Zvony smrti

Zvony smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63046/bmid_zvony-smrti-wLx-63046.jpg 4 98 29

Podivný hlas z Vraních bažin. Dopisy z věčnosti. Co skrývá brašna lovce hadů? Bláznova Rat.-na-purna. Ve zvonici číhá smrt. Pomůže pečetní prsten při hledání vraha? Harlekýn na katově místě.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Glocken des Todes , 1963

Mowe
23.02.2017

Znám pouze rozhlasovou hru. Patří k mým nejoblíbenějším.

pošta
15.11.2015

Kniha (a rozhlasová hra podle ní) skutečně obsahuje řadu nelogičností. Kromě výše uvedených např. technická podrobnost: Při rozhoupávání těžkého zvonu tento nedosáhne hned maximálního rozkmitu, ale je třeba několika kyvů, aby dosáhl rozkmitu dostatečného pro zabití nepovolané osoby. Hluk před max. rozhoupáním by osobu jistě varoval.
Nicméně kniha, ač od německého autora, je psaná poutavým stylem, splňuje atributy klasické anglické detektivky: starobylý kostel, tajná chodba, záhadná postava v sutaně, bažiny, močály, mlha, propadliště do sklepa s hady, anonymní dopisy s morbidním obsahem, uvězněná osoba atd. Ostatně detektivky jsou pohádky pro dospělé, tak to snad lze autorovi prominout

jarin58
22.07.2015 5 z 5

Výborná kniha,úplně vidím mlhu nad blaty,celkovou ponurost.Něco jako Král šumavy.

LPG
22.02.2015 5 z 5

Neskutečně napínavý příběh s úžasným spádem! Jakmile slyším někde odbíjet hodiny, vždycky se v duchu zamyslím, kdo asi... než si uvědomím, že jsem knihu, po dvou večerech, už odložila. Nemohu jinak než ohodnotit 5 hvězdami. Škoda jen, že nebylo přeloženo více knih od tohoto pana spisovatele.

TerezkaV
11.05.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla asi ve svých dvanácti letech, doteď patří do mých nejoblíbenějších.:)

kolacky
23.12.2013 5 z 5

Když jsem kdysi před lety to slyšela v rádiu, ani jsem nedutala. A když jsem zjistila, že existuje paperback, skočila jsem po něm - a to mi bylo asi čtrnáct! Pořád se mi to líbí.

Joges
23.09.2013 4 z 5

Zvony smrti jsem četl kdysi dávno. Vzpomínám, že to byla docela napínavá a ponurá detektivka.

vitavita
09.03.2012 5 z 5

Klasická detektivka, známá i z rozhlasového zpracování, v hlavní roli s inspektorem McFaverhamem.

sam198
18.11.2011 3 z 5

Knížku jsem nečetl ale slyšel jsem dramatizaci, je to podobný tak si dovolím hodnotit.
Detektivky moc nečtu, sice proti nim nic nemám ale ani je nijak nevyhledávám. Zvony smrti jsem si vybral náhodou, už je to sice dva roky ale myslím že jsem dostal tip že to stojí za to. No, zpracování je fakt dobrý, má to hororový nádech (jednou, dvakrát jsme se leknul a kostelníkova cesta do věže byla taky dobrá) ale jako detektivka to podle mě moc nefunguje. Trocha spoilerů: prakticky se nedalo odhadnout kdo je vrah, zvlášť když se postava objeví v půlce a ještě k tomu má snad 3 výstupy. to že kostelník nechce prozradit vraha je taky šílený. kostelník je naproste magor když udělá tohle svý ženě, i když ta motivace byla fakt silná atp. Zpracování výborné, je to i zábavný ale jako detektivka to podle mě prostě nefunguje. Ke stažení na uloz.to

detektivní a krimi romány

Autorovy knížky