Vejde vrah

Vejde vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57564/bmid_vejde-vrah-IBJ-57564.jpg 4 31 7

Roderick Alleyn série

Detektivní příběh z divadelního prostředí přináší čtenáři efektivní zápletku s vraždou na jevišti uprostřed divadelního představení.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Orbis

Enter a Murderer , 1935

Aghatte
26.12.2021 3 z 5

Moc mě to nebavilo, nemám ráda detektivky z divadelního prostředí, nejsem schopna sledovat kdo, kdy, kde je na scéně a za scénou... Všichni jsou hysteričtí nebo cyničtí, a mám maglajs v postavách. Záměna nábojnic je taková klasika, že se divím, že vůbec ještě nějaké náboje používají, stačí zvuk výstřelu... :-)
Ale detektiv je sympatický a líbí se mi jeho styl chování, mluvení a vyšetřování.

soukroma
21.08.2019 5 z 5

Klasika, chtělo by se říci divadelní. Nemůžu říci, že by mě to ohromilo (však nečtu poprvé) a občas neuspávalo, ale má to i po 85 letech jistý šmrnc, pěkně vykreslené prostředí, charaktery a samozřejmě policisty. I trochu vtipu, i když toho mohlo být na britskou školu víc.

embi
27.06.2019 5 z 5

Moje první setkání s detektivem Alleynem uteklo rychleji než leviathan zdolá mořskou míli :-)
Povedená zapletka, čtivé dialogy a detektiv sympaťák.

Chesterton
30.05.2018 3 z 5

Divadelní prostředí je pro mne v detektivkách až na posledním místě. Avšak Ngaio Marsh je má oblíbená. Z dnešního pohledu zastaralé, o to víc jsem ocenila zápletku.
Buď už rozum beru nebo se listím odívám :)

marek1278
28.07.2016 4 z 5

Ze začátku trochu zamotané, než si člověk zvykne na všechny postavy, ale nakonec zajímavý detektivní příběh z divadelního prostředí, těším se na další díly

woodward
03.02.2016 5 z 5

Alleynovská klasika, kde si autorka ze čtenářů i trochu vystřelila. Jméno vraha je...

kolacky
10.07.2012 5 z 5

Moje první setkání s Roderickem Alleynem - netušila jsem, že bude osudové!

vraždy divadlo

Ngaio Marsh