...a ležel tam mrtvý muž

Na staré šlechtické sídlo ve Frantocku se sjíždějí různorodí hosté, aby se věnovali neobvyklým zábavám. Nevinná „hra na vraždy“ však skončí nečekanou tragédií. Každý z přítomných má sice skálopevné alibi, ale vrchní inspektor Alleyn si dokáže poradit i s takovou záhadou

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64620/a-lezel-tam-mrtvy-muz-64620.jpg 3.618

Roderick Alleyn 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

A Man Lay Dead, 1934

Kniha ...a ležel tam mrtvý muž

Olšan
11.02.2017

Inu, je to prvotina.

Marla
06.10.2016

Není nad dobrou, klasickou, anglickou detektivku!

evca7271
18.05.2016

pekne cteni

Plútarchos
05.03.2016

Kniha je takovým typickým příkladem staré dobré klasické anglické detektivky. Staré rodové sídlo, uzavřená společnost, jedna mrtvola a vrah uvnitř skupiny hostů. Vrchní vyšetřující inspektor Alleyn a Nigel Bathgate rozmotávají spletitý případ vraždy, motivy a chování jednotlivých zúčastněných. Tajemné ruské bratrstvo, rituální starobylá dýka jako vražedná zbraň, milostné pletky oběti, alibi podezřelých - to vše vytváří kolem čtenáře neproniknutelnou mlhu, v níž se ukrývá vrah.
Je to pohodová a čtivá detektivka, zvládnutelná za dva večery.
--------------------
"A teď, Bathgate," řekl Alleyn, "jděte do haly, mlčte a netvařte se, jako by se mělo dít něco důležitého. Pamatujte si -- chci získat co nejvíce objektivních zpráv o chování hostů během rekonstrukce. Tak už jděte, proboha. Zvoní, světla v domě zhasínají, opona se zvedá. Vážení přítomní, posaďte se, poslední jednání začíná."

marek1278
07.10.2015

Moje první setkání s inspektorem Alleynem a bylo to setkání více než příjemné. Až do posledních chvil jsem netušil, kdo byl vrahem. Jsem zvědavý na další knížky

kolacky
25.05.2013

První, kterou paní N.M. vydala, a poslední, která mi chyběla... Inspektor Alleyn a Nigel Bathgate přicházejí!