Zvony smrti

Zvony smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63046/bmid_zvony-smrti-wLx-63046.jpg 4 98 29

Podivný hlas z Vraních bažin. Dopisy z věčnosti. Co skrývá brašna lovce hadů? Bláznova Rat.-na-purna. Ve zvonici číhá smrt. Pomůže pečetní prsten při hledání vraha? Harlekýn na katově místě.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Glocken des Todes , 1963

janina66
06.12.2023 5 z 5

Dokonalá a velmi napínavá detektivka jak má být. Nechybí ponuré prostředí venkova, mlha, bloudění v močálech, tajemné hlasy. Zvony zvoní, když u nich nikdo není. Opravdu mrazivá atmosféra a přitom až do konce nevíte, kdo je ten padouch=vrah.
Poslouchala jsem jako rozhlasovou hru včetně napínavých zvuků.

Jara.v
25.09.2023 5 z 5

Poslechnuto jako rozhlasová hra a tohle má hororový šmrnc a spád. Skvělá detektivka. Miluju ponurou atmosféru Anglie a má to všechno, co bych od detektivky očekávala. Se zvukovým doprovodem to nemá vlastně žádnou chybu. Ještě si knihu pro srovnání přečtu.

milary
20.09.2023 4 z 5

Moc prima retro. Jako knížka i jako rozhlasová hra, bohatší o skvělý zvukový doprovod. Má to atmosféru. A ano, člověk nesmí zapomínat, že už je to pěkných pár pátků, co se vyšetřující inspektor McFaverham, poněkud příliš sebevědomý ;), pouští na nejistou půdu (místy doslova) případu, zavánějícího zásvětím.
Případu ponurého po všech stránkách. Jupí, je to nádhera!

A tak člověk rád odpouští, co odpustit musí, pokud si nechce hloupě pokazit jedinečný požitek ze čtení téhle maličko zaprášené krimi. A to včetně - abrakadabra! - "odhalení" pachatele. :))

Atanone
26.08.2023 4 z 5

Knihu jsem poprvé četla hodně dávno, takže jsem si hlavně pamatovala, že se mi líbila. U toho hodnocení zůstávám i po letech. Stará dobrá krimi s ponurou atmosférou, která by se spíš hodila k mlhavému podzimu, aby se zůročilo prostředí.

rafan65
25.06.2023 5 z 5

Moc pěkné čtení při kterém člověku chvílemi běhá mráz po zádech. Takové knihy mám moc rád a pokaždé si to hodně užívám. Autor dokázal do příběhu vnést hodně napětí a přitom čtenář pořád neví kdo je ten ďábel který všechno zosnoval. Takže jsem velmi spokojen.

georginaa
04.06.2023 5 z 5

Clinsborough na jihu Anglie, prostředí plný močálů, mlhy, ponurého počasí. Uprostřed jeden kostel co zvoní i když tam není zvoník. Dovedu si toto dokonale představit, je to opravdu dobře popsané, že člověk z toho má husí kůži. Ve zvonici je nalezena mrtvola, oblečena v Harlekýnově kostýmu a krátký dopis. Inspektor, který to vyšetřuje dostává výhružky. Zjistí, že mrtvý muž, není ten, který měl být. Taková záměna přináší do vyšetřování plno otázek. Opravdu pěkný detektivní příběh.

85098211
14.12.2022 5 z 5

Toto je kniha, ke které se ráda vracím ;-). Poprvé se mi dostala do rukou před několika lety a už tenkrát se mi líbila - hlavně pro svoji neopakovatelnou atmosféru. Nyní jsem si ji zopakovala a měla na mne stejný účinek ;-). Případ jako takový je poměrně jednoduchý, přestože v něm vystupuje celá řada postav. Zorientovat se ale dá snadno. Zápletku prozrazovat nebudu a rozuzlení samozřejmě už vůbec ne :-). Knihu ovšem hodnotím plným počtem, protože ji mám opravdu ráda ;-). Sedne mi totiž styl psaní, který jakoby patřil do jiné doby. A je dost dobře možné, že se k ní opět někdy vrátím...

denib
18.10.2022 4 z 5

Kvalitní klasická detektivka. Zápletka vypadá tajemně, stejně jako prostředí bažin a zvonice. To mě fakt bavilo. Tu trochu nepravděpodobnosti ve vyhrocenosti některých scén příběhu ráda odpustím.

viweb
07.10.2022 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Malinko rušivý moment je množství postav než se mi povedlo zorientovat ale pak už to šlo. Vraha jsem nedokázala odhalit a překvapilo mě rozuzlení. Příjemná detektivka.

Luis_Lambo
15.06.2021 4 z 5

Úžasná a čtivá detektivka. Pokud máte rádi "britský styl" určitě si přijdete na své. Její stálá cena daleko přes sto korun jen svědčí o její popularitě.

Kakho-Oto
13.05.2021 4 z 5

Kvalitní detektivka bez hluchých míst. Líbí se mi i prostředí románu - město Clinsborough na jihu Anglie, močály, kostel se zvonicí... Děj románu se odehrává v průběhu pouhých dvou dní, cca jen 30 hodin.

mazlak
04.10.2020 4 z 5

Dobrý detektivní příběh. A jak promyšlená vražda. Opravdu čtivý příběh.

jamesek007
13.09.2020 4 z 5

dobrá krimi britského typu ). dobrá rozhlasová hra. výlet na močál výborný.

stoun25
07.09.2020 4 z 5

Na to že autor je Němec, tak to je krásná britská detektivka..

tlllk
22.12.2019 3 z 5

Knihu treba brať v kontexte doby v ktorej vznikla, je to starožitnosť ako olejová lampa, nepraktická ale romantická....

maximus13
09.05.2019 3 z 5

Klasická detektivka. Klasická používám v dobrém slova smyslu. Děj svižně odsýpá, ale zároveň se neztratíte ve zbytečně překombinovaných situacích. Knihu bych doporučil i čtenářům, kteří nejsou vyloženě milovníci detektivek. Mohla by to být pro ně vhodná první kniha z tohoto žánru.

Kerberos
01.03.2018 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu,strašidelné ty zvukové efekty.

boxas
29.10.2017 4 z 5

Když jsem před mnoha lety tuhle detektivku slyšela v rozhlase, udělalo to na mne takový dojem, že si svoje pocity dokážu vybavit i po těch letech.
To napětí, tíživá atmosféra blat, mlha a divné zvuky, záhadní lidé, tajné místnosti a cesty...a pak ty zvony! Bylo mi absolutně jedno, že zápletka trochu pokulhává nebo že technické detaily jsou jaksi mimo, atmosféru to má! A když jsem na Zvony smrti po letech zase narazila, s chutí jsem se znovu ponořila do záhady ukrytých "citronů" a hele! Pořád to funguje a bavilo mě to i dnes.

edith79
20.06.2017 4 z 5

Zajímavý, strašidelný příběh s jednoduchým motivem a pro mě nepřekvapivým koncem. Taková příjemně mrazivá atmosféra starého kostela a tajemných blat. Blata mám v poslední době docela v oblibě :)

Daecius
17.03.2017 4 z 5

Vcelku ucházející detektivka s dobrou atmosférou (Anglie, nečas, kostel, bažiny atd.) a také s hromadou klišé.

detektivní a krimi romány

Autorovy knížky