Vražda v sanatoriu

Vražda v sanatoriu https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64621/vrazda-v-sanatoriu-64621.jpg 4 17 5

Roderick Alleyn série

Inspektor Alleyn tentokrát vyšetřuje vraždu v nejvyšších kruzích – ministr vnitra umírá uprostřed příprav svého zákona zaměřeného proti extrémním hnut...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

The Nursing Home Murder , 1935

Marla
26.02.2022 4 z 5

Mnoho podezřelých, mnoho politiky, nemocniční prostředí a celkem slušné množství podivínů. Dobré čtení s překvapivým závěrem.

Aghatte
27.12.2021 4 z 5

Tento díl mě proti předchozím naopak bavil, nemocniční prostředí je mi mnohem bližší než divadelní.
Kniha vznikla v roce 1935, na tu dobu mi přijde velmi moderní.
Politické pozadí s komunisty odvádělo pozornost od hlavního problému, ale inspektor si s tím opět poradil, ikdyž to vskutku neměl lehké.
Pachatele jsem vůbec nebyla schopna uhodnout a motiv byl neotřelý. Celé se mi to prostě líbilo a už jdu na další díl "Smrt v extázi", která také slibuje zajímavé prostředí - tentokrát sekty.

Chesterton
30.05.2018 3 z 5

Tady jsem se trochu ztrácela, téma mi nebylo úplně blízké, závěr překvapivý. Inspektor Alleyn však pomalu získává své pevné obrysy :))

marek1278
08.03.2018 3 z 5

3+ Další případ inspektora Alleyna nás tentokrát přivede do prostředí soukromé nemocnice, kde umírá po vcelku banální operaci tlustého střeva předkladatel zákona o anarchismu. Podezřelých je celá řada a přes občas zdlouhavé popisování a dedukce je to zajímavá kniha s docela překvapivým pachatelem/lkou :) Těším se na další díly

konicekbily
01.11.2016 3 z 5

Vražda v nemocničním prostředí s nečekaným závěrem.