Ragemoor

kniha od:

Ragemoor obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Příběh, který vás za chladných, temných a deštivých nocí donutí zkontrolovat, zdali jsou všechna okna dobře zavřená. Geniální gotický horor na pomezí E. A. Poea, H. P. Lovecrafta a B. Stockera. Zrozen ve hvězdách a odkojen pohanskou krví, si zámek Ragemoor vynucuje svou vůli na všech nešťastných smrtelnících, kteří se kdy odváží vkročit mezi jeho oživlé zdi! Je pevností... obráncem... strážcem... i vězením! Ti, co se mu odváží postavit, zemřou! Ti, co se mu podvolí, zešílí! Ragemoor je atraktivní především skvělou kresbou slavného kreslíře Richarda Corbena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163708/ragemoor-DMn-163708.jpg 3.864
Žánr
Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum
Orig. název

Ragemoor, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Ragemoor

Přidat komentář
Atlantis
09.07.2020

Ragemoor je rozhodně zajímavým kouskem. Kresba je relativně "komiksová", tedy že postavy si se živými lidmi určitě nespletete, ale v tomto kousku funguje skvěle. Ragemoor je zvláštním způsobem syrovým čtením, kdy se střídají divné scény s až nechutnými. Hlavně jde ale o pozorování toho, jak člověk dokáže propadnout svojí psychice a zabředávat stále hlouběji a hlouběji, přičemž je vše v jeho okolí proti němu.

Terva
08.02.2020

Zámek Ragemoor je pevností,
obráncem, strážcem
i vězením.
Raději jste sem
neměli jezdit.

Černobíle kreslený hororový příběh má to kouzlo, že postrádá barvu. Absence barev tomu dodává to správné ponuré rozpoložení a tajemno. Ano, kresba se mi líbí. Jinak už však vypadá scénář. S tím zas tak spokojený nejsem. Rychlí děj, nelogické situace a vlastně celý kontex příběhu je pro mě záhadou. Hlavní hrdina své rozhodnutí až moc rychle mění. Obsah je pro mě nestravitelný, podivný a nepřehledný.

Malá ochutnávka:
...občas jej pozoruji v zahradě nahého tančit při hudbě kterou slyší jen on sám.
Jedné noci jsem ho přistihl močit v jedné ze zámeckých chodeb. Mrknul na mě a pak promluvil jazykem, který podle mě ani nebyl lidským......
I kdyby bylo to, co říkáš, pravda, těžko můžeš z jeho chování obviňovat ZÁMEK! Ragemoor je jen sídlo....prostě stavba!

Nejkrásnější, nejhororovější a nejlepší je tak Kapitola čtvrtá. U té se máte tendenci smát, brečet a bát se. Ne zrovna v tomto pořadí. Někdo si pobrečí i smíchy. Což ve vší té ironii byl můj případ. U Tristana jsem se musel prostě smát. To jinak ani nešlo. Tak že se tento příběh pro mě spíše stal tragikomedií než napínavým hororem. Tři hvězdy dávám za dobrou pointu a sci-fi nádech. Jako celek to však považuji za průměrné dílo, která stačí přečíst jen jednou a nebudete mít chuť se k němu vracet.

Citát: Ještě nikdy jsem neslyšel zámek tak zuřit!

Také mě trochu zklamalo, že tato kniha, respektive její obal je o půl centimetru vyšší, než ostatní komiksy vydané společností Comics Centrum. Mám v knihovně poličky přesně na výšku různých společností a tahle se tam prostě nevejde. Musel jsem jí dát mezi jinou nakladatelskou společnost. Při čtení tohoto krátkého příběhu jsem poslouchal Švédskou Hard-Rockovou skupinu Dead Kosmonaut a jejich studiová alba z roku 2017 - Expect Nothing a 2020 – Gravitas. Vybral jsem pouhopouhé tři citáty a vložil je Janu Štefanovi Strnadovi na jeho profil.

Citát: Musím nakrmit paviány.


DennisMoore
30.11.2018

Čirá esence gotického hororu. Všechno je tu na svém místě, od záhadného hradu přes jeho zádumčivého pána a tajemně podezřelého komorníka po návštěvníky s tajemstvím a bůhvíjaké zlo číhající všude kolem... Ale neměl jsem ani na chvíli pocit, že by Strnad s Corbenem (černobílá kresba těm jeho šíleným obličejům nesmírně svědčí) cokoliv vykrádali. Naopak je to stoprocentně láskyplné dílo (plné různých mrtvol atd.).

jarynek
11.09.2017

Kresba pěkná, takže i přes ne zcela originální kostru příběhu, mne atmosféra knihy rychle vtáhla a byl jsem zvědavý, kdo z hrdinů je, kdo není a kdo se stane šílený v zámku, z jehož vlivu není úniku.

Jim.Keyman
06.02.2017

Děj se odehrává neznámo kde a neznámo kdy na zlověstném oživlém zámku, který nebyl postaven lidskou rukou, nýbrž sám povstal z krve pohanských otroků. Příběh plný šílenství a beznaděje vypráví o utrpení smrtelníků, kteří jsou vydáni na milost a nemilost tomuto děsivému zámku Ragemoor, ze kterého není úniku. Zámek má svou vlastní vůli, své ohavné plány a v žádném případě netoleruje sebemenší odpor. V díle můžeme spatřit prvky H. P. Lovecrafta, E. A. Poea a F. Kafky. Černobílá kresba Richarda Corbena navozuje ponurou gotickou atmosféru, ale i přes všechny snahy se podle mého názoru jedná o hororový příběh, který sice neurazí, ale ani příliš nenadchne.

Lískaran
22.10.2016

Chutně rouhavý dezert upečený na návštěvě Lovecrafta (jehož rysy se otiskly i ve tváři nešťastného pana Herberta) v Poeově domě Usherů. Inspirováno gotickou gastronomií (tzv. „černá kuchyně“).

Gordson
22.03.2016

Jak již bylo psáno - příběhově lze tento hororový námět zařadit mezi Lovecrafta a Poea, volba spíše neutrálního jazyka dobře koresponduje s dobou, která v komiksu není jinak specifikována, stejně jako poloha hradu. Corbenova kresba sice dobře navozuje atmosféru a snaží se ve vás vzbuzovat napětí a udržet vás v pozoru, mne však příliš nezaujala a párkrát jsem se přistihl viset pohledem na jedné a té samé vinětě se znuděným pocitem. Na druhou stranu, všechny čtyři kapitoly nejsou příliš dlouhé a přímo na sebe navazují, kromě několika 'flashbacků' z minulosti nelze říci, že se ztratíte v závalu retrospektivy, což se u některých komiksů které hodně pracují s minulostí může stát.

[spoiler]
Přiznejme si, autoři nepracují s nijak oslnivým a světoborným námětem, tajemný hrad, který tu stojí od počátků věků, vybudovaný z krve otroků a mající vlastní duši se může zdát jako fajn nápad a mile mě překvapilo prohození rolí "šílený pán" a "duchaplný sluha" na "duchaplného pána" a "šíleného sluhu" a trošku nostalgicky se mi mihla myšlenka na Frankensteina, avšak tím pro mě jakákoliv pozitiva pro tento komiks končí. Snad jen ještě vytknu trošku neučesaný pokus o zakomponování mimozemských entit, který v konečně fázi dle mého názoru vypadal jako výstřel do ztracena.
[/spoiler]

Možná tomu komiksu přijdu na chuť časem, pro teď však musím dát 2/5.

trudoš
22.11.2015

Jeden hrad, jeden pán, jeden sluha a mnohá děsuplná tajemství, to je hororový komiks Jana Strnada a Richarda Corbena. Ti využili jednoduchého tématu, které funkčně zpracovali do čtyř samostatných částí, jež na sebe přímo navazují. Přitom nepotřebují potoky krve, vyhřezlá střeva, či bafající strašáky - bohatě si vystačí s tíživou atmosférou místa a doby zaplněnou podivnými postavami s pokroucenými charaktery, to vše okořeněno fantastickou imaginací.
I když jsou povídky stručně přímočaré, nedá se jim upřít kouzlo neobyčejnosti. Možná jen trochu zamrzí krátký rozsah, protože události mnohdy naberou tak zběsilý spád, že konec působí dojmem náhlého kolapsu.
V důsledku je celé album především poctou starým hrůzostrašným příběhům, které kolikrát nepotřebovaly mnoho, aby fungovaly. A to o Ragemooru platí bezezbytku. Autoři sice pracují s otřepanými atributy, ale pracují s nimi vynalézavě, dovedně a s citem.

1