Kdo s ohněm zachází

Volné pokračování historické detektivky Smrt nosí rudé škorně se opět odehrává ve středověké Praze, a to v prosinci roku 1399. Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského, řeší další případy. Nemá toho na svých bedrech málo: kromě zmizení biřice Vohnouta, požáru v radní síni, nepořádku v obecní pokladně a hledání viníků se musí potýkat s řadou dalších menších či větších problémů. Snaží se také odhalit identitu tajemných jurátů, kteří zřejmě stojí i za přepadením biskupova poselstva, a odkrýt podvody alchymisty s nekalou pověstí. A ke všemu občas na Václava svými tajnými ženskými zbraněmi skrytě zaútočí manželka Kateřina, toužící po nových šatech na očekávanou korunovaci......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203342/big_kdo-s-ohnem-zachazi-1lB-203342.jpg 4.4124

Kniha Kdo s ohněm zachází

mira399

Ani další vyprávění o podrychtáři Václavovi mne nezklamalo a opět jsem se moc bavila. Vtipný a svižný příběh. Navíc miluji vyprávění o staré Praze, kdy si představuji, místa kde se děj odehrává a jak vypadají dnes. Těším se na další pokračování.

Jaruš7
07.12.2021

Druhý díl ze série stejně vydařený jako první.
Kdo s ohněm zachází, tomu úhradou činu je nezáviděný ortel.

Citace:" Manda byla absolutní přebornicí urážek na otevřené scéně. "Á tady máme ouda vší spravedlnosti."
"Já křesťanka, měšťka osedlá, poplatnice všech platů, lózungů a jinech zlodějstev se nedočkám spravedlnosti, dokud tady nebude sedět nějakej nekřesťanskej ouřada?"
Každý detail příběhu je vycizelovaný do lesku.
Živoucí postavičky plné rozparáděného elánu ve všem co stojí za pohled.

Hezký poslech - jedna radost. *******

jaroiva
20.09.2021

Ani nějak nevím, o co tam vlastně šlo, ale strašně dobře se to poslouchalo.
Mám možná raději nějaké detektivky se zločinem z vášně, ale líbí se mi tahle atmosféra konce 14. st.
Jdu na další díl.

Janadvorackova
30.07.2021

Autor má tak vytříbený způsob vypravování :). V jeho podání ožívá středověká Praha a její známí, i méně známí obyvatelé tak dokonale, že máte pocit, že jste její součástí.

Příběh začíná požárem radnice, vraždou, další vraždou, měšcem, jednou bývalou prostitutkou, bandou biřiců (u nich nevíte, nezabuší-li vám za chvíli na dveře).
Václav řeší sympaticky reptavou ženu Kateřinu, zároveň všechny problémy za posledních pár dní. Furt honí partu lapků, tedy on dedukcí dojde k tomu, jak se to všechno zvrtlo. A vy mu to věříte, protože jdete po stejných stopách.

Třeba u knížek jiného autora, který píše podobné věci mívám dojem, že mi všechno podsouvá a nenechá mě si věci domýšlet a na hrdiny si udělat názor.
Tady mám o mnoho kladnější dojem a hrozně chci další díly :).

SSTknihy
05.07.2021

Má to ten podrychtář Václav těžkou službu! Každou chvíli někde hoří, po Starém městě se potloukají pobudové a vrazi, nadřízení ho každou chvilku za něco seřvou a kdyby nehlídal tu nevycválanou bandu biřiců, propili by i vlastní zbroj. A to se ještě blíží korunovace a Václavova žena nemluví o ničem jiném než o parádním vohozu na tu slávu. Prostě zase jeden epochální výlet do středověké Prahy, který nepostrádá vtip, napětí a trochu historie.

DuncanIdaho
03.06.2021

Jde o zábavnou knihu. Četla se mi dobře. Poznal jsem zde i několik pro mne nových staročeských slov.

martinakovarova
25.05.2021

Prvni knihu jsem precetla a tuhle a s ni dalsi jsem si koupila jako audioknihu. Konecne jsem nasla to, co jsem hledala! Kdyby slo dat deset hvedzicek, tak bych je dala. Uzasne cteni!

katallinka
23.02.2021

Zápletka mi tentokrát připadala trošku slabší, ale to prostředí a vykreslení středověké Prahy je skvělé. Navíc hlavní postavy jsou moc sympatické, dohadování mezi Václavem a Kateřinou mě vždy rozesmálo.