Vražda za scénou

Detektivní román z divadelního prostředí renomované londýnské scény. Když majitel divadla Dolphin Peregrine Jay uvádí ve velkolepé produkci hru Macbeth, nic nedbá na divadelní pověru, že hra vždy přinese neštěstí a smrt. Kletba se však vyplní vraždou v zákulisí. Naštěstí je v publiku superintendent Roderick Alleyn.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25591/rodderick-alleyn-vra-25591.jpg 4.415

Roderick Alleyn 32.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Light Thickens, 1982

Kniha Vražda za scénou

Devorah
02.03.2020

Detektivní román, v němž hlavní roli hrají herci, divadlo, zkoušky a pověry. Přímo na prknech, která znamenají svět se před diváky uskuteční vražda ,de facto, v přímém přenosu. A na scénu tak vstupuje superintendant Alleyn, aby tento zapeklitý čin vyřešil.
Nutno přiznat, že autorka má dobrý styl, nicméně nedokáže vtáhnout do děje od první kapitoly. Vše je zde spíše pozvolné, čtenář od začátku tuší, že se stane zločin, neustále se k němu schyluje, postavy rozehrávají všechny možné vzorce lidského chování, ale vražda ne a ne stále přijít. Tím, že k ní poté dojde se pomyslně vyčistí vzduch a kniha nabývá trošku rychlejšího tempa. Odhalení vraha těsně před koncem čtenáři neposkytne satisfakci, ale spíše se dostaví pocit mírného rozčarování. Zde opravdu platí rčení: jednou a dost.

Marla
06.10.2016

Přiznám se, že jsem "hru ze které se nesmí citovat" v divadle nikdy neviděla, ale po přečtení této knihy jsem začala shánět, jestli ji někde neuvádějí.....

kolacky
10.07.2012

Hra o "Hře, která se nesmí pojmenovat ani z ní citovat". Miluju ji.