NAPADLO, v tom to vězí.

07.02.2014 4 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Nádherný doplněk k Temné věži...

30.12.2013 5 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Když jsem kdysi před lety to slyšela v rádiu, ani jsem nedutala. A když jsem zjistila, že existuje paperback, skočila jsem po něm - a to mi bylo asi čtrnáct! Pořád se mi to líbí.

23.12.2013 5 z 5

Ciwe Zmiki, toě fatk názřez!

03.12.2013 5 z 5

Uloupený život Uloupený život Karel Josef Beneš

Skvěle napsaná knížka o někom, s kým se nedokážu ztotožnit...

01.12.2013 4 z 5

Mazaný medvídek Mazaný medvídek John J. Lamb

Všichni padouši dojdou zaslouženého konce, i ti, co minule utekli, a to je dobře!

24.10.2013 5 z 5

Tajemná žena Tajemná žena Jayne Ann Krentz

Tentokrát se zdá, že vášeň je jak trochu odstrčená záhadami a nebezpečím - ale není všech stránek konec... !

21.09.2013 5 z 5

Ragemoor Ragemoor Jan Steven Strnad

Půjčila mi ke čtení dcera milující Lovecrafta. Ano, přátelé, Lovecraft žije... ! (Možná na Ragemooru...)

25.08.2013 4 z 5

Hrob tetovaného Hrob tetovaného Val McDermid

Docela dobrý nápad. Fletchera Christiana a Bounty moc nemusím, ale zpracované to nebylo špatně. Sice mi dokonalý přítel Dan byl už od půlky podezřelý, ale to je můj problém. Jako dost propletený román to ušlo.

25.08.2013 3 z 5

Tajný deník Lucrezie Borgii Tajný deník Lucrezie Borgii Joachim Bouflet

Četla jsem na doporučení kamarádky, ale tohle je na můj šálek čaje moc popisné (intriky, oblečení, hostiny, politika...). Pro milovníky životopisů ideální.

25.08.2013 3 z 5

Místo nejtemnější Místo nejtemnější Amanda Quick (p)

Po dlouhém hledání jsem konečně sehnala poslední knížku do série Vanza - a stála za to čekání! Velice příjemné viktoriánské počteníčko! Dobrodružné, zaláskované, vtipné a rodinně přítulné, jak už to paní Jayne/Amanda umí.

04.08.2013 5 z 5

Medvídek na klíček Medvídek na klíček John J. Lamb

Úžasná hrdinova dcera Heather a její přítel! Nádhera!!! (Víc nenapíšu, aby z toho nebyl spoiler pro ty, kdo ještě nečetli...)

14.07.2013 5 z 5