Černá vdova

Černá vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9508/bmid_vanza-cerna-vdova-GM8-9508.jpg 4 89 15

Vanza série

Madeline Deveridgeová žije po násilné smrti svého manžela, z níž ji mnozí podezírají, velice uzavřeně v rodném domě - je z ní prostě Černá vdova, jak se jí začalo výstižně říkat. Zvrat v jejím životě nastane toho dne, kdy kdosi unese její služebnou. Madeline se obrací se žádostí o zjednání nápravy na Artemise Hunta, majitele pozemku, kde se únos odehrál. Hunt je člověk dvou tváří: pro veřejnost je bohatým gentlemanem, pro pár zasvěcených člověk s velmi obskurní minulostí. Vůbec nikdo však netuší, že základ svého jmění získal jako profesionální hazardní hráč a že žije s jedinou myšlenkou – s touhou po pomstě. Nikdy nezapomněl, že tři muži z „lepší“ společnosti kdysi dohnali k sebevraždě jeho milou, herečku Catherine Jensenovu... Vztah Madeline s Artemisem se brzy mění v náklonnost a později se ještě více prohlubuje. Výsledek jejich dramatického střetnutí s tajemných protivníkem je však dlouho na vážkách, neboť dvojice milenců má mocné soupeře…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Wicked Widow , 2000

vcielka
27.07.2023 3 z 5

Priemerne napisana knizka. Ale tej Vanze vobec nechapem. Vanza sem vanza tam. Velmi mi to liezlo na nervy. Robili zo seba vanza hrdinov a pritom nijak v podstate od inych nevanza ludi ani nevynikali. Keby autorka vynechala vanza blbost, knizka by sa podla mojho nazoru citala lepsie.

Han-nah
28.05.2021 4 z 5

Knize nechybí napětí, ale ani romantika a láska. Gentleman Artemis Hunt a tzv. "Černá vdova" Madelin, oba mají svá tajemství a nějaký záměr. Osud je však svede dohromady a společnými silami bojují . Děj umocňuje doba, pánské kluby, kočáry, vyjížďky, plesy, ale i tajná zákoutí, zlodějíčci, různé pochybné tlupy. Hlavně ale, kdo jsou to "Vanziáni" a jejich "Kniha tajemství", ke kterému se hledá klíč. "Najde se?"

Kudík
20.03.2021 4 z 5

Celkem nechápu, že Madeline přezdívali "Černá vdova", čekala bych to až tak od 2.-3. zesnulého manžela. Je zde velká podobnost s titulem "Nebezpečná láska", a to část zápletky s pomstou Artemise. Oba hlavní hrdinové jsou opět svým způsobem mimořádní, přesto mi tento díl přišel zatím nejslabším v sérii, ale s nejlepším popisem tajných cest a místností.

cukrovka
19.01.2021 4 z 5

Pohodová romantika s detektivní zápletkou. Čtivé, oddechové, zajímavé.

moudivlacek
22.11.2020 4 z 5

Povedená série. Tajemná Černá vdova žádá nebezpečného mistra Vanzy Artemise o pomoc. Nakonec potřebují pomoc vzájemně. Artemise tajemná Madeline zaujme. Ale nemusí se bránit jen tajemnému vrahu a podlému intrikánovi, ale i vzájemné lásce. Artemis velmi brzy pochopí, že v jeho životě nastalo místo pro lásku. Jen o tom musí ještě přesvědčit Madeline. Ta ho sice miluje, jen se obává budoucnosti v manželství. Artemis ji ale přesvědčí, není jen skvělý ochránce, který nejen ji a sebe zbaví černé minulosti, ale i skvělý milenec. A navíc ona ví, že jen v jeho náruči je milovaná a v bezpečí. A láska nepotká jen je....

kacenka6144
08.06.2020 5 z 5

Tohle mě prostě baví. Detektivka spojená s romantikou. Někdy jsou sice dějové linky trošku kostrbaté, ale tohle bych autorce rozhodně odpustila. Pro mě knížka na maximálně dva večery. :-)

petraj30
10.02.2020 3 z 5

Zajímavá kniha. Jen jsem si nebyla některými výrazy jistá, teprve po dočtení jsem zjistila, že jsem zase sáhla po jedné z posledních knih ze série. Jak jinak s mým štěstím :-)
U knihy jsem se nenudila, oba hrdinové se mi líbili, jiskřilo to mezi nimi, ale jako celek musím hodnotit "další z mnoha podobných" knih od autorky. Vím, že má i lepší.

Lembac
28.08.2018 5 z 5

Madeline angažuje Artemise Hunta, mistra Vanzy, aby vypátral tajemného "ducha" jejího zemřelého manžela Renwicka. Protože je Artemis gentleman nejen zralý, ale i plný života, silně to mezi ním a Madeline zajiskří. Na konci knihy společnými silami lapí hnusného zlosyna a řeknou si, že se milují.
Je to především dobrodružně-detektivní příběh honby za tajemstvím exotické Vanzy, o něco méně pak příběh romantický. Hlavní postavy mi byly sympatické a celou dobu jsem jim držela palce.

haWranka
16.08.2018 4 z 5

Velmi příjemné a napínavé čtení. Oba hlavní hrdinové mi byli moc sympatičtí, padouchové padouchovití a vůbec se mi to líbilo.

EvikU.
23.09.2017 3 z 5

Kniha mě bavila. Byla napínavá i romantická.

Majdule
15.10.2015 4 z 5

Černá vdova patří k dospělejším příběhům. Hrdinka si prožila své a k dalšímu vztahu přistupuje opatrně. Muž, zvyklý se ovládat, si nechce komplikovat život. A přesto ... Milé, poklidné, osvěžující.

kacaaba
19.07.2015 5 z 5

Další romantická a napínavá knížka z období 19. století. Moc se mi to líbilo.

lenulka05
25.06.2015 4 z 5

Pohodové čtení s romantikou,dramatem i tajuplností.

mariva
30.05.2013 4 z 5

Dobré, pohodové i napínavé čtení. Některé náměty se v jejích knihách opakují, ale i tak je v každé něco napínavého.

kika 13
22.02.2013 3 z 5

Dramatický děj a je tu místo i pro lásku.

vdovy

Amanda Quick (p)