Místo nejtemnější

Místo nejtemnější https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4539/bmid_misto-nejtemnejsi-lRK-4539.jpg 4 79 12

Vanza série

< 4. díl

Odvážná Concordie přijme místo domácí učitelky a na odlehlém místě pečuje o čtyři osiřelé dívky, jež si ihned oblíbí. Avšak vytuší, že jejich poručník plánuje cosi nekalého, a vymyslí plán útěku. Ale únik se podaří pouze zčásti, musí přijmout pomoc neznámého muže, soukromého vyšetřovatele, který zde vede vlastní pátrání. V Londýně pochopí, že se bez jeho pomoci neobejde. Protože dívkám strojí úklady samotný král podsvětí, který chce získat své svěřenkyně zpět...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Lie by Moonlight , 2005

vcielka
02.08.2023 4 z 5

Pacili sa mi studentky a ich vztah s ich ucitelkou. Boli velmi mile. Hlavna hrdinka mi miestami trochu liezla na nervy, ale to je asi spolocny rys vacsiny hrdiniek tejto autorky. Bud sa roztapaju ako maslo alebo su studene ako psi cumak a na konci vzdy melodramaticky skocia do naruce hrdinu a volaju ano ano vezmem si ta. Ale charakter hrdinov vykresluje autorka vzdy velmi dobre :)

moudivlacek
04.06.2021 4 z 5

Velice příjemné zakončení této série. Odvážná učitelka Concordie se srdcem na pravém místě se rozhodne zachránit před zlem své 4 schovanky. Nečekaně se jim do cesty dostane záhadný muž Ambrose. A teprve teď začíná kolotoč událostí. Concordie ani Ambrose nejsou zvyklí mít po svém boku někoho, na koho by se mohli spolehnout, oba mají za sebou minulost, kterou před ostatními zamykají na sedm západů. K sobě je to táhne čím dál víc. Ale oni musejí odhalit, proč někdo chtěl využít mladičké dívky. Je tu plno romantiky, ale také vtipu, šarmu, záhad, ponurosti, vyplouvání zla z lidských duší, ale také zazáření slunce v duších, které nedoufali v lásku. Moc hezké.

Kudík
21.03.2021 5 z 5

Moc hezké završení série. Hrdinové opět netradiční, hlavně učitelka v podání Concordie, která své svěřenky nejen zachránila, ale byla jim doslova vzorem. Spřáhnutí Hannah, Phoebe, Edwiny a Theodory s Johnem Stonerem bylo vtipné, a i jeho seznámení s Ambrosem a Felixem stálo za to. Tentokrát autorka nešetřila ani nebožtíky a velké plus za Danteho s Beatrice.

cukrovka
28.01.2021 5 z 5

Příjemné, čtivé. Autorka dokáže skvěle nakombinovat romantiku s detektivní zápletkou. Hlavní dvojici hrdinů skvěle doplňovali čtyři svěřenky. Vtipné, romantické a dobrodružné.

kacenka6144
08.06.2020 5 z 5

Další knížka od této autorky, kdy se mísí kriminální prvek s romantickou linkou. A zápletka nemá vůbec špatnou myšlenku. Musím přiznat, že knížky od Amandy Quick mě prostě baví a nedá se jim upřít značná kreativita.

petraj30
27.02.2020 4 z 5

Moc pěkně napsané. Mladé dámy to v té době neměly jednoduché, tak jsem moc ráda, že žiju ve 21. století a leccos si můžu jako žena dovolit.
Celá série byla hodně povedená, ale doporučuji číst s delším časovým odstupem. Od této autorky si dám na chvilku pauzu, protože čeho je moc, toho je příliš. Není to v žádném případě urážka, ale při častém čtení vám začnou její příběhy splývat.
Hlavní dvojice byla opět skvělá, nasmála jsem se při jejich rozhovorech a ty čtyři mladé dámy neměly chybu, teď si tak říkám, kdo komu korigoval život.
Sice bylo jasné, jak příběh skončí, ale knihu jsem stejně neodložila dřív, než jsem přečetla poslední stránku. Celou sérii si určitě znovu přečtu, ale jak už jsem psala, později:-)

haWranka
21.08.2018 4 z 5

Poslední díl série Vanza mě mile potěšil. Autorka se vyvarovala přílišným stereotypům hlavních hrdinů. Ano, něco zůstalo, ale hlavní hrdina tentokrát nebyl takový drsoň, hlavní hrdinka nebyla praštěné trdlo. Celkově byla kniha sice napínavá, ale klidnější, plná sympatických postav a hezkého poselství.

Majdule
05.11.2015 4 z 5

Příběh dává dohromady mladou učitelku, která se ráda považuje za nekonvenční a nekonvenčního vyšetřovatele, který má za sebou dráhu zloděje. Hrdinka je obdivuhodná, příběh dotažená, plynně mile a není přeslazený. Pro mě ovšem nepatří do první ligy.

kacaaba
20.07.2015 5 z 5

Další úžasný román z historického prostředí, kde nechybí hrdá, inteligentní a odhodlaná žena, která si se vším poradí. Dokonce i s mužem, který se do ní zamiloval.

kolacky
04.08.2013 5 z 5

Po dlouhém hledání jsem konečně sehnala poslední knížku do série Vanza - a stála za to čekání! Velice příjemné viktoriánské počteníčko! Dobrodružné, zaláskované, vtipné a rodinně přítulné, jak už to paní Jayne/Amanda umí.

kika 13
26.02.2013 3 z 5

Pěkně psaný pohodový románek.

Pindruse213
30.11.-0001

Delší anotace: Concordie Gladeová se narodila jako nemanželská dcera na tehdejší dobu - píše se poslední čtvrtina 19. století a v Anglii panuje královna Viktorie - velice moderního a nekonvenčního páru. Skandál, který vypukl, když ti dva založili volnomyšlenkářskou komunitu v Crystal Springs, neutichl ani po letech. Concordie si svůj původ s sebou nese jako celoživotní handicap. Když si po smrti rodičů hledala zaměstnání jako učitelka, musela se uchýlit k falešnému jménu, ale ani tak se neubránila prozrazení a ztrátě místa. V nejvyšší nouzi jí jako dar z nebes spadne do klína nabídka, aby na odlehlém hradě Aldwicku vyučovala čtyři osiřelé dívky. Když však za čas přijde na to, že se za tím báječným zaměstnáním tají cosi nekalého, rozhodne se i se svými svěřenkami z hradu zmizet.
Vymyslí důvtipný plán a doufá, že založením požáru odvrátí pozornost strážců, její naděje se však splní pouze zčásti. Nakonec jí nezbude než přijmout pomoc neznámého muže, který se jí v kritickém okamžiku zjeví po boku. Velmi brzy však Concordie pochopí, že se bez jeho ochrany neobejde ani v příštích dnech. Ten, kdo jí i dívkám strojí úklady, není totiž nikdo menší než samotný král londýnského podsvětí.